Itálie - Pohodová dovolená pod Dolomitskými štíty ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Itálie
Ubytování: Pohodová dovolená pod Dolomitskými štíty
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem, vč. výletů uvedených v programu * 4 x  ubytování s polopenzí ve *** hotelu v Brixenu * použití relaxační zóny v hotelu (bazén, saunu, zahradu) * služby průvodce (v plánu je Lenka Čížová),  * pojištění CK proti úpadku. * výlet s hudbou na Angerer Alm, návštěvu řezbářské dílny  * 1x malou ochutnávku vína (3 vzorky)  
Cena nezahrnuje:  vstupy a  jízdenky   * pojištění LV a storna (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let a 870 Kč senior nad 70 let, zahrnuje i storno zájezdu do 80%)  * pobytové taxy, 2 € /os./noc - nutné platit na místě    Jednolůžkové pokoje za příplatek 1.800 Kč, při včasném přihlášení možnost doobsazení
zobrazit 2 termíny
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

polopenze (snídaně švédské stoly, výborná 4 chodová večeře vč. salátového bufetu).

Ubytování

Hotel *** Angerer leží na okraji turisticky atraktivního městečka Brixen, v docházkové vzdálenosti od Aquaareny (vnitřní i venkovní bazény), supermarketu a historického centra města.

Vybavení : v hotelu je k dispozici restaurace, bar, sejf, wifi, wellness (vnitřní bazén, finská a infra sauna), zahrada. Pokoje: příjemně zařízené 2 - 4 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, některé s balkónem. Pokoje jsou vybaveny příslušenstvím, TV. Jednolůžkové pokoje možné za příplatek.

Doprava

autobusová. Odjezdová a svozová místa:  Česká Třebová, Ústí nad Orlicí,  Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady OMV, Praha, Plzeň. Za příplatek + 200 Kč: Lanškroun, Svitavy, Vamberk, Chrudim, Choceň, Letohrad Skupiny nad 8 osob příplatky neplatí a odjezdová místa lze přizpůsobit.

Popis

Poloha: Ubytování v krásném Brixenu, v hotelu s krytým bazénem, výbornou kuchyní a každý den výlety do překrásného okolí.  Náhorní plošina Rennon (Ritten) - zemní pyramidy - Schlern - Bolzano - Ötzi - Brixen - Lago di Garda - Monte Baldo - Sirmione - Malcesine - Merano - Dorf Tirol - Castel Tirol - Trauttmansdorf - Plose - Ahrntall - Val Gardena - Ortisei - Seisser Alm - lodí po Gardě.

Program : 1. den:  odjezd v večerních hodinách.  2. den:  ráno vyjedeme autobusem na náhorní plošinu Renon (Ritten) , navštívíme zemní pyramidy, unikátní přírodní útvary připomínající obrovské houby, naskytnou se nám překrásné výhledy na Dolomity (Schlern). Odpoledne  Bolzano - procházka historickým centrem, zájemci mohou navštívit  Ötziho , legendárního “muže z ledu”, starého přes 5000 let, ostatní si projdou velmi rušné město.  Odjezd na ubytování do hotelu přímo v  Brixenu.   Navečer orientační procházka městem s průvodcem  - staré město, Dóm, Havlíčkův domek, hotel "U slona". Večeře. 3. den:  po snídani celodenní výlet k jednomu z nejkrásnějších a nejhlubších alpských jezer, k  jezeru Lago di Garda . Dopoledne vyjedeme otáčivou lanovkou vysoko nad jezero, na vrchol Monte Baldo , s překrásnými výhledy na půl Dolomit. Procházka středověkým městečkem Malcesine  se starými uličkami a Scaligerským hradem .Vyhlídkovou silnicí přejedeme podél jezera až na jih, k termální pramenům do prastarého  Sirmione . Poloostrov s římskými  Catullovými lázněmi , středověkým hradem a uličkami (s nejlepší zmrzlinou) objedeme na lodičce, pak se vydáme do hradbami obehnaného města. Zájemci s mohou koupat, do jezera zde vyvěrají termální prameny, voda bývá velmi příjemná. Navečer odjezd zpět do Brixenu na večeři. 4. den:  po snídani odjezd na celodenní výlet do lázeňského a dostihového   Merana , procházka historickým městem pod  Ötztalskými ledovci.  Výjezd malou lanovkou na “ jablečnou” náhorní plošinu  a pohodová procházka do malebné vesnice  Dorf Tirol  s rodovým hradem tirolských hrabat Castle Tirol. Odpoledne návštěva zámku  Trauttmansdorf  s nejkrásnějšími zahradami Itálie, oblíbeného místa císařovny Sissi. Návrat na  ubytování do Brixenu na večeři.  5. den:  volný den, určený k turistice po blízkém okolí hotelu (hora Plose),  nebo ke koupání v místních lázních, ev. k relaxaci v hotelovém bazénu či na zahradě.  V případě zájmu může být zorganizovaná vyjížďka do  Ahrntalského údolí  (zde se učil horolezit nejznámější Brixenský rodák R. Messner) s odpolední procházkou na  Angerer Alm , cestou zpět návštěva řezbářské dílny. Večeře spojená s malou ochutnávkou místního vína. 6. den: ráno vyklizení pokojů, odjezd do údolí Val Gardena  kde se nejkrásnější panoramatickou procházkou rozloučíme s Dolomity . Vyjedeme lanovkou ze střediska  St. Ulrich (Ortisei) vysoko na náhorní plošinu Seisser Alm, procházka přes rozkvetlé louky s krásnými výhledy na  Sellu, Sasso Lungo, Schlern  a další Dolomitské vrcholy... Navečer odjedeme zpět do ČR. 7.den:  návrat v nočních až časných ranních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Itálie - Pohodová dovolená pod Dolomitskými štíty ***
v cenách od 8 455 Kč do 8 890 Kč