Poznejte ostrovy Réunion a Mauritius

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Réunion
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu s přestupem Praha-Réunion-Mauritius-Praha vč. poplatků
transfery letiště-hotel-letiště
transfery a výlety minibusem dle programu
6 nocí ve 2lůžkovém pokoji v 2/3* hotelech se snídaní na Réunionu
5 nocí ve 2lůžkovém pokoji v 3/4* hotelu s polopenzí na Mauritiu
průvodce CK FIRO-tour
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění – viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (14 990 Kč)
večeře na Réunionu (6 000 Kč)
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Réunion • Cirque de Salazie • Hellbourg • La Plaine des Palmiste • sopka Piton de la Fournaise • Cirque de Cilaos • St. Gilles le Bains • Mauritius • Port Louis • Black River Gorges • Chamarel

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 16.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy s přestupem/ přestupy na ostrov Réunion .

2. den

přílet na první z ostrovů v Indickém oceánu, přejezd po východním pobřeží a pak do Cirque de Salazie , oblasti nabízející řadu přírodních krás. Do hor se plazí silnice plná zatáček nabízející nádherné výhledy na bujnou tropickou vegetaci, vodopády řítící se z hor s kreolsky barevným kouzelným městečkem Hell-Bourg na úpatí hory Piton des Neiges na konci cesty. Nocleh.

3. den

přejezd zpět na pobřeží, cesta pokračuje po jediné réunionské silnici, která vede napříč celým ostrovem, přes Vysoké pláně, ve výšce přes 1 000 m n. m. Návštěva původního lesa Belouve-Bebour se směsicí tamaryšků, obrovských stromových kapradin a mechu. Nocleh ve městečku Plaine des Palmistes uprostřed nádherné přírody.

4. den

návštěva největší přírodní zajímavosti Réunionu – vulkánu Piton de la Fournaise , aktivního geologického divu, stále v pravidelných intervalech vybuchujícího. Brzy ráno odjezd z hotelu, z městečka Bourg-Murat vede malebná silnice plná zatáček k Pas de Bellecombe (výška 2 400 m n. m.), jež je vstupní branou do bezprostředního okolí sopky. Neuvěřitelná postupná proměna krajiny z luk a lesů do téměř měsíční krajiny. I dnešní nocleh bude na planinách, v oblasti Plaine des Cafres.

5. den

pokračujeme směrem na JZ pobřeží a podnikneme výlet do dalšího úchvatného amfiteátru – Cirgue de Cilaos . Silnice spojující město St. Louis a Cilaos , ležící o 37 km dál na sever, nabízí nejlepší svezení na ostrově, více než 400 zatáček, nádherné výhledy na velkolepou okolní přírodu. Nejvyšší vrchol ostrova Piton de Neiges (3 071 m n. m.) se tyčí nad městečkem. Nocleh v Cilaos.

6. den

panoramatickou silnicí zpět k západnímu pobřeží, přejezd do oblasti St. Gilles les Bains , vyhlášené svými plážemi. Ubytování na 2 noci v hotelu Le Nautile***, položeném přímo u pláže v zálivu Hermitage.

7. den

volno k odpočinku na pláži, v Indickém oceánu či sportovním aktivitám.

8. den

transfer na letiště, přelet na Mauritius , další fascinující ostrov připomínající ráj na zemi. Transfer z letiště do hotelu, ubytování na 5 nocí s polopenzí.

9. den

individuální volno.

10. den

výlet do hlavního města ostrova Port Louis s moderním centrem, lákavou nabídkou obchodů, restaurací, kulturních památek a muzeí. Nejen filatelisté budou chtít navštívit muzeum Blue Penny a vidět nejznámější a nejcennější známky světa – červeného a modrého mauricia. Návštěva slavné botanické zahrady Pamplemousses s neuvěřitelnou sbírkou palem či rybníčkem s lekníny Victoria Amazonia.

11. den

individuální volno.

12. den

výlet do centrální a jižní části, do oblasti jediného národního parku na ostrově – Black River Gorges , dále s návštěvou oblasti Chamarel , kde příroda vykouzlila obdivuhodné útvary – říčka St. Denis padá ze skalního převisu do nitra kráteru a vytváří 100metrový vodopád Chamarel, kousek odtud je další hříčka přírody – Coloured Earth – Sedmibarevná země, kdy zvlněný terén vulkanické vyvřeliny vytváří boule různých odstínů barev.

13. den

dle letových časů individuální volno, transfer na letiště, odlet s přestupem do Prahy.

14. den

přílet do Prahy

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Poznejte ostrovy Réunion a Mauritius
v cenách od 79 990 Kč