To nejlepší z Tyrolska s návštěvou Salcburku a Zugspitze

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Rakousko
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 2 noclehy se snídaní v hotelu 3* v oblasti Innsbrucku
dopravu autokarem
průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: 1 lůžkový pokoj 1 990 Kč
vstupy cca 90 EUR
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Salzburg • Achensee • Innsbruck • Garmich-Partenkirchen • Salzburg

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : Zájezd je pořádán s partnerskou CK Čedok. Trasa: Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice

Min. počet účastníků : 36.

Program zájezdu

1. den

Noční odjezd z Prahy přes Tábor a České Budějovice do Rakouska a dále kolem Linze, Salzburku a německého Rosenheimu do Jenbachu, odkud nás nejstarší parní zubačka na světě (jízdné není v ceně zájezdu) dopraví k nejkrásnějšímu jezeru Tyrolska Achensee , kde podnikneme, při dobrých časových možnostech, okružní cca 1,15 hod dlouhou jízdu motorovou lodí po nejvýznamnějších místech této lokality (jízdné není v ceně). Po návratu do přístavu pokračujeme autobusem do tyrolské metropole Innsbrucku , kde se nejdříve zastavíme v Olympijském areálu u skokanských můstků (vstupné na můstky není v ceně zájezdu) a dále pokračujeme do městského centra, kde jistě nevynecháme možnost návštěvy pěší zóny se známou Zlatou stříškou, která je symbolem tohoto města, františkánským kostelem s hrobkou císaře Maxmiliána, kolem níž stojí průvod významných evropských vladařů, či chrám sv. Jakuba s nádhernými freskami a oltářním obrazem Madony od Cranacha st. V podvečerních hodinách odjezd do místa ubytování. Nocleh.

2. den

Po snídani pojedeme přes Seefeld do Německa do Garmisch-Partenkirchenu , odkud, při dobrých časových možnostech, pojedeme ozubnicovou železnicí na nejvyšší vrchol Německa Zugspitze (jízdné není v ceně). Zpět pojedeme lanovkou a autobusem se vracíme k návštěvě samotného Garmisch-Partenkirchenu , kde se zastavíme poblíž olympijské haly a projdeme si pěší zónu, kde se nachází stará lékárna a Neue Martinskirche. Pokračujeme k návštěvě olympijského areálu se skokanskými můstky a poté po asi kilometru pohodlné chůze odtuddojdeme k soutěsce Partnachklamm , kterou během historie vytvarovaly divoké vody. Návrat do místa ubytování, nocleh.

3. den

Po snídani odjedeme do Salzburku , kdysi považovaného za nejkrásnější město Evropy, nejprve podnikneme orientační procházku s průvodcem, při níž uvidíme zahrady Mirabell, dům rodiny Mozartů, Getreidegasse s rodným domem W.A.Mozarta, salzburský dóm či hřbitov Sv. Petra se známými katakombami. Následující volno lze využít například k návštěvě pevnosti Hohensalzburg nebo posezení v některé z četných kaváren nad šálkem voňavé Melange a kouskem některého z typických moučníků. Jistě též nevynecháme možnost koupě skutečně pravých Mozartkugeln, které podle staré receptury vyrábí několik zdejších cukrářů. V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR, příjezd do Prahy cca ve 22.00-23.00 hod.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené To nejlepší z Tyrolska s návštěvou Salcburku a Zugspitze
v cenách od 4 890 Kč