Španělsko - slunečné pobřeží, letecky

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Přílety: Praha
Cena zahrnuje: letecká doprava Praha - Barcelona a zpět, včetně letištních tax
doprava autokarem ve Španělsku
6x nocleh v hotelu
6x polopenze
služby průvodce
Cena nezahrnuje: Komplexní pojištění
Vstupné do objektů (orientačně): vlak letovisko-Barcelona a zpět - 7,20 EUR, Barcelona - výběr: Sagrada Familia - 12,5 EUR, výtah - 2,5 EUR, La Pedrera - 10 EUR, Casa Batlló - 18,15 EUR, Palác Katalánské hudby - 15 EUR, výtah v památníku Kryštofa Kolumba - 4 EUR, akvárium - 17,75 EUR, katedrála sv. Eulálie - 5 EUR, Námořní muzeum - 6,5 EUR, jízdenka MHD - 1,4 EUR / 1 jízda. Tarragona - kombinované vstupné do amfiteátru, cirku, Casa Canal, Casa Castellarnau, římského fóra a na hradby - 9,25 EUR. Jen amfiteátr - 2,45 EUR, hradby - 2,2 EUR, cirk - 2,2 EUR, fórum - 2,1 EUR, Doporučujeme všem studentům vzít s sebou studentskou průkazku ISIC. Celková orientační částka na vstupy je cca 50 EUR.
zobrazit 2 termíny
Září 2018
 

Popis zájezdu

Letecký zájezd do jižní části Katalánska kombinuje koupání na zlatých plážích slunečného pobřeží Costa Dorada s návštěvou zajímavých míst na pobřeží (významné historické město Tarragona, malebná Peňiscola s hradem nad mořem) i ve vnitrozemí (kláštery Santes Creus a Santa Maria de Poblet, městečko Tortosa).

Program zájezdu

0. den

1.den: Dopoledne odlet z Prahy do Barcelony.Na letišti v Barceloně přestup do autokaru. Odpoledne návštěva Tarragony - nejzachovalejší a nejrozsáhlejší římské památky v kraji (římský cirk, Pilátova věž, amfiteátr) a snad nejúchvatnější katedrála v celém Katalánsku. Zastávka u impozantního římského akvaduktu. Večer příjezd do letoviska Salou na Costa Dorada neboli Zlaté pobřeží známé svými širokými "zlatými" plážemi a stálým počasím. Ubytování v hotelu, večeře. 2.den: Volno, pobyt u moře. Volných dní můžete využít k individuální návštěvě velkolepého zábavního parku Port Aventura na okraji Salou nebo aquaparku v blízké La Pinedě. 3.den: Výlet za "kláštery a vínem" do vnitrozemí Katalánska do vinařské oblasti, která proslula výrobou "španělského šampaňského vína". Návštěva prvního z pozoruhodných klášterů - královského kláštera Santes Creus, který je důkazem nebývalé moci církve v dobách středověku. Zastávka v městečku Montblanc. Odpoledne prohlídka nejpůsobivějšího cisterciáckého kláštera Santa Maria de Poblet, který se řadí k nejvýznamnějším památkám v Katalánsku. 4.den: Volno, pobyt u moře. 5.den: Výlet za historií templářů podél řeky Ebro pod pohoří Serra de Montsant a na Costa del Azahar. Přejezd mezi vápencovými kopci s borovicovými lesy. Návštěva templářského hradu Castell de Miravet, který se pyšně tyčí nad údolím řeky Ebro a skýtá panoramatické výhledy. Zastávka v době středověku významném městě Tortosa s okázalou gotickou katedrálou postavenou na místě mešity. Dále prohlídka historického centra Peňiscoly, kterému dominuje hrad postavený templáři ve 13. století. Možnost koupání na krásných písečných plážích Peňiscoly. 6.den: Volno, pobyt u moře. 7.den: Dopoledne odjezd z hotelu, transfer na letiště a odlet z Barcelony zpět do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Španělsko - slunečné pobřeží, letecky
v cenách od 21 990 Kč