Sardinie a Korsika

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Itálie Sardinie Nuoro
Ubytování: Sardinie a Korsika
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 7 ubytování
7 polopenzí
leteckou přepravu Praha/ Olbia /Praha
letištní taxy a poplatky
transfer do/z hotelu
dopravu dle programu
lodní výlet La Magdalena
služby českého průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: vstupy, místní dopravu, fakultativní služby, pobytové taxy cca 100 EUR
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Olbia – Nuoro - Tortoli - Alghero - Santa Teresa - Maddalena - Ajaccio - Bonifacio

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy pouze na vyžádání.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Olbie , města na severovýchodě Sardinie , které spojuje Sardinii s Itálií. Jde o starověké město a jeho název pochází z řeckého původu, dle legendy byla Olbia založena Řeky. Transfer na ubytování. Individuální volno, večeře.

2. den

Snídaně, odjezd do městečka Nuoro , které je kulturním centrem Sardinie. Zde se narodili významní umělci jako např. Sebastiano Satta a Grazia Deledda (první italská žena, která získala Nobelovu cenu v roce 1926, za literaturu), prohlédneme si muzeum této slavné spisovatelky a dále muzeum krojů. Návštěva města Orgosolo, tzv. města banditů. Orgosolo je známé svými politickými nástěnnými malbami zvanými „murales“. Kvůli vysoké kriminalitě bylo město přezdíváno jako „město vrahů“. Přejezd do Tortolí na východní pobřeží Sardinie, nocleh.

3. den

Snídaně, přejezd do Tharrosu, historického města založeného Féničany, kde navštívíme památky obrovské archeologické hodnoty (pozůstatky lázní, podzemní pohřebiště, fénický chrám s obětištěm atd.). Prohlídka přístavního města Bosa, město se nachází u ústí jediné splavné řeky ostrova s úzkými uličkami, řadou středověkých budov - dóm z 15. století, kostel San Pietro, Castello di Serravalle. Přejezd do nádherného městečka Alghero z počátku 12. století, následně osídlené přistěhovalci ze Španělska. Městečko se středověkými hradbami, katalánskou atmosférou, půvabným historickým centrem s četnými kostely a záplavou malebných obchůdků. Večeře, nocleh.

4. den

Snídaně,  prohlídka působivého městečka Castelsardo, nacházející se na mohutném skalisku nad mořem s místním hradem a hradbami ze 12. století. Dále si prohlédneme tzv. Roccia dell´Elefante, mohutný lávový blok připomínající sloní tělo. Uvnitř je vyhloubena hrobka s pohřební komůrkou. Santa Teresa di Gallura na severu ostrova nabízí krásný výhled na protější ostrov Korsika. Večeře, nocleh.

5. den

Snídaně, odjezd do severozápadní části ostrova Costa Smeralda na Smaragdové pobřeží - nejkrásnější část ostrova s desítkami ostrůvků s nádhernými plážemi a zátokami, výlet lodí na ostrov Maddalena. Individuální volno na koupání. Večeře, nocleh.

6. den

Snídaně, trajekt na ostrov Korsika do přístavu Bonifacio, výlet do Ajaccia - hlavního města ostrova, prohlídka města. Půldenní výlet do nejkrásnější oblasti ostrova Calanche s proslulými červenými skalami - cca 3 hodinová pěší túra pobřežím nebo individuální volno na pláži. Večeře, nocleh. 

7. den

Snídaně, prohlídka přístavu Bonifacio, vyhledávaného města na jihu ostrova tyčícího se na vápencových skalách nad mořem, prohlídka starého města, individuální volno na koupání, v odpoledních hodinách trajekt zpět na Sardinii. Přejezd na ubytování, večeře.

8. den

Snídaně, individuální volno na koupání, dle letového řádu transfer na letiště, odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Sardinie a Korsika
v cenách od 34 990 Kč