Francie - Provence

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Francie
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 7x ubytování v domě pro 8 osob - 1/2 ložnice
7x snídaně
doprava včetně výletů
průvodce
základní pojištění
pojištění CK proti úpadku
zobrazit 1 termín
Květen 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Příroda a lidé vytvořili v Provence nádherné krajiny a hluboce zakořeněné tradice. Zde zasadili Řekové 600 let př.n.l. první francouzskou vinici a zavedli umění vína.

Dnes se pokračovatelé této tradice – červená, růžová a bílá provensálská vína – pěstují v této středomořské půdě, jejíž charakter je stejně silný a robustní jako zdejší vinaři. Provensálský vinohrad, který zkrášluje mnoho význačných a prestižních lokalit, představuje pro příznivce příjemného životního stylu báječné místo k poznávání.

Provence, jedna z neodolatelných oblastí Francie, se rozkládá na jihovýchodě země galského kohouta. Z geografického hlediska se táhne od sněhem pokrytých vrcholků jižních Alp až k rovinám Camargue a pobřeží Středozemního moře. Tyto přírodní hranice obepínají krajinu roklí a kaňonů, levandulových polí a sluncem zalitých pláží.
Dávné hranice Provence dodnes symbolicky hlídají opevněná města a vrcholky kopců jsou posety vesnicemi, které své polohy využívaly k ochraně před nepřátelskými útoky. Vnitrozemí Provence si i přes množství návštěvníků dokázalo zachovat svůj nenapodobitelný charakter. Dodnes zde najdete řadu památek připomínajících místní nejstarší obyvatele, Řeky, Římany, ale také nájezdné Saracény. Svou stopu tu zanechali schizmatičtí papeži i místní vládcové, kteří často měnili spojence.

Provence je krajem, který svou barevností již dávno okouzlil řadu malířů. Modré nebe, fialové lány levandule, žluté, modré a oranžové fasády domů prozářené sluncem, které zde svítí v průměru 300 dnů v roce, vás okouzlí i dnes.

Provence je spojena s teplem, vůní levandule, dobrým jídlem a vínem. Regionálním pokrmům z mořských ryb a jehněčího masa dodávají chuť a vůni růžový česnek, černé olivy, artyčoky a houby, i směs rozmarýnu a tymiánu.

Stravování

Snídaně švédský stůl, možnost vlastního vaření večeří, možnost nákupu potravin v místě.

Ubytování

Venkovský dům v Ales, na vlastním pozemku, 4 dvojlůžkové ložnice, kuchyně, koupelna a WC, obývací pokoj, terasa se zahradním nábytkem.

Doprava

Autokarem, nebo pohodlným klimatizovaným mikrobusem, odjezd z Prahy, Berouna, Rokycan a Plzně. Minimální počet osob nutný pro realizaci zájezdu = 7.

Program zájezdu

1. den

(pá): odjezd z Prahy ve 14:00 hod, transfer přes Německo do Francie

2. den

(so): dopoledne příjezd do Ales , ubytování, osobní volno k inidividuální prohlídce města, nocleh

3. den

(ne): Orange - prohlídka města, Pont du Gard - akvadukt, možnost koupání, návrat na ubytování, nocleh

4. den

(po): snídaně, celodenní výlet do Nimes - prohlídka města, přírodní rezervace Camarque, Aigues Mortes - prohlídka, nocleh

5. den

(út): snídaně, celodenní výlet do Arles - prohlídka města, Les Baux de Provence a Tarasconu, nocleh

6. den

(st): snídaně, celodenní výlet do pohoří Lubéron - národní park - městečka Apt, Roussillon, Bonnieux, Gordes

7. den

(čt): snídaně, celodenní výlet do Montpellier a okolí, spojený s koupáním u moře, nocleh

8. den

(pá): snídaně, celodenní výlet do Avignonu, nocleh

9. den

(so): snídaně, v dopoledních hodinách přejezd do Valence - prohlídka města, krátká zastávka v Grenoble, následuje noční přejezd přes Švýcarsko a Německo do ČR

10. den

(ne): návrat do ČR v odpoledních hodinách

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Francie - Provence
v cenách od 12 690 Kč