Královská cesta Norskem

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Norsko
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha–Trondheim, Oslo–Praha s možným přestupem vč. všech letištních poplatků
transfer letiště - hotel - letiště
dopravu klimatizovaným autokarem
trajekty dle programu
7 nocí ve 2lůžkovém pokoji v hotelech se snídaní
výjezd na Dalsnibbu
služby průvodce FIRO-tour
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
7x večeře (5 490 Kč)
1lůžkový pokoj (9 990 Kč)
vstupy cca 900 NOK
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Trondheim • Cesta Trollů • Geirangerfjord • Sognefjord • Bergen • Steinsdalfossen • Torpo • Oslo

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 25.

Program zájezdu

1. den

samostatně odlet z Prahy do Trondheimu. Transfer do hotelu. Nocleh.

2. den

snídaně. Prohlídka Trondheimu - nejstaršího hlavního města Norska – staré město, královská rezidence a především velkolepá katedrála Nidaros s norskými korunovačními klenoty. Odpoledne přejezd panoramatickou Atlantickou cestou podél pobřeží s podmořskými tunely a mosty spojující jednotlivé ostrůvky až do Molde . Nocleh.

3. den

snídaně. Jízda mezi vodopády a horskými štíty k úpatí nejvyšší kolmé skalní stěny Evropy, odkud začíná trasa nevšedních krás nazývaná „Zlatá cesta" – neopakovatelná Cesta Trollů , průjezd horským masivem Romsdalu , plavba trajektem Linde–Eidsdal a dobrodružná Cesta orlů do ­ Geirangerfjordu , výjezd do drsné horské krajiny na úpatí hory ­ Dalsnibba a za příznivého počasí výjezd na její vrchol s nádhernou vyhlídkou vyplní program dne stráveného doslova v srdci norské přírody. Nocleh.

4. den

snídaně. Dopoledne vyjížďka do NP Jostedalsbreen a procházka krásným horským údolím k ledovci Brigsdalsbreen . Odpoledne trasa zamíří podél jezera Jölstravatnet k největšímu fjordu Norska ­ Sognefjordu , průjezd panoramatickou cestou podél pobřežních fjordů do Bergenu. Nocleh.

5. den

snídaně. Prohlídka starobylého Bergenu s unikátními hanzovními domy, starobylou přístavní pevností, středověkými kostely s nejkrásnějším z nich Mariánským, akváriem mořských živočichů, pověstným rybím trhem i lanovkou na místa s nádhernou vyhlídkou na město a okolní zálivy. Nocleh.

6. den

snídaně. Po zastávce u vodopádů Steinsdalfossen a panoramatické cestě kolem Hardangerfjordu vystoupáte k nejnavštěvovanějšímu vodopádu Hardangervidy, mohutnému Vöringsfossenu . Poté přejezd Hardangerskou náhorní planinou do Geilo se zastávkou u stavkirke v Torpo . Nocleh.

7. den

snídaně. Přejezd do Oslo. Celodenní prohlídka Oslo s pevností Akershus, královským palácem, katedrálou, radnicí, unikátní budovou opery, muzeem vikinských lodí, expozicemi dokumentujícími úspěchy norských polárníků, parkem se sochami Gustava Vigelanda a výjezdem na Holmenkollen s okouzlující vyhlídkou na město a Oslofjord. Nocleh.

8. den

snídaně. Individuální volno. Transfer na letiště. Samostatně odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Královská cesta Norskem
v cenách od 39 990 Kč