Safari okruh Keňou s pobytem u Indického oceánu

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Keňa
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu s přestupem Praha-Nairobi, Mombasa-Praha včetně poplatků
transfer letiště-hotel-letiště při příletu a odletu ze země
dopravu minibusem dle programu (v jednom minibusu max 7 osob)
vstupné do národních parků
1 noc v 2lůžkovém pokoji v hotelu v Nairobi se snídaní
5 nocí během safari okruhu s plnou penzí
3 noci v 2lůžkovém pokoji v hotelu Bamburi Beach s polopenzí
služby průvodce FIRO-tour
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/ 99 Sb
Cena nezahrnuje: spropitné
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
příplatek za jednolůžkový pokoj (12 990 Kč)
příplatek za all inclusive služby v hotelu Bamburi Beach (1 990 Kč)
elektronické vízum (cca 50 USD, nutné vyřídit před odletem online)
zobrazit 1 termín
Listopad 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Nairobi • NP Maasai Mara • jezero Naivasha • NP Amboseli • NP Tsavo West • Mombasa

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : cena se může měnit v závislosti na změně výše vstupného do národních parků. Program se může změnit v závislosti na pohybu zvěře.

Min. počet účastníků : 16.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy s přestupem do Nairobi.

2. den

přílet do hlavního města Keni, do Nairobi . Transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

3. den

Po snídani se vydáte do míst, které během cesty po Keni nelze minout. V jihozápadním cípu země, ve Velké příkopové propadlině - Great Rift Valley, cca 400 km od Nairobi, se rozkládá asi nejoblíbenější a nejkrásnější keňský park, národní park Maasai Mara . Rozsáhlé chráněné území je pojmenované po původních obyvatelích této oblasti, proslulých kočovných válečnících a pastevcích - masajích, a jedné z největších keňských řek, řece Mara. Oblast nabízí úžasné scenérie, krajina je ideální pro pozorování divoké zvěře. Legendární rezervace je pokračováním národního parku Serengeti, který sem zasahuje z Tanzánie, a nachází se v nadmořské výšce cca 1 500 - 2 200 m n. m. Na rozlehlých planinách Maasai Mara spatříte divoká zvířata, která dosud znáte z fotografií, filmů či zoologických zahrad - lvy, možná i gepardy či leopardy, určitě slony, zebry, buvoly ve velkých stádech, žirafy, hrochy či nosorožce. V parku žije přes 450 druhů ptactva. Po obědě první safari v národním parku. V parku žije celá tzv. "velká pětka" (slon, africký lev, nosorožec, buvol a levhart). Večeře, nocleh.

4. den

dnes vás čeká nezapomenutelné safari, cesta povede rozsáhlými savanami Maasai Mara se spoustou zvěře kolem vás. Absolvujete buď dopolední a odpolední safari s obědem v kempu, či celodenní safari s obědem formou balíčku. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

5. den

po snídani přejedete k jezeru Naivasha (cca 90 km na severozápad od Nairobi). Jezero má impozantní polohu v nadmořské výšce 1 884 m n. m., na dně Velké příkopové propadliny. Obří květinové skleníky lemují jezero a zásobují květinami, zejména růžemi, i Českou republiku. Oblast je významnou ornitologickou rezervací. Ubytování v lodži a oběd. Odpoledne volno, fakultativně lze zajistit projížďku po jezeře a procházku s průvodcem po ostrově na jezeře. Večeře a nocleh.

6. den

po snídani přejezd do národního parku Amboseli , který leží na úpatí majestátního symbolu Afriky - horského masivu Kilimandžáro s nejvyšším vrcholem celého afrického kontinentu (5 895 m n. m.), pokrytým věčným sněhem a ledem. Park je proslulý bohatstvím zvěře, zejména stád slonů, ale můžete vidět i hrochy, žirafy, lvy a nosorožce. Ubytování, večeře a nocleh.

7. den

po snídani odjezd do západní části největšího národního parku Keni - národního parku Tsavo . Typické pro tuto část parku je rozmanitá krajina, kopce, nekonečné otevřené pláně, savany, akácie a vodní plochy. Lze spatřit nejrůznější druhy zvířat a ptactva. Navštívíte obdivuhodné lávové proudy Shetani, pozůstatek sopečné erupce, ke které došlo před pouhými 200 lety. Prameny Mzima Springs na severu parku vytváří různá jezírka, pramení v horách Chyulu, což je typické vulkanické pohoří. Odpoledne safari a přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

8. den

brzy ráno se vydáte na procházku okolní přírodou, poté následuje snídaně. Na cestu do Mombasy dostanete oběd formou balíčku. Transfer do pobytového hotelu na pobřeží Indického oceánu. Ubytování na 3 noci v hotelu Bamburi Beach*** . Příjemný hotel na známé pláži Bamburi na severním pobřeží. Nocleh.

9. den

relaxační pobyt na pláži s možností odpočinku a koupání v moři.

10. den

dle letového řádu transfer na letiště a odlet s přestupem do Prahy. Možnost příletu do Prahy následující den.

11. den

přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Safari okruh Keňou s pobytem u Indického oceánu
v cenách od 75 990 Kč