Srí Lanka

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava:
Doprava:
Cena zahrnuje: veškerou společnou dopravu na místě
14x ubytování (podrobnější info v "nejčastějších dotazech")
12x snídaně
vstupy do vybraných památkových objektů a národních parků (Pinnawala – sloní sirotčinec
Anuradhapura
Dambulla
Sigiriya
Polonnaruwa včetně půjčení kola
Knuckles Range
NP Horton Plains
botanická zahrada Peradeniya
NP Udawalave včetně džípů)
víza
průvodce
pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CKPOZOR: vstupy v rámci programu v hodnotě cca 4.500 Kč (seznam viz výše) máte zahrnuty v ceně zájezdu!
Cena nezahrnuje: zpáteční letenku v ceně cca 16.500 Kč (včetně tax)
vstupné do některých památkových objektů
lodní výlet za kytovci
zobrazit 1 termín
Listopad 2018
zobrazit 1 termín
Únor 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Pojeďte s námi na čajem a kořením proslavený ostrov! Srí Lanka se nám ukáže v celé své kráse a pestrosti. Od místních trhů, buddhistických svatyň a koloniální architektury až po věčně zelené čajové plantáže, divoké mlžné hory a volně žijící stáda slonů. Ochutnáme tradiční kari i pravý ceylonský čaj. Seznámíme se s usměvavými Sinhálci a Tamily. Zažijeme noční pouť na posvátnou Adamovu horu a spoustu dalších dobrodružství v zemi, která je právem nazývána “Perlou Indického oceánu”.

Program : 1. V rybářském městě Negombo se seznámíme se Srí Lankou, prohlédneme si rybí trh, holandskou pevnost a na písčité pláži si odpočineme po dlouhém letu.

2.–3. Dopoledne strávíme ve sloním útulku Pinnawala, zblízka se podíváme na koupání slonů v nedaleké řece. Přejedeme do oblasti kulturního trojúhelníku a navštívíme buddhistické památky Yapahuwa a Mihintale. Nejznámějšímu historickému městu Anuradhapura   s obrovskými dágobami věnujeme téměř celý den.

4.–5. Navštívíme Zlatý chrám a pět jeskynních chrámů v Dambulle   s více jak stovkou zpodobnění Buddhy a vystoupíme na Lví skálu Sigiryia , kde dříve stával královský palác. V Polonnaruwě   nás ohromí ty nejkrásnější a nejzachovalejší stavby sinhálské kultury. V Matale si prohlédneme největší hinduistický chrám na Srí Lance.

6. Čeká nás koloniální město Kandy. Duchovní a kulturní centrum, které se pyšní nejvýznamnější památkou ostrova – Chrámem Buddhova zubu . Zvlášť na večer má místo kouzelnou atmosféru. Z Kandy vyrazíme na pěší túru džunglí v pohoří Knuckles Range   a večer si zpestříme vystoupením tradičních Kandyjských tanečníků.

7.–8. Prohlédneme si největší a nejstarší botanické zahrady Peradeniya,  na cestě horskou krajinou čajových plantáží se zastavíme na koupačku u vodopádu Laxapana, který je osmým nejvyšším v zemi. V brzkých ranních hodinách podnikneme výstup na slavnou Adamovu horu, která je důležitým poutním místem buddhistů. Na vrchol dorazíme za východu slunce a při troše štěstí spatříme tajemný stín hory. Po túře si pořádně odpočineme a kolem vodopádů Devon a St. Clair’s přejedeme do nejvýše položeného města Nuwara Eliya.        

9.–11. Vypravíme se do NP Horton Plains  , který poskytuje domov řadě zvířat včetně vzácných leopardů. Zvlněnou horskou krajinou dojdeme až k dramatickému srázu Konec světa. Zažijeme famózní jízdu horskou železnicí do městečka Haputalle. Pitoreskní krajinou čajových plantáží vystoupíme na vyhlídku sira Thomase Liptona, odkud je panoramatický výhled na jižní část ostrova. Podnikneme exkurzi do čajové továrny Dambatenne, kde se od dob Britů mnoho nezměnilo. S horami a čajem se rozloučíme v malebné horské vesničce Ella, odkud lze podniknout výlet na skálu Ella či na Malý konec světa. Cestou do nížin se zastavíme u obřích soch Buddhů vytesaných ve skále v Buduruwagale.

12.–14. V NP Udawalawe nasedneme do safari džípů a prozkoumáme svět srílanské fauny. Uvidíme volně žijící slony, krokodýly, stáda buvolů, sambarů a muntžaků. Odtud už přejedeme do pobřežní Mirissy. U nejkrásnější pláže Srí Lanky se ubytujeme na tři noci. Kromě odpočinku a dovádění ve vlnách Indického oceánu nás čeká výlet do starobylého koloniálního města Galle  , návštěva želvích líhní v Habaraduwě a především výprava lodí za kytovci. Mirissa je nejlepší místo na Srí Lance k pozorování plejtváků obrovských, vorvaňů a delfínů.

15. Rozloučíme se s mořem, přejedeme na letiště v Kolombu a zamíříme domů.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Srí Lanka
v cenách od 29 500 Kč