Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Ubytování: Portugalská Svatojakubská pouť z Porta do Santiaga de Compostela
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha - Porto - Praha
letištní taxy
7x ubytování ve 3/4* hotelích se snídaní
dopravu špan. autobusem dle programu
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 4 600 Kč
večeře 2 450 Kč
transfer Brno–Praha–Brno 800 Kč
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

BURGOS • SANTANDER • SANTILLANA • COMILLAS • LLANES • OVIEDO •PICOS DE EUROPA • CUDILLERO •RIBADEO •SANTIAGO DE COMPOSTELA •ZAMORA

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Porta (za příplatek transfer z Brna). Transfer na ubytování.

2. den

Ráno vystoupáme k poutnímu místu Bom Jesus do Monte, významnému svatostánku s proslulým barokním schodištěm a neopakovatelnými výhledy na město Braga, třetí největší město země s nejstarší katedrálou v Portugalsku. Zastavíme se v městečku s jedinečnou krásou, v Barcelos, proslaveném pověstí o kohoutu, typickým symbolem země. Procházka po gotickém mostě ze 14. st., gotický pranýř Pelourinho, kostel S. M. de Barcelos, divadlo Gil Vicente, keramické muzeum. Pěší túra mezi Barcelos a Ponte de Lima (cca 15 km) povede příjemně zvlněnou krajinou, kolem vinic, obilných a kukuřičných polí, přes malé osady s tradiční architekturou ze žuly a s výhledy na pohoří Labruja. Ubytování v Ponte de Lima, jednom z nejstarších měst Portugalska, s nejkrásnějším středověkým mostem v zemi přes řeku Lima. Město a jeho okolí je také centrem vinařské oblasti, která produkuje mladé víno vinho verde.

3. den

Ráno po snídani se vydáme na královskou etapu portugalské cesty z Arcozelo do Rubiaes (cca 13,5 km), cesta vás povede pohořím Labruja (převýšení cca 400m) tím nejautentičtějším prostředím po historických stezkách. Po pěší túře přejezd do hraničního města Valença na řece Miňo. Procházka městem s hraniční pevností typu Vauban ve tvaru hvězdy ze 17. stol., odkud jsou krásné výhledy na řeku a most vedoucí do již galicijského města Tui. Přes železný most z 19. stol. se vydáme jako opravdoví poutníci do monumentálního města Tui s úchvatnou katedrálou, klášterem Santo Domingo a jedinečným historickým centrem. Ubytování u Tui.

4. den

Po snídani se vypravíme autobusem podél ústí řeky Miňo do městečka A Guarda, s nádhernými říčními i přímořskými plážemi a malým historickým jádrem kolem původního rybářského přístavu. Pěší túra povede z A Guarda do Oia (cca 12,5 km), podél atlantického pobřeží s překrásnými výhledy na oceán. Po skončení túry se autobusem přesuneme do Baiony, městečka s významnou historií, privilegovanou polohou a celoročními příjemnými teplotami, s hradem de Monterreal, ve kterém je dnes velkolepý parador. Volné odpoledne ke koupání na jedné z celkem 4 km dlouhých pláží nebo k procházkám po přístavu. Ubytování v Baioně.

5. den

Ráno začneme pěší túrou, která povede z Baiony do Nigrán (cca 9 km) procházka zelenou pohádkovou krajinou s výhledy na ústí Ría de Vigo a na nedaleké souostroví Cíes. Po túře zastávka u Viga, v parku de Castrelos, v němž se nachází typický galicijský palác pazo de Lavandeira ze 17. stol. s volně přístupnými nádhernými neoklasicistními zahradami. Po prohlídce pokračování do Pontevedry, jednoho z nějpěknějších galicijských měst, na ubytování. Podvečerní procházka středověkým centrem, které si uchovalo svou autentičnost, zakončená "tapeo” (fakultativně), typickým rituálem – jít na skleničku a tapas.

6. den

Dopoledne strávíme na ostrově Isla de Arousa, který je spojen s pevninou dvoukilometrovým mostem a který se stal přírodní rezervací pro své unikátní pobřeží a pláže. Nejvyšším bodem a zároveň symbolem ostrova je vyhlídka O Con do Forno, odkud je krásný pohled do okolí. Po poledni se vydáme na poslední etapu, pěší túru ze S. Miguel de Valga přes convento de Herbón do Padrónu (cca 10,5 km). Ubytování v Santiago de Compostela.

7. den

Volné dopoledne nebo společná procházka historickým jádrem Santiaga de Compostela s řadou paláců, kostelů a spletitých uliček. Fakultativně účast na poutnické mši v katedrále, která se koná v pravé poledne. Po mši odjezd do Porta. Návštěva vinných sklepů ve Vila Nova de Gaia spojená s ochutnávkou portského. Ubytování v Portu.

8. den

Dopoledne procházka po Portu, malebně situovaném ve svazích nad řekou Douro. Kolem katedrály a muzea sakrálního umění se vydáme k vyhlídce Miradoiro na řeku a emblematický most Don Luis I, výtahem da Lada se svezeme na nábřeží plné typických restaurací a barů a odtud se vydáme ke kostelu sv. Františka, paláci da Bolsa a věži dos Clérigos, odjezd na letiště, odbavení a odlet do ČR (za příplatek transfer do Brna).

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela ***
v cenách od 27 990 Kč