Irsko smaragdový ostrov **+

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Irsko
Ubytování: Irsko smaragdový ostrov
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha – Dublin - Praha
letištní taxy
autobusovou přepravu po Irsku
7x ubytování ve 3* hotelích
7x snídaně
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 4.800 Kč
7x večeře 2.800 Kč
výlet lodí na Aranské ostrovy 800 Kč
transfer Brno-Praha-Brno 800 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

DUBLIN • CLONMACNOISE • GALWAY • CLIFFS OF MOHER • ARANSKÉ OSTROVY • BUNRATTY • ADARE • IVERAGH • KILLARNEY • CORK • COBH • MIDLETON • ROCK OF CASHEL • KILKENNY • NATIONAL STUD • GLENDALOUGH

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Dublinu (za příplatek transfer z Brna). Po příletu transfer na ubytování u Dublinu.

2. den

Po snídani prohlídka centra hlavního a zároveň největšího města Irska, evropské metropole popu a rocku - katedrála sv. Patrika, Univerzita Nejsvětější Trojice, Trinity College. Poté odjezd do vnitrozemí, návštěva raně křesťanského centra, klášterního areálu Clonmacnoise . První klášter stál v těchto místech již v r. 545, největšího rozkvětu však dosáhl v 7. - 12. stol., kdy sem přicházeli mniši z celé Evropy. Pokračování cesty do Galway , města, které splní ideální představy o Irsku snad každého návštěvníka. Podvečerní procházka malebným městem na březích řeky Corrib, kterou brázdí tradiční dřevěné plachetnice. Večer odjezd na ubytování

3. den

Dopoledne projížďka podél pobřeží s krásnými výhledy na oceán až k 8 km dlouhým útesům Cliffs of Moher a dále přes neobvyklou drsnou divočinu Burren s jedinečným botanickým prostředím k jednomu z největších dolmenů zachovaných na území Irska. Odpoledne při příznivém počasí fakultativně výlet lodí na Aranské ostrovy se strohou krajinou a ohromujícím pohledem na pobřeží Irska. Večer odjezd na ubytování v západním Irsku.

4. den

Po snídani odjezd k jednomu z nejdochovalejších středověkých hradů v Irsku Bunratty a přilehlé vesnici z 19. stol. s lidovou architekturou. Po prohlídce zastávka v nejpěknější vesnici Irska Adare , s typickými domky zdobenými doškovými střechami. Odjezd na ubytování.

5. den

Den strávíte v hrabství Kerry okružní jízdou kolem poloostrova Iveragh , jednou z nejkrásnějších oblastí celé západní Evropy. Tato 179 km dlouhá pobřežní komunikace je z jedné strany lemována písečnými plážemi, z druhé pak nádhernou přírodou a malebnými rybářskými vesničkami. Návštěva Muckross House (viktoriánského sídla) a Muckross Gardens , které tvoří součást národního parku Killarney. Ubytování u Corku.

6. den

Po snídani projedete přes druhé největší město Irska Cork , čilé přístavní město s přátelskou atmosférou, půvabnou okolní krajinou a tisíciletou historií, do slavného přístavu Cobh , jednoho z největších přírodních přístavů na světě, který byl vždy zastávkou luxusních zaoceánských lodí a také poslední zastávkou Titanicu. Po krátké prohlídce přístavu následuje zastávka v Midletonu , s nejznámější palírnou whiskey Jameson. Exkurze do výrobny whiskey s možností ochutnávky. Pokračování cesty k vápencovému pahorku se zříceninou hradu Rock of Cashel , který byl po celá staletí symbolem královské a církevní moci a dodnes je nejfotografovanějším objektem v Irsku. Podvečerní zastávka v Kilkenny , nazývaném mramorovým městem. Největší zajímavostí je hrad z 12. stol., Černý klášter, který patřil dominikánům, a katedrála sv. Canice, která je považována za nejkrásnější gotickou stavbu Irska. Ubytování u Kilkenny.

7. den

Dopoledne odjezd směrem ke Kildare, ležícího v srdci dostihového kraje. Návštěva státního hřebčince National Stud, rozkládajícího se na ploše 400 ha, součástí je i japonská zahrada z doby Edvardovců. Pokračování cesty do malebného údolí Glendalough , nazývanému "Irské Delfy. Zde keltský světec Kevin založil kolem roku 600 sídliště a klášter u jezer Upper a Lower Lakes. Ubytování u Dublinu.

8. den

Po snídani odjezd do Dublinu a rozloučení s Irskem návštěvou muzea Guinessova pivovaru. Transfer na letiště, odbavení a odlet z Dublinu do Prahy (za příplatek transfer do Brna).

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Irsko smaragdový ostrov **+
v cenách od 29 990 Kč