Skotsko - Pohodový týden - Nejkrásnější ostrov Skotska Isle of Skye a nejvyšší hora Británie Ben Nevis

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Velká Británie Skotsko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Glasgow/Edinburgh vč. let. tax a poplatků cca 6 500 Kč, doprava pronajatým mikrobusem, zpáteční trajekt na ostrov Raasay, lodní výlet k Loch Coruisk, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, 7x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 5x večeře, 6x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
zvýšení pojištění do 80 000 Kč za 600 Kč. Jednolůžkový pokoj nelze dokoupit
zobrazit 2 termíny
Červen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Na severozápadě Skotska leží největší z ostrovů Vnitřních Hebrid - Isle of Skye. Krásnému pobřeží dominují Cuillin Hills, díky kterým Isle of Skye nabízí nejkrásnější horskou scenerii na britských ostrovech. Do pohoří zamíříme několikrát a půjdeme kolem malebného jezera Loch Coruisk, k zátoce Camasunary Bay i v údolí Glenbrittle. Projdeme se v jedné z nejpozoruhodnějších krajin ostrova ve stolových horách Quirang. Další procházky nás zavedou k osamělému skalisku Old Man of Storr nebo majáku Neist Point. Uvidíme řadu historických zajímavostí, např. kruhovou pevnost, broch z doby železné Dun Beag, pozůstatky kaple Cill Chriosd nebo sídlo Mac Leodů, romanticky přestavěný hrad Dunvegan Castle. Při prohlídce jediné palírny ostrova ochutnáme velice ceněnou whisky Talisker, v rázovitých hospůdkách místní pivo z pivovaru Uig a uslyšíme tradiční skotskou lidovou hudbu. Nezůstane nám utajen ani přilehlý ostrov Raasay, na který se vypravíme trajektem, projdeme místní pamětihodnosti a vystoupáme k jedinečným výhledům na nejvyšší vrchol ostrova Dun Caan. Nesmíme zapomenout, že cestou na Skye navštívíme turistické centrum Fort William a vystoupíme na nejvyšší horu Skotska a celé Británie Ben Nevis.

Poznámka : garance malé skupiny: 6 - 8 osob.

Stravování

5x večeře, 6x snídaně.

Ubytování

7x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do GLASGOW nebo EDINBURGHU. Přejezd skotskou vysočinou do oblasti v okolí FORT WILLIAM. Ubytování.

2. den

snídaně, za příznivého počasí výstup na nejvyšší horu Británie BEN NEVIS (1 343 m n. m., délka trasy celkem 19 km). Přejezd na ostrov ISLE OF SKYE.

3. den

snídaně, přejezd k prohlídce jediné ostrovní palírny skotské whisky TALISKER. Procházka v GLENBRITTLE na úpatí Cuillins, stoupáme k podivuhodným jezírkům Fairy Pools (1 hod., 3 km, převýšení 200 m). Zastávka u DUN BEAG. Nejzachovalejší broch na Skye, dvojité zdivo věže o poloměru 18,6 m a do výšky 2 m. Na nejzápadnějším cípu ostrova uvidíme maják NEIST POINT. Klasický pohled na maják za útesy je z místa severovýchodně od parkoviště (1/2 hod., 1 km). Přejezd k prohlídce hradu a zahrad DUN-VEGAN CASTLE, nejstaršího obývaného hradu ve Skotsku. Pro zájemce fakultativní plavba z mola od hradu k tulením koloniím. Procházka po CORAL BEACH severně od Dunveganu (1 hod., 4 km, po rovině). Návrat do místa ubytování.

4. den

snídaně, okruh po poloostrově Trotternish. Výstup k 50 m vysokému skalisku OLD MAN OF STORR (cca 1,5 hod., 3,8 km, převýšení 560 m). Zastávka na vyhlídkové plošině u skály KILT ROCK a vodopádu Mealt Fall. Zastávka u zříceniny hrádku DUNTULM CASTLE na skalnatém výběžku. Prohlídka etnografického muzea The Skye Museum of Island Life v KILMUIR a příběh skotské národní hrdinky Flory McDonaldové u jejího náhrobku. Túra ve stolových horách QUIRAING, nádherné, nesmírně fotogenické krajině strmých útesů, náhorních plošin, skalisek a modrých jezer (4 hod., 7 km, převýšení 340 m). Odpoledne příjezd do PORTREE, hlavního města ostrova, procházka městem (galsky Port Riagh, Královský přístav). Návrat do místa ubytování.

5. den

snídaně, odjezd do rybářské vesničky ELGOL, lodí podél pobřeží do pohoří CUILLIN HILLS k jedné z nejnádhernějších sladkovodních ploch ve Skotsku LOCH CORUISK, ze které vytéká nejkratší řeka ve Skotsku River Scavaig. Túra kolem jezera (3,5 hod., 7 km, převýšení 122 m). Zpět lodí do Elgolu. Výhledy na ostrovy Soay a Isle of Rum a Eigg ze Small Islands. Zastávka u ruin kostela CILL CHRIOSD z 16. stol., který byl střediskem hustého osídlení. Návrat do místa ubytování.

6. den

snídaně, výlet na ostrov RAASAY. U INVERARISH při procházce postupně uvidíme The Battery, dvojici kamenných mořských panen atd. Výstup na stolovou horu DUN CAAN s dechberoucími výhledy na Hebridy (4 hod., 9 km, vrchol ve výšce 443 m n. m.). V případě dostatku času kratší procházka v severní části ostrova k zříceninám BROCHEL CASTLE. Trajektem zpět na Skye. Návrat do místa ubytování. Posezení v rázovité hospůdce s živou skotskou hudbou.

7. den

snídaně, přejezd na východiště trasy u Kirkibost. Túra v CUILLIN HILLS údolím Glen Sligachan mezi štíty Black a Red Cuillin s výhledy (5,5 hod., 16 km, převýšení 450 m). Kratší varianta končí v CAMASUNARY BAY a vrací se zpět na východiště (3 hod., 9 km, převýšení 210 m). Delší varianta pokračuje k jezeru LOCH NA CREITHEACH a dlouze sestupuje podél River Sligachan až do údolí SLIGACHAN. V cíli můžeme obdivovat starý kamenný most a po túře ochutnáme z nepřeberné nabídky skotských whisky a místních piv. Přejezd do místa ubytování.

8. den

přejezd do Glasgow/Edinburghu. Odlet do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Skotsko - Pohodový týden - Nejkrásnější ostrov Skotska Isle of Skye a nejvyšší hora Británie Ben Nevis
v cenách od 41 990 Kč