Itálie a Švýcarsko

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Švýcarsko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Cena zahrnuje: doprava autokarem
2x nocleh v hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím)
2x polopenze
služby průvodce
Cena nezahrnuje: vstupné (orientačně): Milán - Pinacoteca di Brera 5 EUR, plavba lodí na Boromejské ostrovy 3,5 EUR (menší taxi lodě 8,5 EUR), Palazzo Borromeo 12 EUR
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Navštívíte Bergamo, Milano, alpská jezera i Bernina expres. Tento zájezd Vás zavede do jednoho z nejromantičtějších koutů Evropy na pomezí dvou států - Itálie a Švýcarska, kde se nad malebnými jezery tyčí vysoké hory.

Program zájezdu

0. den

1. den: Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách. 2. den: Bergamo - staré centrum uvnitř původních hradeb se pyšní souborem středověkých budov (Piazza Vecchia, Piazza del Duomo aj.) Milano - moderní, životem pulsující metropole Lombardie, kde se mezi luxusními obchody a elegantními kancelářskými budovami nachází i jedinečná gotická katedrála, nejslavnější operní dům na světě a další pozoruhodnosti. Dojezd na ubytování. 3. den: Okruh po italských jezerech. Lago Maggiore, Stresa - toto městečko je oblíbené díky hezkému prostředí, krásným horám, které se tyčí do výšky nad městem, romantickým promenádám po pobřeží a kvetoucím zahradám s palmami a pomerančovníky. Pro zájemce možnost lodního výletu na ostrov Isola Bella, se známým zámkem a krásnými Boromejskými zahradami. Locarno - barevné kvetoucí městečko se zahradami ve švýcarské části jezera. Podvečerní zastávka v Luganu a na jezeře Lago Lugano. 4. den: Nejkrásnější partie jihovýchodu Švýcarska. Pojedeme do městečka Poschiavo, kde přestoupíte na známou horskou dráhu a pojedete vláčkem Bernina-Expres " přes průsmyk Bernina, kolem jezer a ledovců, přes viadukty, tunely a galerie do Pontresiny. Ti, kdo nepoužijí vláček, přejedou sedlo Bernina autobusem a mohou se z Pontresiny projít k ledovcovému splazu Roseg. Na závěr si prohlédnete známé horské středisko Sv. Mořic a Vaše cesta se otočí směrem k domovu. 5. den: Příjezd do Čech v ranních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Itálie a Švýcarsko
v cenách od 6 290 Kč