Tarvisio - Romatické Monte Lussari, jezera Korutan a Lipicáni ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Itálie Friuli-Venezia Giulia Monte Lussari
Ubytování: Romatické Monte Lussari, jezera Korutan a Lipicáni
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 1 x ubytování v horském hotelu (2 - 4 lůžk. pokoje s příslušenstvím), nebo v penzionu v Tarvisiu,  1 x snídani (bufetový stůl),  průvodce (v plánu je Čížová Lenka), pojištění CK proti úpadku. 
Cena nezahrnuje: vstupy, jízdenku na lanovku, večeři, loď, pojištění léčebných výloh, pobytové taxy (2 €/ os./noc - nutné platit při příjezdu), večeře.  Příplatky:  pojištění léčebných výloh Allianz vč. storna zájezdu (dospělý - 182 Kč, dítě do 15 let - 91 Kč, senior nad 70 let 546 Kč). Jednolůžkový pokoj + 1.500 Kč - jen v Tarvisiu  (při včasném přihlášení lze doobsadit do 2 - 3 lůžkového pokoje v hotelu na kopci).  Večeře (výborná, tříchodová) - 300 Kč. 
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

1 x snídani (bufetový stůl), lze dokoupit večeře (výborná, tříchodová) - 300 Kč.

Ubytování

1 x ubytování v horském hotelu ***Rododendro (2 - 4 lůžk. pokoje s příslušenstvím), nebo v penzionu v Tarvisiu.

Popis

Poloha: Lipicánský hřebčín v Piberu - Hundertwasserův kostel v Bärnbachu - nocleh na Monte Lussari se západem a východem slunce - lodí po Wörthersee - Velden - poloostrov Maria Wörth -  vyhlídka Pyramidenkögel.  VÍKENDOVKA nabitá zážitky s noclehem v horském hotelu, 1700 m.n.m., kam vede jen lanovka.

Program : 1. den:  odjezd v pozdních večerních hodinách. 2. den:  ráno zastávka v Bärnbachu na vyfocení jedinečného barevného kostela od Friedensreicha Hundertwassera. Piber - chovná farma Lipicánů. Při troše štěstí je uvidíme volně se pasoucí po okolní předalpské přírodě, určitě zajdeme do stájí na prohlídku hřebčína. Přejezd do Itálie.  Vyjedeme na horu Monte Lussari lanovkou. Do bílé vesničky s kostelíkem na kopci, kam nevede silnice. Procházka pohádkovou vesničkou ke slavnému poutnímu místu. Zájemci o nocleh na kopci zde zůstanou.  Kdo chce spát v městečku Tarvisio, sjede dolů.  V případě krásného počasí čeká na ty, kteří zůstanou přes noc na kopci jedinečný západ a východ slunce v horách. Obklopovat Vás budou 3 země (Itálie, Slovinsko a Rakousko) -  Friulské Dolomity, Julské Alpy , uvidíme nejvyšší horu Slovinska Triglav i  majestátní Mangart . Slunce bude vstávat za Großglocknergruppe v Rakousku.... Pozor, místa k ubytování na kopci jsou omezená. Doporučujeme včasnou rezervaci. Po doprodání kapacity na kopci bude možné nocovat v malebném městečku Tarvisio , pod kopcem. Pro zájemce tříchodová večeře (velmi dobře vaří a na kopci není jiná možnost se najíst).  3. den:  po snídani sjedeme z hory dolů lanovkou,  čeká nás největší a nejkrásnější korutanské  jezero Wörthersee , poplujeme lodí na malebný poloostrov s kostelíkem Maria Wörth, kde nás bude čekat autobus a převeze nás na novou největší atrakci regionu, na vyhlídkovou věž Pyramidelkögel,  vysoko nad jezerem. Výtahem, nebo po schodech se dostaneme na více jak 70 metrů vysokou věž, odkud jsou výhledy na jezero a Alpy vč. nejvyšší hory Slovinska  Triglav . Dolů pak stejnou cestou, ti odvážní mohou jet po skluzavce dlouhé 125 m.  Navečer navštívíme  Klagenfurt,  projdeme se malebným centrem města, zájemci mohou místo města navštívit  Minimundus - park ve kterém je 156 zmenšenin nejvýznamnějších staveb ze 40 zemí světa. Odjezd zpět do ČR. 4. den:  předpokládaný návrat v pozdních nočních hodinách až časných ranních hodinách.

Doprava

autobusová. Odjezdová místa:  Česká Třebová, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Vysoké Mýto, Svitavy, Brno. Svozová místa + 200 Kč : Holice, Hradec Králové, Pardubice, Vamberk, Letohrad, Choceň, Chrudim.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Tarvisio - Romatické Monte Lussari, jezera Korutan a Lipicáni ***
v cenách od 3 315 Kč do 3 490 Kč