Lisabon město mořeplavců

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Portugalsko Lisabon
Ubytování: Lisabon město mořeplavců
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 3 ubytování
3 snídaně
leteckou přepravu Praha Lisabon Praha
letištní taxy a poplatky
transfer do/z hotelu
dopravu autokarem 3.den
služby českého průvodce
vybavení orientačními plány navštěvovaných míst
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: vstupy, místní dopravu, pobytové taxy, fakultativní služby cca 80 EUR
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Lisabon - Sintra - Cabo da Roca - Cascais - Estoril

Ubytování

Ubytování je zajištěno v Lisabonu, v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3. osoby na přistýlce bez slevy. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Lisabonu, transfer na ubytování.

2. den

Snídaně, prohlídka Lisabonu – město, na které shlíží ze své výše socha Krista, přesná kopie té slavnější v Riu de Janeiro, přejdeme Most 25. dubna. Lisabon se díky svému přístupu k Atlantickému oceánu stal významným obchodním přístavem a křižovatkou světa s největšími suchými doky na evropském kontinentě. O jeho velkoleposti a jedinečné atmosféře se přesvědčíme během prohlídky: historické srdce a duše Portugalska, to je starobylá čtvrť Belém s Klášterem sv. Jeronýma (vrchol mayské architektury s nádhernou křížovou chodbou), věž Torre de Belém (původně obranná věž a maják na řece Tejo), maurská pevnost Castelo de Sao Jorge, odkud je úchvatný výhled na celé město. Starobylé uličky nás zavedou do nejstarší čtvrti Alfama, založené již Féničany, ten nefalšovaný kolorit Portugalska zažijeme asi nejvíce na Praca de Comércio, jednom z největších a nejkrásnějších náměstí Lisabonu, a nakonec vyjedeme výtahem Elevador de Santa Justa (podle návrhu žáka slavného stavitele A. G. Eiffela), starobylý Lisabon se nám ukáže jako na dlani. Návrat na ubytování. Fakultativní návštěva představení typického portugalského hudebního žánru – fado.

3. den

Snídaně, celodenní výlet do okolí Lisabonu, Sintra, Cabo da Roca, Cascais a Estoril. Sintra, bývalé letovisko portugalské šlechty, plné paláců různých stylů a křivolakých uliček s malými obchůdky je nejnavštěvovanějším místem Portugalska (UNESCO). Hlavní atrakcí je známý Palácio da Pena z 19. století, který je nejzachovalejším příkladem romantické portugalské architektury. Dalším lákadlem je letní rezidence portugalského krále Palacio Nacional de Sintra, postavená na přelomu 15. a 16. století. Na Cabo da Roca (nejzápadnější cíp kontinentální Evropy) si vychutnáte nádherné výhledy a v rybářském městečku Cascais zase ochutnáte některou z místních rybích specialit. Na závěr si prohlédneme portugalské Monte Carlo – Estoril. Návrat na ubytování.

4. den

Snídaně, individuální volno v Lisabonu , dle letového řádu transfer na letiště a odlet do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Lisabon město mořeplavců
v cenách od 18 990 Kč