Nejkrásnější zámky Bavorska

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Německo
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autokarem
průvodce
2 noclehy ve 3* hotelu se snídaní
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: vstupy cca 48 EUR
jednolůžkový pokoj 1 990 Kč
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Zámek Lindenhof • Oberammergau • zámek Hohenschwangau • zámek Neuschwanstein • Füssen • jezero Chiemsee • Herreninsel • zámek Herrenchiemsee • Fraueninsel

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK Čedok. /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman",serif;} . Trasa 1: Most, Louny, Slaný, Kladno, Praha, Beroun (dálnice), Rokycany, Plzeň Trasa 2: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Beroun (dálnice), Rokycany, Plzeň

Min. počet účastníků : 36.

Program zájezdu

1. den

V časných ranních hodinách odjezd z Prahy do Německa k návštěvě bavorského zámku Linderhof , který leží v nádherném parku a patří do trojice neznámějších zámků bavorského krále Ludvíka II. Zároveň budeme obdivovat malé stavby v parku, spolu s umělou krápníkovou jeskyní. Dále pokračujeme do městečka Oberammergau v údolí řeky Ammer, které je proslaveno svými pašijovými hrami a domy, na kterých nás zaujmou fresky s různými vyobrazeními - náboženskými i pohádkovými. Krátké zastavení v klášteře Ettal , který byl založen ve 14. století a po staletí byl centrem vzdělání, stále je zde gymnázium pro chlapce i dívky. Možnost zakoupení některých klášterních výrobků - pivo, likéry, drobné upomínkové předměty. Odjezd na ubytování v okolí Schwangau.

2. den

Po snídani navštívíme zámek Hohenschwangau , poslední rodové sídlo vladařského rodu Wittelsbachů a poté neznámější a nejkrásnější německý pohádkový zámek Neuschwanstein , který nám připomene romantický historismus a kouzlo Wagnerových oper. Dále možnost návštěvy působivé expozice v Muzeu bavorských králů či procházky kolem jezera Alpsee. V odpoledních hodinách přejedeme do malebného městečka Füssen , kterému dominuje dodnes obývaný hrad. Individuální volno. Možnost koupání či projížďky lodí po vodní nádrži Forggensee či možnost individuální návštěvy lázní Kristall Therme ve Schwangau s blahodárnou slanou vodou a nádherným výhledem na zámek Neuschwanstein. Nocleh.

3. den

Po snídani odjedeme směrem k jezeru Chiemsee . Po příjezdu do Prienu am Chiemsee budeme dále pokračovat lodí (za poplatek, není v ceně zájezdu) po jezeře na ostrov Hereninsel , kde navštívíme další královský zámek Ludvíka II. Tento zámek je věrnou kopií zámku Ludvíka XIV. ve Versailles, v mnohém však svůj vzor předčil. Zde zároveň navštívíme muzeum Ludvíka II. a můžeme se zastavit ve Starém zámku, kde Ludvík II. při stavbě Nového zámku bydlel. Odtud pojedeme lodí na další ostrov v Chiemsee - Fraueninsel . Na tomto ostrově se projdeme, budeme vnímat klid a pohodu ostrova, zároveň navštívíme kostel z 15. století. Je zde také ženský klášter, kde budeme mít možnost zakoupení některých výrobků z hospodářské činnosti kláštera. Návrat lodí do přístavu a odjezd směrem do ČR. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Nejkrásnější zámky Bavorska
v cenách od 4 590 Kč