Krakov - solný důl Vělička - Vratislav- květinové slavnosti na hradě Ksiaz - podzemí Osówka - Svídnice - Perly jižního P

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Polsko
Ubytování: Perly jižního Polska - Wroclaw, Krakow, Slezko
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: Dopravu autobusem, vjezdy, parkovné, 2 x ubytování v hotelu, 2x snídani, průvodce (v plánu je Lenka Čížová), pojištění CK proti úpadku. 
Cena nezahrnuje: Vstupy, večeře, 1 lůžk. pokoj 1.000 Kč/ 2 noci, pojištění LV a storna (182 Kč dospělý, 91 Kč dítě do 15 let a 546 Kč senior nad 70 let).  
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

2x snídaně, ostatní z vlastních zdrojů.

Ubytování

2x ubytování v hotelu.

Doprava

autobusová.
Odjezdová místa:   Česká Třebová, Litomyšl, Vysoké Mýto, Ústí nad Orlicí. 
Svoz + 200 Kč:  z Lanškrouna, Svitav, Holic, Pardubic, H.Králové a Jaroměře.

Popis

Poloha: Krakov - solný důl Vělička - Vratislav- květinové slavnosti na hradě Ksiaz - podzemí Osówka - Svídnice.

Program : 1. den  - odjezd v časných ranních hodinách (cca ve 4 hodiny). Dopoledne návštěva podzemního  komplexu Riese (Obr), který se nachází v  Sovích horách,  konkrétně podzemí Osówka . Komplex měl být propojen i s jedním z největších nejkrásnějších polských hradů, hradem Ksiaz na okraji Walzbrychu.  Na hradě  Ksiaz  si přijdou na své i milovníci nádherných zahrad, parků a vyhlídek, v dubnovém termínu by se zde měli konat navíc  květinové slavnosti. Interiéry hradu jsou pak vyzdobené mnoha překrásnými kyticemi a květinovými vazbami.  Krátká zastávka u jedinečného hrázděného kostela Míru ve Svídnici  (UNESCO). Ubytování.   2. den  - po snídani čeká  Wroclaw , kdysi česká Vratislav,  přezdívaná městem sta mostů, na řece Odře. Průvodce se s Vámi projde kouzelně opraveným starým městem, přes Tumský ostrov a ukáže Vám nejznámější památky tohoto historického města a seznámí Vás s trpaslíky. Odpoledne krátké volno na náměstí před gotickou radnicí (na návštěvu vyhlídkové věže, nákupy či pozdní oběd).  Přejezd na ubytování směr Krakov.    3. den - ráno příjezd do  Wieliczky (Věličky), kde se nachází nejstarší činný solný důl v Evropě, světový unikát (UNESCO). Prohlídka dolu a jeho chodeb, kaplí i velkých zdobených sálů vytesaných v soli je nezapomenutelným zážitkem. Následuje přejezd do  Krakova  (UNESCO) - nejpamátnější místo v dějinách polského národa, do konce 16.století sídelní a korunovační město státu, Wawel - královský hrad a korunovační katedrála s hrobkami polských králů, hlavní náměstí,  Sukiennice , měšťanské domy, Radniční věž, univerzitní čtvrť….  Navečer osobní volno a odjezd zpět do ČR.  Návrat v pozdních nočních  hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Krakov - solný důl Vělička - Vratislav- květinové slavnosti na hradě Ksiaz - podzemí Osówka - Svídnice - Perly jižního P
v cenách od 4 290 Kč