Pohodový týden v Alpách - Itálie - Pohádkové Dolomity - Brixen s kartou za super cenu

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Itálie
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu


Varianta 1:

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeře, 1x typické jihotyrolské speciality, karta Brixencard, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 2 300 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 245 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Varianta 2:

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Pardubice
Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeře, 1x typické jihotyrolské speciality, karta Brixencard, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 2 300 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 245 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Představujeme turistiku v okolí známého města Brixen, které nabízí nespočet možností turistiky i relaxace v jeho okolí. S pomocí BRIXENCARD vyjedeme na nádherné vyhlídky Plose, dále nad Bolzano, kde se projdeme kolem skalnatých pyramid, v nedalekém Mühlbachu vystoupáme na nejhezčí vyhlídku severních Dolomit Gitsch., vykoupeme se v jedinečných lázních v Brixenu… Náš ***hotel leží ve velmi klidném a panoramatickém místě s fantastickým výhledem na Brixen a okolí. Nabízí ubytování v útulných pokojích s vlastním sociálním zařízením, sat. TV a telefonem. Snídaně je podávána jako vždy formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech a salátový švédský stůl. Jednou pro nás majitelka připraví i typické jihotyrolské speciality. Ale asi největší výhodou je tzv. Brixencard, kterou obdrží každý účastník zájezdu zdarma. Karta opravňuje neomezeně využívat všechny zmíněné lanovky (kromě lanovky Meransen-Gitchberg), vodní svět v Brixenu, údolní busy i vlaky atd. Provází J. Ježek.

Poznámka : Vzhledem k tomu, že naplnění turistické části programu je přímo závislé na vhodných povětrnostních podmínkách, CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v případě nepříznivého počasí.

Stravování

Snídaně je podávána jako vždy formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech a salátový švédský stůl. Jednou pro nás majitelka připraví i typické jihotyrolské speciality.

Ubytování

Náš ***hotel leží ve velmi klidném a panoramatickém místě s fantastickým výhledem na Brixen a okolí. Nabízí ubytování v útulných pokojích s vlastním sociálním zařízením, sat. TV a telefonem.

Program zájezdu

1. den

odjezd z ČR v podvečerních hodinách do Itálie.

2. den

příjezd do ST.ANDRË (1 050 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, základní varianta (náročnost 2 z 5, 5 hod., ^230 m, ˇ230 m): od hotelu pěšky na první vyhlídky přes OBERHOF (1 182 m) do ST. LEONHARD (1 285 m), kde si prohlídneme nádherný kostelík a zpět přes TORRGLERHOF (1 075 m) do hotelu. Jedná se o lehkou procházku s jedinečnými výhledy, která se dá zkrátit nebo i prodloužit podle schopnosti každého z vás, večeře.

3. den

snídaně, odjezd autobusem do BOLZANA. Výjezd lanovkou do RITTENU (1 190 m) s panoramatickými výhledy na celé město obklopené vinicemi, dále historickou železnicí RITTNERBAHN do KLOBENSTAINU (1 170 m). Základní varianta (2 z 5, 4 hod., ^300 m, ˇ300 m): pěšky přes vyhlídky na místní přírodní úkaz ERDPYRAMIDEN s okouzlujícím pozadím dolomitských třítisícových štítů. Dále skrze horskou vesničku sklesáme asi 300 výškových metrů a budeme pokračovat po cestě s nezapomenutelnými výhledy na pohádkovou horu Marmolada (3 342 m) a přilehlé masivy Sella Gruppe. Závěrečným výstupem se dostaneme do Klobensteinu. Lehčí varianta (1,5 z 5, 6 hod., ^100 m, ˇ100 m): od "zemních pyramid" nenáročnou cestou zpět do Klobensteinu, sjezd do Bolzana - prohlídka historického centra města. Návrat na hotel, večeře.

4. den

snídaně, odjezd busem na lanovku, výjezd lanovkou k chatě GAISLER (2 012 m) základní varianta (2 z 5, 6 hod., ^500 m, ˇ500 m): vyhlídkovou promenádou DOLOMITEN PANORAMAWEG s fascinujícími výhledy na Sasso Lungo, Piz Boe a další velikány až k salaši ROSSALM (2 200 m). Dále výstup přes PLOSEHÜTTE (2 450 m) na M. TELEGRAPH (2 480 m), po hřebeni k další salaši OCHSENALM (2 085 m) a okruh dokončíme po BRIXENER PANORAMAWEG, zpět k lanovce. Lehčí varianta (2 z 5, 3 hod., ^180 m, ˇ180 m): stejnou panoramatickou dolomitskou cestou k chatě ROSENALM (2 200 m) a zpět stejnou cestou k horní stanici lanovky, sjezd dolů lanovkou a busem na hotel, večeře.

5. den

snídaně, odpočinkový den, busem nebo pěšky do BRIXENU (561 m), prohlídka historické části městečka (náměstí Piazza Walther, farní kostel Duomo di Bolzano, gotický dominikánský kostel z roku 1270 s kaplí sv. Jana, kde jsou vzácné fresky Giottových žáků z roku 1340, měšťanské domy, úzké uličky…) odpoledne návštěva jednoho z nejhezčích vodních světů v Jižním Tyrolsku AQUA ARENA BRIXEN, kde je vnitřní i venkovní bazén. Poté opět pěšky nebo busem na hotel, večeře.

6. den

snídaně, odjezd busem do MÜHLBACHU (770 m), výjezd lanovkou do MERANSENU, fakultativně výjezd lanovkou do výšky 2 059 m., základní varianta (2 z 5, 6 hod., ^450 m, ˇ800 m): vystoupáme společně až na nejhezčí vyhlídku severních Dolomit - GITSCH (2 510 m), zpět přes chatu ZASSLERHÜTTE (2 064 m) přes vrch RUMAUL (2 058 m) a chatu MOSERHÜTTE (1 936 m) k mezistanici nad MERANSEN (1 700 m) a sjezd k busu. Lehčí varianta (2 z 5, 3 hod., ^450 m, ˇ450 m): je i zpáteční cesta lanovkou již od horní stanice. Všichni odjezd busem do hotelu, večeře typické jihotyrolské speciality.

7. den

snídaně, dopoledne odjezd do ČR, příjezd v pozdních nočních hodinách.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Pohodový týden v Alpách - Itálie - Pohádkové Dolomity - Brixen s kartou za super cenu
v cenách od 10 890 Kč