DOLOMITY A LAGO DI GARDA

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Itálie
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Cena zahrnuje: doprava autokarem
2x nocleh v hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím)
2x polopenze
služby průvodce
Cena nezahrnuje: vstupné (orientačně): Sirmione - hrad 4 EUR, římská vila - 4 EUR, okružní plavba lodí cca 0,5 hod. - 8 EUR, Riva - věž - 1 EUR, Bolzano - muzeum - 9 EUR, lanovka, vláček - cca 20 EUR, lanovka na Pordoi - cca 12 EUR
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Žádná jiná oblast Alp nemá tak pestrou nabídku téměř nekonečného množství túr jako členité Dolomity. Tato horská oblast nebudí jen zájem turistů a horolezců, ale ve zdejší vzácně rozmanité přírodě najdou mnoho krás i všichni pozorní návštěvníci, milovníci přírody a fotografové. Vždyť právě zde lze spatřit šťavnaté zelené louky v blízkosti strmých skalních domů, malebné modřínové lesy v údolích a průzračná horská jezera s odrazem skalních štítů.

Program zájezdu

0. den

1. den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách. 2. den: Ráno nás přivítají jedinečné skalní útvary italských Alp - symbol Dolomit. Krátká procházka kolem jezera Misurina. Příjezd do turistického centra, olympijské Cortiny d´Ampezzo - zastávka. Poté panoramatická trasa průsmykem Falzarego a Pordoi s výhledem na nejvyšší vrchol Dolomit Marmoladu (3342 m). V případě pěkného počasí možnost výjezdu lanovkou do výšky téměř 3000m ze sedla Pordoi. Ve večerních hodinách ubytování v oblasti Lago di Garda. Nocleh v hotelu. 3. den: Po snídani výlet po trase: malebné Sirmione - pohádkový scaligerský hrad, který je téměř celý obklopený vodou. Saló - místo, odkud v letech 1943-45 řídil republiku B. Mussolini. Cesta podél západního pobřeží - přístavní městečko Riva del Garda - procházka městečkem s pěknou promenádou. Návrat na nocleh do hotelu. 4. den: Ráno příjezd do Bolzana, prohlídka historického centra a návštěva muzea s expozicí ledového muže Ötziho. V poledne výjezd lanovkou na náhorní plošinu Ritten. Dále přejezd horským vláčkem do Collalba. Zastávka u rychlobruslařského areálu, který je takřka domovským tréninkovým centrem Martiny Sáblíkové. Odpoledne pak nenáročná turistická vycházka (cca 4 km) k unikátním skalním útvarům Pyramidy di Terra. Večer odjezd zpět do ČR. 5. den: V ranních hodinách návrat do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené DOLOMITY A LAGO DI GARDA
v cenách od 5 990 Kč