Tarvisio - Romatické Monte Lussari, jezera Korutan a Lipicáni ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Itálie Friuli-Venezia Giulia Monte Lussari
Ubytování: Romatické Monte Lussari, jezera Korutan a Lipicáni
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací, 1 x ubytování v horském hotelu (2 - 4 lůžk. pokoje s příslušenstvím),  1 x snídani (bufetový stůl),  průvodce (v plánu je Čížová Lenka), pojištění CK proti úpadku.   
Cena nezahrnuje: Pobytové taxy (2 €/ os./noc - nutné platit při příjezdu) Večeře  Pojištění léčebných výloh Allianz vč. storna zájezdu (dospělý - 182 Kč, dítě do 15 let - 91 Kč, senior nad 70 let 364 Kč). Při včasném přihlášení lze doobsadit do 2 - 3 lůžkového pokoje. Večeře (výborná, tříchodová) - 300 Kč. Orientační výše vstupů a jízdenek dle programu 55 €, vstupy závisí na okolnostech vč. počasí. Zákazník nemusí absolvovat vstupy, lanovky a jízdy, vybere si dle svého uvážení. Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v anglickém jazyce. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klietům nápomocen. Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30-50 osob. Při nižším počtu zájemců než je 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.    
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

1 x snídani (bufetový stůl), lze dokoupit večeře (výborná, tříchodová) - 300 Kč.

Popis

Poloha: Lipicánský hřebčín v Piberu - Hundertwasserův kostel v Bärnbachu - nocleh na Monte Lussari se západem a východem slunce - lodí po Wörthersee - Velden - poloostrov Maria Wörth -  vyhlídka Pyramidenkögel.  VÍKENDOVKA nabitá zážitky s noclehem v horském hotelu, 1700 m.n.m., kam vede jen lanovka.

Program : Program: 1. den:  odjezd v pozdních večerních až časných ranních hodinách (z Č. Třebové ve 2 hodiny ráno) v směr Svitavy, Brno, Vídeň. Ráno  zastávka v  Bärnbachu  na vyfocení jedinečného barevného kostela od Friedensreicha Hundertwassera.  Piber -  chovná farma Lipicánů. Při troše štěstí je uvidíme volně se pasoucí po okolní předalpské přírodě, určitě zajdeme do stájí na prohlídku hřebčína. Přejezd do Itálie.  Vyjedeme na horu  Monte Lussari  lanovkou. Do  bílé vesničky s kostelíkem  na kopci, kam nevede silnice. Procházka pohádkovou vesničkou ke slavnému poutnímu místu. Na kopci kam nevede silnice máme i ubytování.  V případě krásného počasí Vás čeká  jedinečný západ a východ slunce v horách.  Obklopovat Vás budou 3 země (Itálie, Slovinsko a Rakousko) -  Friulské Dolomity, Julské Alpy,  uvidíte nejvyšší horu  Slovinska Triglav i  majestátní Mangart . Slunce bude vstávat za  Großglocknergruppe  v Rakousku.... Pro zájemce tříchodová večeře (doporučujeme - velmi dobře vaří a na kopci není jiná možnost se najíst).  2. den:  po snídani sjedeme z hory dolů lanovkou,  čeká nás  největší a nejkrásnější korutanské  jezero  Wörthersee , poplujeme lodí na malebný poloostrov s kostelíkem  Maria  Wörth,  kde nás bude čekat autobus a převeze nás na novou největší atrakci regionu, na  vyhlídkovou věž Pyramidelkögel,  vysoko nad jezerem.   Výtahem, nebo po schodech se dostaneme na více jak 70 metrů vysokou věž, odkud jsou výhledy na jezero a Alpy vč. nejvyšší hory Slovinska  Triglav . Dolů pak stejnou cestou, ti odvážní mohou jet po  skluzavce dlouhé 125 m.  Navečer navštívíme  Klagenfurt,  projdeme se malebným centrem města, zájemci mohou místo města navštívit  Minimundus  (19 €) - park ve kterém je 156 zmenšenin nejvýznamnějších staveb ze 40 zemí světa. Odjezd zpět do ČR. 3. den:  předpokládaný návrat v pozdních nočních hodinách až časných ranních hodinách (Č. Třebová cca v 1 hodinu po půlnoci, dále dle trasy).

Další údaje :
Informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu rádi podáme individuálně.
Zájezd pořádá CK ČiLe s.r.o., IČ 065 63 431

Ubytování

1 x ubytování v horském hotelu ***Rododendro (2 - 4 lůžk. pokoje s příslušenstvím).

Doprava

Zájezdovým autobusem s WC a klimatizací. Odjezdová místa:  Česká Třebová, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Vysoké Mýto, Svitavy, Brno. Svozová místa + 200 Kč : Holice, Hradec Králové, Pardubice, Vamberk, Letohrad, Choceň, Chrudim. Plánovaný čas odjezdu z České Třebové (další místa dle trasy): 2:00 a čas návratu 1:00. Čas bude přizpůsoben trase, provozu a podmínkám. S odchylkou odjezdu i návratu až o 2 hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3-4,5 hodinách jízdy 15-45 minut dle potřeb řidiče.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Tarvisio - Romatické Monte Lussari, jezera Korutan a Lipicáni ***
v cenách od 3 315 Kč do 3 490 Kč