To nejlepší z Bavorska s výletem k Bodamskému jezeru

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Německo
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autokarem
průvodce
3 noclehy se snídaní v okolí Schwangau v 3* hotelu
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: vstupy cca 50 EUR
1lůžkový pokoj 2 990 Kč
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Norimberk • Ulm • zámek Hohenschwangau • Neuschwanstein • Füssen • Bodamské jezero • ostrov Mainau • Kostnice • Lindau • Mnichov • Regensburg

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK Čedok. Trasa 1: Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava (dálnice), Praha, Beroun (dálnice), Plzeň. Trasa 2: Karviná, Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Olomouc, Litomyšl, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun (dálnice), Plzeň

Min. počet účastníků : 36.

Program zájezdu

1. den

odjezd v časných ranních hodinách z ČR k návštěvě Norimberku , historického města perníku a hraček, které je nezapomenutelně zapsáno i do naší historie - mimo jiné odtud začínaly korunovační jízdy (a to i českých králů) do Říma. Možnost návštěvy hradu Kaiserburg, nezapomenutelného trhového náměstí s kostelem Frauenkirche a gotickou kašnou Schöner Brunnen, muzea hraček či jiné zdejší památky. Pokračujeme k návštěvě starého říšského města Ulm , rodného města Alberta Einsteina, kde budeme obdivovat nádherně malované fasády, stupňovité štíty radnice i její zajímavý orloj. V odpoledních hodinách odjezd do místa ubytování v okolí Schwangau. Nocleh.

2. den

po snídani se vydáme k Bodamskému jezeru , po švýcarské straně jezera na ostrov Mainau - známý jako „Ostrov květin“ (patří rodu Bernadottů). Ty nejkrásnější se nachází v parku obklopujícím barokní zámek z 18. století. Při zpáteční cestě navštívíme Kostnici , která je historicky úzce spjata s naší zemí. Zde jistě nevynecháme Husův dům a budeme též obdivovat monumentální Kupecký dům, kde zasedalo konkláve. V Kostnici byl Jan Hus za své učení odsouzen a v monumentálním chrámu je místo, kde stál, dodnes onačeno kamenem. Zastavíme též u Husova kamene na místě, kde byl upálen. Při zpáteční cestě navštívíme slavné město Lindau na Bodamském jezeře plné zajímavých historických staveb, jehož přístav střeží šestimetrová socha lva. Návrat na ubytování do Schwangau ve večerních hodinách. Nocleh.

3. den

po snídani navštívíme zámek Hohenschwangau , poslední rodové sídlo vladařského rodu Wittelsbachů, a poté nejznámější a nejkrásnější německý pohádkový zámek Neuschwanstein , který nám připomene romantický historismus a kouzlo Wagnerových oper. Dále zavítáme do malebného historického městečka Füssen , kterému dominuje dodnes obývaný hrad. Individuální volno. Možnost koupání či projížďky lodí po vodní nádrži Forggensee či možnost individuální návštěvy lázní Kristall Therme ve Schwangau s blahodárnou slanou vodou a nádherným výhledem na zámek Neuschwanstein. Nocleh.

4. den

po snídani odjedeme do bavorské metropole Mnichov známé nejen historickou Hofbrauerei, zámkem a jeho klenotnicí, ale i nádhernou pěší zónou a pověstným orlojem na Nové radnici. Dále pokračujeme do Regensburgu , jedné z nejvýznamnějších metropolí středověku se známými historickými výškovými domy, kamenným mostem z 12. století, zachovalou bránou římského tábora Porta Praetoria, nádhernou katedrálou, sněmovním sálem Říšských sněmů. Ve večerních hodinách návrat do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené To nejlepší z Bavorska s výletem k Bodamskému jezeru
v cenách od 6 690 Kč