Pohodový týden v Alpách - Rakousko - Termální a jezerní perly v Totes Gebirge bez nočních přejezdů

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Rakousko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu


Varianta 1:

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 5x nocleh, 5x snídaně, 4x večeře, 1x grilování, každodenní použití relaxační zóny s krytým bazénem a saunou, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 1 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 210 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Varianta 2:

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Pardubice
Cena zahrnuje: 5x nocleh, 5x snídaně, 4x večeře, 1x grilování, každodenní použití relaxační zóny s krytým bazénem a saunou, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 1 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 210 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Přinášíme Vám zájezd do pohoří Totes Gebirge (Mrtvé hory), které vás určitě zaujmou svojí rozmanitostí, kouzelnými jezery i historickými městy. Postupně poznáme pohoří z túr v samém srdci Mrtvých hor, ale i z procházek kolem romantických jezer v údolí. Ubytováni jsme v komfortním ****hotelu v podhůří, v malém městečku Bad Mittendorf, jen 15 minut pěšky od termálních lázní. Pokoje jsou vybaveny vším potřebných pro strávení pohodové dovolené (sprcha, WC, sat.TV, telefon, fén). Snídaně je formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech, 1x pro nás majitelé připraví večeři formou grilování. Součástí hotelu je i relaxační zóna s krytým bazénem, vířivkou, saunou i parní lázní.

Poznámka : Dětské slevy platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami. Dětská cena pro dítě do 10 let platí pouze pro 1 dítě na pokoj.

Stravování

Snídaně je formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech, 1x pro nás majitelé připraví večeři formou grilování.

Ubytování

Ubytováni jsme v komfortním ****hotelu v podhůří, v malém městečku Bad Mittendorf, jen 15 minut pěšky od termálních lázní. Pokoje jsou vybaveny vším potřebných pro strávení pohodové dovolené (sprcha, WC, sat.TV, telefon, fén). Součástí hotelu je i relaxační zóna s krytým bazénem, vířivkou, saunou i parní lázní.

Program zájezdu

1. den

odjezd v časných ranních hodinách do Rakouska, příjezd do BAD MITTENDORFU (809 m) v poledních hodinách, ubytování dle možnosti hotelu. Základní varianta (náročnost 2 z 5; 3 hod., ^370 m, ˇ370 m): odpoledne pěšky na vyhlídku SIMONYWARTE (1 180 m) a okružní cestu dokončíme přes ZAUCHEN (850 m) až do hotelu. Lehčí varianta: pěšky od hotelu do termálních lázní GRIMMINGTHERME a zpět podél řeky SALZA opět do hotelu, večeře.

2. den

snídaně, odjezd busem do TAUPLITZE (897 m), výjezd lanovkou k chatě STEIRERHOF (1 580 m), základní varianta (2 z 5; 6 hod., ^150 m, ˇ500 m): nádherná vyhlášená jezerní túra kolem jezer GROSSSEE (1 582 m), TAUPLITZE (1 620 m), STEIRERSEE (1 445 m) a dalších až k chatě LEISTALMHÜTTE (1 647 m) a potom k prostřední části lanovek (1 175 m), sjezd do údolí k našemu busu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod., ^150 m, ˇ150 m): stejná cesta k chatě LEISTALMHÜTTE (1 647 m) a zpět stejnou cestou k horní stanici lanovky, opět sjezd do údolí a všichni busem do hotelu, večeře.

3. den

snídaně, odjezd busem k jezeru GRUNDELSEE. Základní varianta (1,5 z 5; 5 hod., ^100 m, ˇ100 m): odjezd busem k jezeru GRUNDLSEE, podél jezera do GÖSSELU, dále k TOPLITZSEE a zpět do Gösselu. Zde možnost koupání. Odjezd ještě na prohlídku BAD AUSSEE (románský farní kostel sv. Pavla z 13. století, náměstí Chlumecky-platz). Lehčí varianta: stejná trasa, jen je možno si cestu zkrátit lodí po jezeře. Všichni odjezd do hotelu, večeře formou grilování.

4. den

snídaně, odpočinkový den, odjezd busem do císařského města BAD ISCHL, kde strávíme většinu dne. Nejdříve se podíváme do císařské vily, která sloužila jako letní sídlo Františka Josefa I. a jeho manželky Sissi, prohlédneme si i přilehlý park. Dále navštívíme farní kostel z roku 1783 a cestu zakončíme v asi nejznámější cukrárně Rakouska - ZAUNER, kterou s oblibou navštěvoval i císařský pár. Cestou zpět se ještě stavíme na prohlídku HALLSTATTU, kde nahlédneme i do solné jeskyně SALZWELTEN. Po prohlídce odjezd na hotel, večeře.

5. den

snídaně, odjezd busem do OBERTRAUN (609 m). Základní varianta (2 z 5; 5 hod., ^50 m, ˇ300 m): výjezd lanovkou až k chatě LODGE AM KRIPPENSTEIN (2 065 m), krátký výstup na HOHER KRIPPENSTEIN (2 108 m) a cestou HEILBRONNERWEG ke kříži HEILBRONNER KREUZ (1 959 m), dále až k dolní stanici u chaty GJAIDALM (1 788 m), a zpět do údolí opět lanovkami. Jako lehčí variantu lze využít stejný program, ale bez cesty ke kříži a při cestě zpět návštěva MAMUTÍ JESKYNĚ či LEDOVÉ JESKYNĚ. Všichni odjezd do hotelu, večeře.

6. den

snídaně, dopolední vyklizení pokojů, odjezd nejdříve do ST. WOLFGANGU, lodí do ST. GILGENU. Krátká prohlídka St. Gilgenu a pak již odjezd do ČR, příjezd do ČR ve večerních hodinách.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Pohodový týden v Alpách - Rakousko - Termální a jezerní perly v Totes Gebirge bez nočních přejezdů
v cenách od 11 890 Kč do 12 890 Kč