Mallorca – kouzelný ostrov Baleárského souostroví

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Španělsko Pollença Port de Pollença
Ubytování: Mallorca – kouzelný ostrov Baleárského souostroví
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu


Varianta 1:

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 7 ubytování
7 polopenzí
leteckou přepravu Praha Palma Praha, Brno Palma Brno
letištní taxy a poplatky
transfer do/z hotelu
výlety na Mallorce dle programu
služby českého průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: vstupy, místní dopravu, pobytové taxy, fakultativní služby cca 50 EUR
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Varianta 2:

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: 7 ubytování
7 polopenzí
leteckou přepravu Praha Palma Praha, Brno Palma Brno
letištní taxy a poplatky
transfer do/z hotelu
výlety na Mallorce dle programu
služby českého průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: vstupy, místní dopravu, pobytové taxy, fakultativní služby cca 50 EUR
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Valldemossa - Formentor - Port Pollensa - fakultativně Sa Dragonera – fakultativně Palma - Soller – Torrent de Paries – Sa Calobra - fakultativně Porto Cristo

Ostrov patří bezesporu k nejkrásnějším a nejzajímavějším ve Středozemním moři. Mallorca je jako stvořená pro poznávání jak přírodních krás (divoké pohoří Serra de Tramuntana dosahující výšky přes 1400m n.m., rozeklané pobřeží s útesy, úchvatné soutěsky, krasové jeskyně) tak i kulturních památek. Svou rozmanitostí zaujme a příjemně překvapí každého návštěvníka.

Stravování

Polopenze snídaně a večeře formou švédských stolů.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Hotel ve vzdálenosti do 200 m od pláže. Jednolůžkový pokoj pouze na vyžádání.

Doprava

Praha a Brno dle výběru

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy a Brna (dle výběru) na ostrov Mallorca . Transfer a ubytování v hotelu.

2. den

Snídaně, dopoledne induviduální volno, odpoledne návštěva nejhezčí vesnice ostrova,Valldemossy , kde si užijete procházku po úzkých kamenných uličkách s malebnými průčelími domů pokrytých kvetoucími květinami nebo můžete posedět v některé typické kavárně. Nejznámější památkou Valdemossy je bývalý kartuziánský klášter – La Cartuja, kde strávil zimu roku 1838 extravagantní pár, Frederik Chopin a George Sandová. Ve volném čase možnost návštěvy kláštera.

3. den

Snídaně, odjezd na celodenní výlet na severní pobřeží ostrova. Nejdříve se vydáte přes přístav Port de Pollensa k mysu Formentor, nádhernému skalnatému útesu omývanému ocelově modrým mořem. Volno ke koupání nebo možnost zúčastnit se pěší túry přes vyhlídku Castellet k zátoce Cala Figuera. Nástup na loď (za příznivého počasí) a plavba do přístavu Port Pollensa, pokračování do Pollensy , prohlídka půvabného starobylého městečka, kulturní metropole severu, s proslulým schodištěm Calvari s 365 schody lemovanými letitými cypřiši a s překrásnými vyhlídkami do okolí. Návrat na ubytování, večeře.

4. den

Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Fakultativně výlet lodí podél jihozápadního pobřeží plného pěkných zátok a skalnatých výběžků k ostrovu Sa Dragonera, který byl prohlášen přírodní rezervací. Volno na ostrově a po té pokračování do zátoky Egos na koupání a šnorchlování. Malé občerstvení na lodi.

5. den

Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Od července fakultativně večerní návštěva Palmy spojená s panoramatickou projížďkou lodí kolem nasvíceného města a proslulého přístavu.

6. den

Snídaně, celodenní výlet s nezapomenutelným cestováním po nejhezčích přírodních místech severozápadní části ostrova. Z Palmy se vydáte historickým vlakem na 50minutovou cestu do Solleru, půvabného městečka ukrytého v údolí pohoří Tramuntana, po cestě budete míjet plantáže s pomerančovníky a mandlovníky a projedete řadou tunelů. Ze Solleru sjedete vyhlídkovou tramvají do malebného přístavu Port Soller, zde nasednete na loď a poplujete do ústi rajského kaňonu Torrent de Pareis. Následuje volný čas ke koupání v moři nebo k procházce soutěskou, ze které ústí do moře dva horské potoky. Po té se proslulou horskou cestou Sa Calobra budete vracet na ubytování. Po cestě zastávka v historické lisovně olivového oleje Tafona de Caimari, kde budete mít možnost prohlédnout si tradiční výrobnu i ochutnat výborný místní olej, večeře.

7. den

Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Fakultativně výlet na východní pobřeží ostrova, kde se nacházejí unikátní jeskyně, jejichž návštěva je spojená s koncertem klasické hudby na jezeře. Během výletu navštívíte i malebný rybářský přístav Porto Cristo, kde volno k procházkám, posezení u kávy nebo vykoupání. Na cestě zpět zastávka v Els Calderers, v typické usedlosti z 18. stol., kde se seznámíte s místními zvyky a okusíte zdejší delikatesy.

8. den

Snídaně, individuální volno, dle času odletu transfer na letiště, odlet do Prahy a do Brna.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Mallorca – kouzelný ostrov Baleárského souostroví
v cenách od 22 070 Kč do 22 990 Kč