Pohodový týden - Norsko - NP Jotunheimen, Rondane a „zlatý okruh“ hotel letecky

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Norsko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Oslo vč. let. tax a poplatků cca 7 000 Kč, trajekty, 7x ubytování v hotelu s polopenzí, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vstupy, strava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 8 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 280 Kč a pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 80 000 Kč za 880 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Málokterá země je nabitá přírodními skvosty, tak jako Norsko. V tomto zájezdu poznáte NP Jotunheimen, Rondane a rozhodně nevynecháme legendární Golden Road s Trolí cestou a Geiranger fjordem. Tato vyhlášená místa "zlatého okruhu" poznáte během dvou dnů s turistikou nedaleko Geiranger fjordu. Ubytováni budeme na čtyřech místech v hotelu "skandinávského typu" (neočekávejme luxus švýcarských a rakouských ***hotelů) s polopenzí. Tento zájezd je určen milovníkům příjemné turistiky.

Stravování

polopenze.

Ubytování

ubytováni budeme celkem na čtyřech místech v hotelu "skandinávského typu" (neočekávejme luxus švýcarských a rakouských hotelů) s polopenzí.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Osla, přejezd na ubytování do DOMBASU.

2. den

NP RONDANE. Okruh od chaty SMUKKSJŐSETER ke kamenné chatě PEER GYNTA postavené na břehu skalnatého kaňonu horské říčky. Návrat jinou cestou s výhledy ze sedla (náročnost 4 hod., ^200 m, ˇ200 m). V závěru dne výstup k unikátní přírodní zajímavosti - ZEMNÍM PYRAMIDÁM (2 hod., ^150 m, ˇ150 m).

3. den

východní část NP JOTUNHEIMENU, nejvyššího pohoří Skandinávie. Jezero GJENDE (984 m) a přejezd lodí do Memurubu. Jedna z nejznámějších norských túr přes BESSEGEN s malebnými výhledy na jezera a na druhou nejvyšší horu GLITTERTIND (2 465 m) (8 hod., ^1160 m, ˇ1160 m). Pro zájemce možnost méně náročné túry kolem jezer RUSSVATNET (984 m) a BESSVATNET (1 174 m) k jezeru Gjende (6 hod., ^800 m, ˇ800 m).

4. den

první část jízdy po "ZLATÉM OKRUHU": procházka k širokému lesnímu vodopádu (2 hod., ^200 m, ˇ200 m), průjezd monumentálním údolím ROMSDALEN. Zastávka u 1 000 m vysoké výzvě horolezcům TROLLVEGEN. Výhled na odvážně vedenou silnici ve skalní stěně u TROLLSTIGEN. Ubytování.

5. den

dokončíme "ZLATÝ OKRUH". Plavba trajektem přes NORDDALSFJORDEM, sjezd "ORLÍ CESTOU" do GEIRANGERU, procházka k vodopádu STORSAETERFOSSEN, následné stoupání, ale naším busem na panoramatické místo zvané DALSNIBBA ( 1 476 m n. m.). Přejezd přes překrásné městečko LOM, příjezde na ubytování v pohoří JOTUNHEIMEN.

6. den

střed pohoří JOTUNHEIMEN. Cesta autobusem do výšky 1 841 m k chatě JUVASSHYTTA, pěšky úbočím s výhledy na nejvyšší vrcholy (5 hod., ^500 m, ˇ500 m). Přejezd zpět na nocleh.

7. den

západ pohoří JOTUNHEIMEN. Odpočinková túra od chaty SOGNEFJELLSHYTTA. Tundra, přechody říček po kamenech, výběžky ledovce (4 hod., ^150 m, ˇ150 m). Dřevěný sloupový kostel a skanzen v horském středisku LOM. Cesta busem severskou krajinou na náhorní plošině VALDRESFLYE. Za příznivých podmínek možnost zahlédnout stádo sobů.

8. den

odlet z Osla do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Pohodový týden - Norsko - NP Jotunheimen, Rondane a „zlatý okruh“ hotel letecky
v cenách od 39 990 Kč