Andalusie Toledo Madrid

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Španělsko Andalusie Granada
Ubytování: Andalusie Toledo Madrid
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 7 ubytování
7 snídaní
leteckou přepravu Praha–Malaga–Praha
letištní taxy a poplatky
transfer do/z hotelu
dopravu autokarem dle programu
vstupné do Alhambry
služby českého průvodce
služby místního průvodce dle potřeby
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: vstupy, místní dopravu, pobytové taxy cca 90 EUR
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Sevilla – Córdoba – Granada – Madrid – Toledo - Málaga

Ubytování

ubytování je zajištěno v hotelech *** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Malagy, transfer do hotelu na pobřeží Costa del Sol .

2. den

Po snídani odjezd do hlavního města Andalusie – Sevilly , na kterém je dodnes znát, že se svého času jednalo, díky monopolu na obchodování s „Novým světem“, o jedno z nejbohatších měst světa. Panoramatická jízda přes parky Marie Luisy – areál Iberoamerické výstavy z roku 1929 se zastávkou u hlavního pavilonu – Plaza de Espaňa. Procházka po historickém centru (UNESCO), mezi nejznámější památky patří Palác San Telmo – sídlo Andaluské vlády, Zlatá věž, Indický archiv, který ukrývá veškeré dokumenty spjaté s objevováním a kolonizováním Nového světa, královský palác Alcazar – nejdokonalejší ukázku mudejarského stavebního slohu a zároveň nejdéle kontinuálně používání královský palác na světě, největší gotická katedrála na světě, která se může pochlubit mnoha poklady z nichž nejznámější je hrob Kryštofa Kolumba. Ubytování v Seville nebo okolí.

3. den

Po snídani přejezd do Córdoby – města, které zažilo zlatou éru maurské říše Al-Andalus, jako hlavní centrum Córdobského emirátu a chalifátu. Z tohoto období se zachovala unikátní světová památka – Mezquita („mešito-katedrála“) – impozantní hlavní mešita, v jejímž středu v XVI. století vyrostla katolická katedrála. Město osloví své návštěvníky také pitoreskní „juderíou“ – židovskou čtvrtí s krásnými květinami nazdobenými patii, jedinou andaluskou historickou synagogou, nádhernými zahradami paláce Alcázar de Reyes Católicos nebo Římským mostem. Odpoledne přejezd do Granady , ubytování v Granadě nebo okolí. Fakultativně typické představení flamenca v jeskyni spojené s noční procházkou romantickou čtvrtí Albaycín.

4. den

Snídaně. Prohlídka Granady a Ahlambry. Alhambra je nejzachovalejší památka v podobě maurského palácového města z období XIV. století na světě, a proto bývá často označována za osmý div světa. Prohlídka komplexu s průvodcem (v ceně zájezdu) zahrnuje návštěvu paláců rodu Nazarí, paláce Karla V., zahrad Parta, letohrádku Generalife a zahrad Generalife. V historickém centru Granady se nachází krásná katedrála, jíž dominuje Capilla real – Královská kaple – místo posledního odpočinku nejvýznamnějších panovníků španělské historie – Isabely Kastilské a Ferdinanda Aragonského. Během volného času možnost nákupů v maurském bazaru Alcaicería nebo vyzkoušení typických tapas. Přejezd na ubytování v Madridu nebo okolí.

5. den

Snídaně. Celodenní prohlídka španělské metropole Madridu  – Puerta del Sol – vstupní brána do historického jádra, Plaza Mayor – hlavní centrum španělského impéria, dějiště oslav, královských pohřbů i korunovací, stejně jako třeba býčích zápasů, katedrála Almudena, královský palác, Plaza Espaňa, kterému dominuje pomník slavného spisovatele Cervatese a jeho hrdinů Dona Quijota a Sancho Panzy. Neoblíbenější rekreační zóna Madriďanů – park Retiro. Odpoledne individuální volno s možností návštěvy památek nebo slavných muzeí Museo de Prado či Museo de Riena Sofía (moderní umění). Ubytování v Madridu či okolí.

6. den

Snídaně. Odjezd do Toleda, města známého židovskou i křesťanskou kulturou, později také hlavního města španělské katolické církve i neblaze proslulé španělské inkvizice a také rodiště věhlasného malíře El Greca – město je plné jeho děl. Prohlídka historické části města: náměstí Plaza Zocodover, katedrála, která je jednou z nejhonosnějších a nejbohatěji zdobených na celém světě, židovská středověká synagoga, pevnost Alcázar. Individuální volno. Odjezd na pobřeží Costa del Sol, ubytování.

7. den

Snídaně, individuální volno na pobřeží Costa del Sol, večeře.

8. den

Snídaně, po opuštění pokojů odjezd na letiště spojený s návštěvou atraktivního města Málaga a jeho prohlídkou. Bývalá fénická obchodní kolonie, která nabízí spoustu zajímavostí a turistických atrakcí – katedrála přezdívaná „jednoruká dáma“, římské divadlo, maurský hrad Gibralfaro a pevnost Alcazaca, rodný dům Pabla Picassa, muzeum Picasso, vyhlášené nákupní třídy a nádherné přístavní části lákající k procházkám. Po prohlídce města transfer na letiště. Odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Andalusie Toledo Madrid
v cenách od 26 311 Kč do 27 990 Kč