To nejlepší z Islandu + POLÁRNÍ ZÁŘE (letecky z Prahy)

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Island Jihozápadní Island Reykjavík
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha – Keflavík – Praha se všemi poplatky
zavazadla dle pravidel letecké společnosti – viz níže
4x ubytování v Reykjavíku či jeho okolí v hotelu či penzionu ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích
4x snídaně
transfery po ostrově dle programu zájezdu
průvodce po celou dobu zájezdu (od odletu do návratu, mimo volný program)
Cena nezahrnuje: vstupné na místě vč. vstupu do Modré laguny a fakultativního výjezdu za pozorováním polární záře
cestovní pojištění
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 10 000 Kč
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Polární záře na Islandu… To chcete zažít! S naším zkušeným průvodcem objevíte skvosty pozoruhodného ostrova ohně a ledu jako nikdo jiný. Projdete se po vulkanických plážích, navštívíte skanzen ve Skógaru, budete obdivovat vodní tříšť vodopádu Seljalandsfoss i tryskající gejzír Strokkur, vychutnáte si atmosféru Reykjavíku… Jste připraveni? Prožijte krásu, které se nedá odolat – prožijte magický Island s polární září!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné :
Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Koupání v Modré laguně

Dospělý 2 230 Kč

Fakultativní výjezd za pozorováním polární záře

Dospělý 1 280 Kč
Dítě 640 Kč

Cestovní pojištění :
EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (120 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy v časných ranních hodinách, přílet na Island, odjezd na ubytování a následně program. Dle letového řádu odlet v brzkých ranních hodinách, případně ve večerních hodinách předchozího dne (bude upřesněno). Prvním místem, které během dnešního putování navštívíme, bude mohutný pramen Deildartunguhver,  vřídlo o teplotě téměř 100 °C . Pramen představuje zdroj, kterým se vytápí skleníky i okolní města. Projdeme se kolem  Lávového  a  Dětského vodopádu  – to jsou Hraunfossar a Barnafoss, dva krásné vodopády na řece Hvítá. Pokocháme se vyhlídkou na islandskou krajinu ze starého kráteru  Grábrok a cestou ještě zastavíme  v městečku  Reykholt, v jednom z nejdůležitějších center středověku, které je spojeno s významnou postavou islandské historie – Snorrim Sturlusonem. Návrat na ubytování ve večerních hodinách. V pozdních večerních hodinách možnost fakultativního výjezdu za město s pozorováním polární záře.

2. den

Výlet po jižním pobřeží, kde se střídají nádherné výhledy na hory, ledovce a mořskou hladinu. Tento den nás čeká projížďka po jižní části ostrova až k městečku Vík, kde navštívíme manufakturu na výrobu pletených výrobků – typických islandských prodejních artiklů. Projdeme se po černé pláži Dyrholaey s možností výstupu až k místnímu majáku nad pláží. Následovat bude zastávka ve vesničce Skógar, kde navštívíme skanzen a muzeum a hlavně zhlédneme velkolepý vodopád Skógafoss, který patří mezi jeden z nejfotogeničtějších na Islandu. Na zpáteční cestě si prohlédneme  ledovcový splaz  a perličkou na závěr bude kouzelný vodopád Seljalandsfoss, u kterého budeme mít možnost projít se za padající vodní stěnou. Návrat na ubytování ve večerních hodinách.

3. den

TOP okružní výlet po tzv. Zlatém okruhu. Dnes zavítáme na  tři nejnavštěvovanější místa Islandu . Sněmovní pláň Thingvellir, místo, kde vznikl  nejstarší parlament na světě  a kde se od sebe oddalují severoamerická a euroasijská kontinentální deska. Poté vyrazíme ke slavnému, ale dnes již spícímu Geysiru, který dal jméno všem dalším gejzírům na světě. V jeho sousedství budeme moci napjatě sledovat pravidelné několikametrové výtrysky gejzíru Strokkur a další horké prameny a solfatary. Ještě plni dojmů se přesuneme k další  neuvěřitelné ukázce přírodní síly, a to nedalekému vodopádu  Gullfoss, dvoustupňovému skalnímu prahu, přes který se valí neuvěřitelné množství vody, vytvářející vysokou vodní tříšť. Návrat na ubytování ve večerních hodinách. V pozdních večerních hodinách možnost fakultativního výjezdu za město s pozorováním polární záře (v případě, že by se výjezd opakoval z důvodu neúspěšnosti prvního výjezdu).

4. den

Prohlídka nejsevernějšího hlavního města světa a relaxace v Modré laguně. Dnešek věnujeme prohlídce hlavního města Reykjavík . Zastavíme se u  vily Hofdi , nového architektonického klenotu, kterým je  budova  opery Harpa, navštívíme monumentální katedrálu Hallgrimskirkja, místní  radnici  s přilehlým jezírkem a zastavíme se u  moderní plastiky Sun Voyager. Pokračovat budeme návštěvou starého přístavu , kde bude možné ochutnat místní  rybí speciality v rybářské baště  a projít se pěší zónou se spoustou obchůdků a kaváren nebo starými uličkami. Budeme tak mít jedinečnou možnost nasát místní atmosféru nebo si detailněji prohlédnout některé z muzeí, expozic nebo památek. V podvečerních hodinách se vydáme navštívit  vyhlášenou  Modrou lagunu –  termální lázně uprostřed lávových polí . Návrat na ubytování ve večerních hodinách.

5. den

Odlet z Islandu zpět do Prahy. V ranních hodinách cesta na letiště, dle letového řádu odlet zpět do ČR (případně odlet v nočních hodinách předchozího dne - bude upřesněno). Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené To nejlepší z Islandu + POLÁRNÍ ZÁŘE (letecky z Prahy)
v cenách od 45 990 Kč