Kolem modrého Dunaje

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Rakousko
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Cena zahrnuje: doprava autokarem
2x nocleh v hotelu
2x snídaně
služby průvodce
Cena nezahrnuje: komplexní pojištění
vstupné (orientačně): hrad Červený Kameň: 7 EUR, senioři od 62 let: 4,2 EUR, děti a studenti do 18 let: 3,8 EUR, Budapešť - lázně Széchenyi 2400 HUF, Rybářská bašta 300 HUF, Matyášův chrám 650 HUF, Dóm sv. Štěpána 600 HUF, jízdenka MHD 106 HUF, Bratislava - hrad 3 EUR, Věž sv. Michala 2 EUR, Dóm sv. Martina 1 EUR, Stará radnice 2 EUR zámek Laxenburg: 10 EUR, přívoz 0,6 EUR, klášter Klosterneuburg:10 EUR
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Tento zájezd vás zavede do regionů a zemí starého rakouského mocnářství. Seznámíte se s historií, kulturou i tradicemi Dolních i Horních Uher i rakouských zemí. Tedy dnešního Slovenska, Maďarska i Rakouska.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu Ibis Györ**.

Program zájezdu

0. den

1.den: Ráno odjezd z ČR. Přejezd na Slovensko. Kolem poledne návštěva jednoho z nejslavnějších slovenských hradů - Červený Kameň v Malých Karpatech. Mohutný hrad založila v 1. polovině 13. století česká královna Konstancie Uherská. Mezi vlastníky se později vystřídali uherský magnát Matúš Čák Trenčianský, rod Thurzů, němečtí kupci Fuggerové a rod Pálffy. Hrad byl v 16. století přestavěn na renesanční pevnost a prošel také barokními úpravami. Pro návštěvníky zde vznikly dva samostatné okruhy: Šľachtická rezidencia, která přestavuje interiéry se zařízením z 15. -20. století vč. knihovny, kaple, zbrojnice, lékárny a unikátní salla terreny, a Renesančná pevnosť, okruh obranným systémem hradu, příkopy a rozsáhlým sklepením. Odpoledne příjezd do bývalého Pressburku, dnešní Bratislavy - prohlídka centra (Michalská brána, staré město, Bratislavský hrad). V podvečer ubytování v hotelu. 2. den: Dopoledne prohlídka historického centra Budapešti - Budínský hrad, Rybářská bašta s krásnou vyhlídkou na město, chrám sv. Matyáše, královský palác, Basilika sv. Štěpána, řetězový most, parlament atd. Možnost návštěvy termálních lázní v centru Budapešti. 3. den: Dopoledne zastávka na zámku LAXENBURG - kdysi velmi oblíbená rezidence Habsburků se dnes řadí mezi nejpůsobivější zámecké areály v Evropě. V rozlehlém zámeckém parku můžete obdivovat Starý zámek, Modrý dvůr a další vzácné stavby. Za zvláštní zmínku stojí romantický "Františkův hrad", který se vypíná na ostrůvku uprostřed rybníka. Odpoledne pak navštívíme klášter Klosterneuburg nedaleko Vídně s proslulým Verdunským oltářem. Večer návrat zpět do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Kolem modrého Dunaje
v cenách od 2 990 Kč