Losí A Trolí Stezky

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Norsko
Strava: Večeře
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Večeře
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenku Praha – Oslo a zpět vč. let. tax ve výši 7 000 Kč ( v termínech od 24. 6. a 1. 7. 2018 ve výši 8 000 Kč)
dopravu mikrobusem
7x ubytování v chatě KEMP PLUS s vlastním příslušenstvím (WC, sprcha) se dvěma dvoulůžkovými pokoji (jeden z nich má patrovou postel)
po doprodání kapacity ubytování se slevou 800 Kč ve 4 lůžkových chatkách KEMP v jiném kempu (WC a sprcha mimo chatku, sprcha je na žetony á 20 NOK, hradí si klient)
4x večeře (klient si sám ohřeje zachlazený nebo zavařený polotovar)
průvodce
cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje: vstupné a jízdné přibližně 400 NOK (cca 50 EUR)
úklid
další neuvedené služby
zobrazit 1 termín
Červen 2018
zobrazit 2 termíny
Červenec 2018
zobrazit 2 termíny
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Pohodový zájezd pro široké spektrum klientů, náruživé turisty, fotografy nebo ty, kdo rádi sbírají lesní plody. Pohodu navodí pohodlná letecká doprava, malá skupina, 4 večeře a  ubytování v chatách s vlastním WC (2 pokoje po dvou osobách)  uprostřed panenské norské přírody téměř na konci civilizace. Za příplatek možnost ubytování v 5 km vzdáleném horském hotelu (2 lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím). Program zájezdu je variabilní. Můžete se účastnit vypsaného programu, nebo se jen tak toulat hlubokými lesy a nerušeně relaxovat. V ceně jsou zahrnuty 4 večeře , které si připravíte sami z námi dodaných polotovarů (v případě ubytování v hotelu jsou v ceně i snídaně nebo snídaňové balíčky a 4 servírované večeře). Vycházky uskutečníme v okolí místa pobytu a v krásném lesnatém okolí řeky Sjoa, na túry zajedeme do nejvyššího skandinávského pohoří Jotunheimen a do NP Rondane. Na celodenní výlet pojedeme k nejznámějšímu fjordu Norska – Geirangerfjordu. Ve stejném místě pořádáme zájezd do zimního Norska Na běžkách za losy. Nenechte si ujít pohádkovou zimu v Norsku. Safari za losy uskutečníme pěšky, na sněžnicích (v místě jsou k dispozici) či na běžkách. Je zde i možnost sjezdového lyžování. V termínu od 12.8. je ubytování v horské chatě ve dvojlůžkových pokojích (patrové postele, WC a sprcha společná na chodbě), malá skupina do 9 osob.

Program zájezdu

1. den

 Večer odlet z Prahy na letiště Oslo Gardermoen. Pozdě večer a v noci přejezd podél největšího norského jezera Mjřsa (362 km˛) a údolím Heidal a kolem řeky Sjoa na místo pobytu.

2. den

Po dopoledním odpočinku se kolem poledne vydáme na vycházku do borových lesů u divoké ledovcové řeky Sjoa v údolí Sjodalen. Uvidíme mj. soutěsku Ridderspranget (Rytířský skok).

3. den

 Dnes se vydáme na nedalekou vyhlídkovou horu Heidalsmuen (1 745 m n. m.). Z vrcholu se nám naskytne panoramatický pohled na pohoří Rondane, masivy Jotunheimenu a nejdelší norské údolí Gudbrandsdalen. Délka túry cca 7 hodin. 

4. den

 V rámci turisticky oddechového dne navštívíme v městečku Lom sloupový kostel a později snad nejznámější norský fjord Geirangerfjord (UNESCO). Fakultativně projížďka lodí po fjordu k vodopádům Sedm sester a Nápadník. Možnost nákupu suvenýrů, návštěvy informačního centra o fjordech. Cestou zpět zajedeme při dobrém počasí na vyhlídkovou horu Dalsnibba, trůnící 1 500 metrů nad fjordem. Návrat později večer.

5. den

 V dnešním dni nás čeká tzv. norská národní túra – přechod hřebenem Bessegen nad ledovcovým jezerem Gjende. Tato celodenní túra v národním parku Jotunheimen je jedna z nejkrásnějších tras nejen v Norsku. Ráno doplujeme po jezeře Gjende na chatu Memurubu, odkud se vydáme zpět přes hřeben Besseggen. Po náročném výstupu na vrchol Vestfjellet budeme odměněni výhledy na vrcholy pohoří Jotunheimen, náhorní plošinu Valdresflya a na krásné ledovcové jezero Gjende. Sestup zpět končí u horské chaty Gjendesheim. Délka túry je asi 8 hodin.

6. den

 Po předcházejícím náročném dni nás čeká výlet do národního parku Rondane a jeho okolí. Délku túry si zvolíte podle své výkonnosti.

7. den

 S přírodou Norska se rozloučíme znovu v NP Jotunheimen, který je pokryt mnoha ledovci, nádhernými horskými jezery a divokými ledovcovými řekami. Délka túry: 3 - 5 hodin. Program dne doplní průvodce podle počasí nebo přání účastníků. 8. den: Během dopoledne odjezd na letiště Gardermoen a odlet do Prahy. Pozn.: Sled jednotlivých dní výše uvedeného programu může průvodce změnit, například na základě předpovědi počasí, vzhledem ke dni v týdnu, a z toho vyplývající otevírací doby obchodů, nebo podle předpokládaného počtu turistů v navštívených místech. V případě uzavřené skupiny a zájezdu na přání může být program doplněn o jiné túry v horských oblastech výše popsaných.

8. den

Během dopoledne odjezd na letiště Gardermoen a odlet do Prahy. Pozn.: Sled jednotlivých dní výše uvedeného programu může průvodce změnit, například na základě předpovědi počasí, vzhledem ke dni v týdnu, a z toho vyplývající otevírací doby obchodů, nebo podle předpokládaného počtu turistů v navštívených místech. V případě uzavřené skupiny a zájezdu na přání může být program doplněn o jiné túry v horských oblastech výše popsaných.

 

→ Přejít na 4 termíny dovolené Losí A Trolí Stezky
v cenách od 22 900 Kč do 23 900 Kč