Pohodový týden v Alpách - Itálie - Gurmánské Lago di Como - letecky

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Itálie
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: zpáteční letenka do Milána vč. let. tax a poplatků cca 4 500 Kč, 6x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, 1x místní speciality, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 1 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 245 Kč
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Zažijete turistiku ve velmi zajímavém kraji Lepontýnských Alp mezi jezerem Lago di Como a Švýcarskem. Vyjímečností tohoto kraje je možnost turistiky ve výškách kolem 3 000 m, ale i relaxace na břehu jezera pod palmami se subtropickým podnebím. Projedeme se lodí po jezeře Lago di Como, navštívíme čokoládovnu u Lugána. Ubytováni jsme v ***hotelu přímo na břehu jezera Lago di Como v jeho severní části. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, telefonem, trezorem, fénem, sat.TV. Snídaně je podávána formou švédských stolů a večeře menu o 3 chodech s výběrem. Majitelé pro nás připravili také 1 x speciální večer z místních specialit. V tomto hotelu si vyrábějí sami těstoviny, které jsou vyhlášené v celém kraji již 60 let, a proto můžete každý den ochutnat z jiných těstovinových jídel i omáček.

Stravování

Snídaně je podávána formou švédských stolů a večeře menu o 3 chodech s výběrem. Majitelé pro nás připravili také 1 x speciální večer z místních specialit. V tomto hotelu si vyrábějí sami těstoviny, které jsou vyhlášené v celém kraji již 60 let, a proto můžete každý den ochutnat z jiných těstovinových jídel i omáček.

Ubytování

Ubytováni jsme v ***hotelu přímo na břehu jezera Lago di Como v jeho severní části. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, telefonem, trezorem, fénem, sat.TV.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Milana, přeprava mikrobusem do hotelu v CINQUE CASE (210 m) ubytování, večeře, možnost prohlídky vinného sklepa v prostorách hotelu s unikátní sbírkou historických i současných vín.

2. den

snídaně, odjezd do MENAGGIO, přejezd lodí do BELLAGIO. Prohlídka městečka na břehu jezera LAGO DI COMO, dále lodí k vile CARLOTTA, prohlídka zahrad. Ostatní možnost výstupu na LA CROCETTA, odkud je nezapomenutelný výhled na jezero, dále přes IL DOSSONE až k vile (v závislosti na aktuálních podmínkách v destinaci přesun minibusem) prohlídka zahrad s ostatními pak odjezd do hotelu, večeře.

3. den

snídaně, odjezd do průsmyku PASSO DEL MAJOLA (1 815 m), základní varianta (2 z 5; 6 hod., ^100 m, ˇ100 m): výstup k jezeru LAGO DA CAVLOS (1 907 m) a přes MOTA SLACINA kolem dalšího jezera LAGO DA BITABERGH (1 854 m) zpět do průsmyku, poté ještě možnost výstupu k ledovcovým mlýnům (1 900 m), odkud je jedinečný výhled do BREGAGTAL. Odjezd do hotelu, večeře místní speciality.

4. den

snídaně, lehčí odpočinkový den, odjezd do světoznámého švýcarského italsky mluvícího LUGANA, krátká procházka po promenádě kolem jezera, pak výjezd pozemní lanovkou na SAN SALVATORE s překrásným výhledem na jezero, zpět do Lugana, přejezd do MELIDE, návštěva miniaturního světa SWISS MINIATUR, potom ještě zastávka v čokoládovně CASLANO, ochutnávka vyhlášené švýcarské speciality, odjezd do hotelu, večeře.

5. den

snídaně, základní varianta (1,5 z 5; 4 hod., ^300 m, ˇ300 m): odjezd do COLICA, pěšky kolem trosek pevnosti FORTE DI FUNTES, krásnou cestou podél jezera LAGO DI COMO až do COLICA, poté lodí na druhou stranu do DOMASO (200 m). Odtud pěšky krátkým výstupem do VERCANA (500 m) a traverzem až do hotelu. Lehčí varianta je po přeplutí jezera prohlídka DOMASA a poté místním busem do hotelu (3 km), večeře.

6. den

snídaně, dopoledne lehčí túra k nádherným vodopádům CASCATE DEL ACQUA FRAGGIA, odpoledne fakultativně návštěva vinařství NINO NEGRI (proslulého výrobou nejkvalitnějších italských vín) včetně ochutnávky, večeře.

7. den

snídaně, dopoledne vyklizení pokojů, odjezd na letiště v Milaně, přelet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Pohodový týden v Alpách - Itálie - Gurmánské Lago di Como - letecky
v cenách od 18 990 Kč