Špicberky - pozvání do Arktidy

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Norsko
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha - Longyearbyen - Praha s možným přestupem vč. letištních poplatků
transfery z letiště na hotel a zpět
dopravu po Oslo
5 nocí ve 2 lůžkovém pokoji (s vlastním sociálním zařízením) v hotelech a penzionech se snídaní
2x polopenze
1x lehký oběd
vstupné do muzea Fram a do uhelného dolu
celodenní plavby do Barentsburgu a Pyramiden
jízdu se psím spřežením a vozíkem s kolečky
průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1 lůžkový pokoj (9 500 Kč)
odečet 2 večeří (3 500 Kč)
odečet za neúčast na Safari plavbě do Pyramiden (5 000 Kč)
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Oslo - Longyearbyen - Isfjorden - Barentsburg - Esmarksbreen - Nordenskiöld - Oslo

Upozornění : V případě cestování bez příplatku za jednolůžkový pokoj je možné že k vám do pokoje bude ubytována další osoba stejného pohlaví.

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK.

Min. počet účastníků : 12.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Osla večer. Přílet na letiště Gardermoen severně od Osla. Transfer na ubytování.

2. den

Dopoledne budeme mít čas na procházku centrem hlavního města Oslo. Lodičkou doplujeme na poloostrov muzeí Bygdoy. Zde si prohlédneme muzeum polární lodi Fram (norsky Vpřed), kterou se plavili během výprav do Arktidy i Antarktidy v letech 1893 až 1912 norští polárníci Fridtjof Nansen, Otto Sverdrup a Roald Amundsen. Během odpoledne návrat na letiště Gardermoen a odlet za polární kruh. Večer přílet do správního střediska souostroví Svalbard – Longyearbyen . Osada je pojmenovaná po americkém podnikateli Johnovi Munro Longyearovi, který jako vedoucí společnosti Coal založil arktické město a první velký důl na Špicberkách. Transfer na ubytování.

3. den

Po snídani nás při cestě k lodi čekají krásné pohledy na polární pustinu i výhledy na „ledový fjord“ Isfjorden . Po něm pak poplujeme na celodenní výlet lodí do obydlené ruské hornické osady Barentsburg . Barentsburg je ruské území na Špicberkách. Po prohlídce osady, kde žije jen několik stovek obyvatel, se v případě dobrého počasí poplavíme lodí k překrásnému ledovci Esmarksbreen – splaz ústí přímo do moře! V ceně plavby je oběd na lodi a večeře.

4. den

Během dneška si představíme dřívější život ve zdejších náročných podmínkách. Absolvujeme jízdu se psím spřežením (saně jsou v letním období nahrazeny vozíkem s kolečky) a navštívíme uhelný důl č. 3, kde se dozvíme více o tom . Obě aktivity jsou v ceně zájezdu. Při procházce si podrobněji prohlédneme nejdůležitější místa města Longyearbyen (univerzita, kostel s přilehlým hřbitovem, sídlo správce souostroví, budovu muzea apod.). V ceně je večeře.

5. den

Safari po fjordu - plavba rychlým člunem do opuštěného „města duchů“ Pyramiden a při cestě zpět zastávka u čela mohutného ledovcového splazu Nordenskiöld. Plavba není vhodná pro těhotné ženy a pro osoby s bolestí zad – sleva z ceny, nutno uplatnit při koupi zájezdu nebo do 7 kalendářních dnů od data rozhodnutí o konání zájezdu. Jako náhradní individuální program bez průvodce doporučujeme např. výlet taxi do malebného údolí Bjorndalen a návrat zpět procházkou po pobřeží s výhledy fjord a protilehlé ledovcové splazy.

6. den

V noci let do Osla (cesta trvá cca 3 hodiny), přílet časně ráno. Zkrácený nocleh u letiště Oslo. Odlet do Prahy navečer.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Špicberky - pozvání do Arktidy
v cenách od 65 900 Kč