Malajsie, Borneo - dobrodružná cesta za přírodou a zvířaty Sarawaku a Sabahu pro nenáročné za super cenu

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Malajsie
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: mezinárodní letenka Praha-Kuala Lumpur a Kota Kinabalu-Praha, vnitrostátní letenky Kuala Lumpur-Kuching, Kuching-Miri, Miri-Kota Kinabalu, Sandakan-Tawau, Tawau-Kota Kinabalu vč. let. tax a poplatků cca 24 000 Kč, místní doprava (autobus, mikrobus, lodě, metro), 18x ubytování v jednoduchých hotelech a penzionech ve 2lůžkových pokojích, 3x snídaně, 4x oběd, 3x večeře, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupné, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
pojištění léčebných výloh včetně storna do 30 000 Kč za 1 155 Kč, do 80 000 Kč za 1 755 Kč
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Borneo, to je opravdový tropický ráj pokrytý neproniknutelnou džunglí a sluncem zalitými plážemi, domov roztomilých orangutanů, kteří se pohupují na liánách, ale i exotické květiny raflézie s největším květem na světě. Vyrazte s námi na cestu mezi svěží zeleň do největšího zábavního parku světa, budete okouzleni atmosférou tolik odlišnou od naší evropské. Provází Marek Bejr.

Poznámka : výskyt zvířat není garantovaný, jedná se o volnou přírodu. Vzhledem k velmi omezenému počtu ubytovacích kapacit na některých místech v programu si CK vyhrazuje právo na změnu místa ubytování v případě potřeby.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Kuala Lumpur, přesun na ubytování v centru metropole, kde se mísí čínská, indická a malajská kultura. Prohlídka centra s ochutnávkou gurmánských specialit výběrem z lahodného spektra kuchyní této země. Noční život v KL, procházka pod proslulé věže PETRONAS TOWERS (452 m).

3. den

po snídani odjedeme jen kousek od centra města do BATU CAVES, komplexu tří jeskynních hinduistických svatyní, kde si budeme připadat jako v jiném světě, konkrétně v Indii. Kolem nás se budou hemžit ženy v barevných sárí ověnčené náhrdelníky z pestrobarevných květin, z každé svatyně uslyšíme zpěv manter a ucítíme vůni santalového dřeva. K největší jeskyni nás po 272 schodech doprovodí opice a netopýři, a u jejího vchodu budeme obdivovat obrovskou zlatou sochu Murgy (nejvyšší socha Murgy na světě). Po návratu do KL ještě navštívíme nejstarší mešitu ve městě MASJID JAMEK, hlavní tržiště a budovu Nejvyššího soudu. Odpoledne odjezd na letiště a odlet do hlavního města malajského státu SARAWAK - KUCHING, které si dodnes zachovalo svůj koloniální vzhled.

4. den

prohlídka "kočičího" města s všudypřítomnými sochami koček. Procházka po nábřeží řeky SUNGAI SARAWAK, prohlídka nejstaršího taoistického chrámu TUA PEK KONG, ochutnávka mořských plodů na tržišti BUKIT MASA SEAFOOD (doporučujeme místní specialitu, laksu s krevetami), seznámení se Sarawakem v MUZEU SARAWAKU.

5. den

odjezd do nejstaršího národního parku v Sarawaku, do NP BAKO na břehu Jihočínského moře. Procházky v NP, vodopády, projížďka lodí mezi mangrovníky, pískovcové skály na plážích, v tomto parku je největší výskyt opic kahau nosatých v Sarawaku, dále můžeme vidět prasata, varany, žáby, makaky atd. Návrat do KUCHINGU.

6. den

ráno odjezd do rehabilitačního centra pro orangutany SEMENGGOH založeného v r. 1920, kde se projdeme pralesem, ale hlavní atrakcí je pozorování orangutanů v době krmení. Návrat do Kuchingu, kde si prohlédneme druhý břeh řeky Sarawak, kterému dominuje PEVNOST MARGHERITA s krásnou orchidejovou zahradou. Pro milovníky muzeí se nabízí ještě další prohlídky, např. MUZEUM TEXTILU nebo MUZEUM ČÍNSKÉ HISTORIE.

7. den

ráno se vydáme na prohlídku domova obří raflésie, květiny s největším květem na světě - NP GUNUNG GADING. V parku si projdeme několik stezek, na kterých se setkáme s rozmanitými druhy nám neznámých, endemických rostlin. Abychom si odpočinuli, odjedeme kousek dál na tropickou pláž PANDAN u Jihočínského moře. Pokud budeme mít štěstí (a často ho máme), budeme mít pláž jen sami pro sebe. Osvěžíme se ve zdejších vodách, ochutnáme čerstvý kokos a přesuneme se zase dál, na prohlídku jeskyní BAU s jezírkem Blue Lake. Návrat do Kuchingu.

8. den

přelet z Kuchingu do MIRI, poté odjezd do NP NIAH slavného díky svým obřím vápencovým jeskyním s tunely. Krajina připomíná krajinu z filmu Pán prstenů. Typickými obyvateli parku jsou netopýři, různé druhy hmyzu, ale nalezneme tu i krásné prehistorické malby a zbytky původních osad. V NP projdeme jednotlivé okruhy skrz obří jeskyně, budeme procházet po dřevěných mostcích zarostlých pod tmavě-zeleným mechem. Večer odlet do KOTY KINABALU, hlavního města malajského státu SABAH.

10. den

prohlídka centra KOTY KINABALU - Atkinsonova hodinová věž, Muzeum Sabahu, observatoř Signal Hill. Večer možnost večeře na úžasném nočním trhu, ochutnávka mořských ryb, mořských plodů, které jsou připravovány přímo před vašimi zraky, různých druhů ovoce a zeleniny či místních sladkostí.

11. den

relax na plážích mořského parku TUNKU ABDUL RAHMAN. Rychlou lodí odplujeme na jeden z ostrovů SAPI, MAMUTIK nebo MANUKAN, kde si budeme užívat sluníčka na písečných plážích, možnost šnorchlování a pozorování pestrobarevných ryb.

12. den

ráno odjezd kolem nejvyšší hory Malajsie GUNUNG KINABALU (4 095 m) na čajovou plantáž nedaleko města RANAU, ubytování v tradičním dlouhém domě přímo na plantáži.

13. den

brzká ranní procházka s pozorováním ptáků přímo mezi čajovníky, seznámení s procesem zpracování čaje, možnost snídaně na terase s výhledem na Gunung Kinabalu (čajovna nabízí k snídaně palačinky ze zeleného čaje), odpoledne odjezd autobusem do SEPILOKU.

14. den

prohlídka dalšího rehabilitačního centra orangutanů v SEPILOKU, které je rovněž proslulé kvůli svým lanovým mostkům, tzv. canopy walkway přímo v džungli, ze kterých je možné zahlédnout orangutany volně v přírodě. Odjezd do SANDAKANU na východě Sabahu. Večerní prohlídka města - buddhistické a čínské chrámy.

15. den

odjezd ze Sandakanu do vesničky SUKAU na břehu skutečné perly Bornea - řeky KINABATANGAN. Říká se, že kdo se vydá proti proudu této řeky, zamiluje se do celého Bornea a jeho lidských i zvířecích obyvatel! My absolvujeme po našem příjezdu večerní plavbu po řece a místní obyvatelé nás pozvou na lekci výroby místních řemeslných výrobků. Ubytováni budeme v penzionu na břehu řeky, přímo u místní rodiny. Další den se probudíme do mlhavého rána uprostřed bornejské džungle, nasedneme na loďku a poplujeme proti proudu řeky, ze stromů na nás budou koukat opice, pestrobarevní ptáci, a od břehu nás budou pozorovat krokodýli nebo sloni bornejští (trpasličí sloni, dorůstají výšky cca jen 2,5 m). Poté nás čeká nenáročný trekking v džungli. Odpoledne odjezd zpět do SANDAKANU.

17. den

17. - 19. den: ráno odlet do TAWAU a odsud přejezd do SEMPORNY a vyplutí na exotický, kokosovými palmami porostlý ostrůvek MABUL v Celebéském moři. Velkou atrakcí na tomto ostrově je šnorchlování, v moři máme možnost vidět (mimo jiné) langusty, korály, hvězdice murény a množství plžů. Ubytujeme se v jednoduchých domečkách na kůlech přímo nad mořem. V rámci pobytu je možné vyrazit na výlety po okolních ostrůvcích, relaxovat na plážích atd. Po návratu zpět do Semporny ještě lodí odplujeme do mořského parku TUN SAKARAN MARINE PARK, který je obýván mořskými cikány, užijeme si tu piknik přímo na pláži a naposledy si prohlédneme korály a ryby v místních vodách. Přejezd na letiště v TAWAU, večer odlet do Koty Kinabalu.

20. den

poslední den v Kotě Kinabalu, nákupy suvenýrů atd., odlet zpět do Prahy.

21. den

přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Malajsie, Borneo - dobrodružná cesta za přírodou a zvířaty Sarawaku a Sabahu pro nenáročné za super cenu
v cenách od 64 990 Kč