Léto na Šumavě

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Česká republika
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Cena zahrnuje: dopravu autokarem
4x nocleh v hotelu
4x snídaně
4x večeře (pouze u hotelu 2*, u hotelu 3* možné doobjednat za příplatek)
služby průvodce
Cena nezahrnuje: pojištěná
vstupy do objektů
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Malebná krása Šumavy, lipenského jezera i dalších míst jižních Čech nabízí řadu krásných přírodních scenerií i unikátních historických památek. Ale nejen to je pro vás připraveno v tomto našem zájezdu.

Ubytování

U tohoto zájezdu nabízíme ubytování ve 2 objektech: Hotel Lesní krčma**, Loučovice (2-4 lůžkové pokoje s příslušenstvím) Hotel Panský dům***, Vyšší Brod (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím)

vstupné (orientačně): - zámek Hluboká nad Vltavou 150 Kč - zámek Český Krumlov 150 Kč, děti a senioři 110 Kč, věž 40 Kč - hrad Rožmberk 100 Kč - klášter Zlatá Koruna 100 Kč, děti a senioři 70 Kč - klášter ve Vyšším Brodě 100 Kč, děti a senioři 75 Kč - Stezka korunami stromů 180 - 210 Kč, lanovka 120 - 180 Kč, tobogán 50 Kč fakultativně: Projížďka na raftech z Vyššího Brodu do Rožmberku 300 Kč. V ceně je zahrnuto půjčovné raftu i vybavení pro vodáky (pádlo, plovací vesta). Řeka Vltava je na tomto úseku nenáročná, vhodná i pro naprosté začátečníky. Vodácký zážitek umocní i několik jezů, jejichž sjíždění na raftech je zcela bezpečné. Doba plavby cca 3 hodiny.

Program zájezdu

0. den

1. den: Ráno odjezd autokarem do jižních Čech. Zastávka v Hluboké nad Vltavou, prohlídka jednoho z nejkrásnějších českých zámku. Odpoledne pak navštívíme rozsáhlý klášter ve Zlaté koruně. V podvečer příjezd na Šumavu, ubytování v hotelu. 2. den: Celodenní výlet a turistická vycházka do nejkrásnějších partií Šumavy: Kvilda, Antýgl, Modrava. 3. den: Celodenní výlet k řece Vltavě. Prohlídka kláštera ve Vyšším Brodu. Možnost individuální projížďky na raftech z Vyššího Brodu do Rožmberku. Odpoledne prohlídka hradu Rožmberk. 4. den: Dopoledne zamíříme přes Přední Výtoň do osady Svatý Tomáš a dále pak krátkou turistickou vycházkou na zříceninu gotického strážního hradu Vítkův kámen. Vítkův kámen je nejvýše položeným hradem v České republice. Odpoledne pak strávíme v jednom z nejkrásnějších českých měst - Českém Krumlově. 5. den: Dopoledne návštěva vodní elektrárny Lipno a možnost projít stezkou v korunách stromů. Stezka je zakončená vyhlídkovou věží vysokou 40 metrů a naskytne se vám z ní fantastický výhled na téměř celou část Lipenského jezera - pro odvážlivce možnost sjet dolů z věže tobogánem. Odpoledne turistická vycházka k Boubínu a Boubínskému pralesu. Večer návrat do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Léto na Šumavě
v cenách od 5 290 Kč