Interlaken, Lauterbrunnen, Grindenwald - Švýcarský hvězdný trojlístek se slevovou kartou - do říše Ledové pany ***

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Švýcarsko
Ubytování: Švýcarský hvězdný trojlístek se slevovou kartou - do říše Ledové pany
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu klim. busem, vjezdy, parkovné, 2 x ubytování v hotelu -  2 lůžkové pokoje s příslušenstvím a možností přistýlky, 2x snídani (bufetové stoly), průvodce (v plánu je Lenka Čížová), pojištění CK proti úpadku. 
Cena nezahrnuje: vstupy a lanovky, zubačky a vlaky (cca 190 CHF / po slevě), pojištění LV.  Fakultativní příplatek: 2 x večeře, 1 lůžkový pokoj (Interlaken - květen:1400 Kč / 2 noci, Innertkirchen - srpen: 800 Kč  / 2 noci).  Pojištění LV a storna (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let a 870 Kč senior nad 70 let)
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

2x snídani (bufetové stoly) s možností dokoupení večeří.

Ubytování

2 x ubytování v hotelu *** Interlaken - 2 lůžkové pokoje s příslušenstvím a možností přistýlky - KVĚTEN. 
2 x ubytování v hotelu ** Innertkirchen - 2 lůžkové pokoje s příslušenstvím a možností 1 - 2 přistýlky - SRPEN.

Doprava

autobusová. Odjezdová a svozová místa:  Česká Třebová, Litomyšl,  Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady OMV, Praha, Plzeň. Svoz + 200 Kč - Lanškroun, Svitavy, Vamberk, Chrudim, Choceň, Letohrad.  Skupiny nad 8 osob příplatky neplatí a odjezdová místa lze přizpůsobit.

Popis

Poloha: Jungfrau (Panna) - Mönch (Mnich) - Eiger (Požírač) - vlaky a zubačky na Top of Europe (Jungfraujoch) - Kleine Scheidegg - Schynige Platte - Harder Kulm - First - Trümmelbachské vodopády - Grindenwald - Lauterbrunnen - vodopád Staubbach - Interlaken (Mezijezeří) - Brienzersee - Thunnersee - Bernské Alpy - Aletschský ledovec Na lanovky a zubačky (vlaky) uvedené v programu obdržíte slevu 40 - 50 % z plného jízdného!

Program : 1. den:  odjezd v  podvečerních hodinách z ČR.   2. den:  ráno příjezd do  Grindelwaldu , procházka starým rétorománským městečkem pod slavným trojlístkem  Jungfrau, Mönch a Eiger , výjezd lanovkou na First  (2.168 m.n.m.), kde se otevře úchvatný výhled na severní stěnu Eigeru (Požírače)  a další čtyřtisícovky, zdatnější mají možnost procházky k jezírku Bachalpsee  (2 h, pevné boty), nebo procházka po neuvěřitelných závěsných chodnících First Cliff Walk s překrásnými výhledy. Odpoledne výjezd z  Interlakenu zubačkou z roku 1908 na  Harder Kulm , krásné výhledy na Bernské Alpy a jezera Brienzersee a Thunnersee,   po sjezdu odjezd na ubytování, večeře pro zájemce.  3. den:  po snídani, celodenní výlet do říše pod  Jungfrau (Pannu) . Ze stanice  Grindelwald - Grund  vyjedeme zubačkou do romantické stanice  Kleine Scheidegg  přímo pod Jungfrau a severní stěnu Eigeru , zde přesedneme do slavné zubačky na  TOP OF EUROPE , na středu Evropy, která již více jak sto let vede na nejvýše položené nádraží v Evropě, pojedeme severní stěnou Eigeru, zastavíme na vyhlídkách na ledové pole ve stěně Eigeru a vyzubatíme se až do výšky 3.454 m.n.m.  do sedla  Jungfraujoch.   Vyjdeme si na vyhlídky, do  observatoře Sphinx  (3571 m.n.m.) či do ledového paláce. Projdeme se i na  Aletschský ledovec (UNESCO), nejdelší alpský ledovec. Dolů sjedeme navečer do kouzelného údolí 72 vodopádů, do  Lauterbrunnenu , přes slavný  Wengen . Podíváme se na 10 skalních ledovcových  vodopádů Trümmelbach i  na nejvyšší alpský volně padající  vodopád Staubbach . Návrat na ubytování, ev. večeře.  4. den:  po snídani vyklidíme pokoje, dopoledne návštěva slavného  Interlakenu (Mezijezeří), města ležícího pod čtyřtisícovkami a mezi jezery Brienzersee a Thunnersee . Vyjedeme poslední, skvostem této oblasti - z  Wilderswilu na Schynige Plate , dráhou, která sem vede již od roku 1893,  na úchvatné panorama, celého hvězdného trojlístku, zde se rozloučíme s Bernskými Alpami a jejich ledovci. Na vrcholu je v dosahu nostalgické muzeum medvídků Teddy Bear a alpská zahrádka,  lze obejít vrcholovou pohodovou okružní cestou.  Navečer odjezd zpět do ČR.  5. den:   návrat v ranních hodinách. Na lanovky a zubačky (vlaky) uvedené v programu obdržíte slevu 40 - 50 % z plného jízdného!   Všechny vlaky a zubačky je nutné rezervovat, závazně uveďte ve smlouvě, které budete absolvovat, platba proběhne v CHF na místě.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Interlaken, Lauterbrunnen, Grindenwald - Švýcarský hvězdný trojlístek se slevovou kartou - do říše Ledové pany ***
v cenách od 6 490 Kč