Norsko - vlakem a lodí od moře do hor

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Norsko
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha–Oslo a Bergen–Praha s možným přestupem vč. všech letištních poplatků
transfery z letiště na hotel a zpět
jízdu vlakem Oslo–Myrdal
jízdu horskou železnicí Myrdal–Flam
plavbu lodí Flam–Leikanger a Leikanger–Bergen
5 nocí ve 2lůžkovém pokoji v hotelech se snídaní
služby průvodce FIRO-tour
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
5x večeře (4 990 Kč)
1lůžkový pokoj (6 990 Kč)
vstupy cca 500 NOK
zobrazit 1 termín
Červen 2018
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Oslo • Hönefoss • Geilo • Myrdal • Flam • Sognefjord • Leikanger • Bergen

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 20.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Oslo. Transfer z letiště do hotelu. Nocleh.

2. den

snídaně. Celodenní prohlídka Oslo , hlavního města Norska, které vás naladí svým poklidným děním. Projdete se centrem města až k zahradám královského sídla. Dále uvidíte unikátní budovu opery se šikmou střechou a radnici, kde se každý rok předávají Nobelovy ceny míru. Odtud je to jen kousek k pevnosti Akershus . Odpoledne navštívíte poloostrov muzeí Bygdoy . Zajímá vás, jak ve skutečnosti vypadala vikingská plavidla? Zjistíte to při prohlídce muzea, které se těmto plavidlům věnuje. Dále uvidíte expozice dokumentující úspěchy norských polárníků a pozoruhodné muzeum Kon-Tiki, které představuje expedice Thora Heyerdahla. Ve Vigeland parku se projdete mezi více než 200 sochami z bronzu, žuly či železa. Vytvořil je vynikající sochař Gustav Vigeland a představují jeho celoživotní dílo. Návrat na ubytování a nocleh.

3. den

snídaně. Ráno odjezd vlakem po železnici Oslo–Bergen přes Hönefoss , Geilo a divokou krajinu Hardangeru do horského Myrdalu (866 m n. m.). Přestup na světoznámou horskou železnici Myrdal–Fl a m , která je nejstrmější na světě a sestupuje na dvaceti kilometrech mezi rozmanitými přírodními scenériemi na pobřeží největšího norského fjordu Sognefjord . Plavba lodí po Sognefjordu do Leikangeru. Nocleh.

4. den

snídaně. Ráno pokračování plavby úchvatnou přírodní krajinou k ústí Sognefjordu a dále podél romantického pobřeží ­Atlantiku do Bergenu. Po přistání kolem poledne transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne se zájemci mohou vydat lanovkou na horu Ulriken s nádhernými vyhlídkami na město, okolní zálivy, hory a pobřeží Atlantiku. Nocleh (2 noci).

5. den

snídaně. Celodenní prohlídka starobylého Bergenu , kterou začnete na pověstném rybím trhu, kde se jistě necháte zlákat k ochutnávce některé z místních rybích specialit. Určitě vás okouzlí unikátní hanzovní domy a k pohodové relaxaci Vám přispěje zastávka v nábřežních kavárničkách. Dále si prohlédnete starobylou přístavní pevnost a středověké kostely, ze kterých je nejkrásnější Mariánský kostel. Alternativou k toulkám přístavem může být návštěva mořského akvária s tučňáky a tuleni. Nocleh.

6. den

snídaně. Dle letového řádu individuální volno. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Norsko - vlakem a lodí od moře do hor
v cenách od 29 990 Kč