Nice, Cannes, Monako

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Francie
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha - Nice - Praha (s možným přestupem)
transfery dle programu
4 noci ve 2lůžkovém pokoji v 3* hotelu se snídaní
služby průvodce FIRO-tour
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/1999 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění – viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (3 490Kč)
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 10.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Francie do Nice . Transfer do hotelu, individuální volno a nocleh.

2. den

snídaně, procházka s průvodcem nejrozsáhlejším střediskem na pobřeží Středozemního moře, pátým největším městem ve Francii (významná muzea, krásné pláže, čilý pouliční život), pobřežní promenáda Promenade des Anglais, lemovaná galeriemi, obchody a velkolepými hotely; překrásné pastelové fasády domů ve Starém městě, sídle umělců, galerií, butiků a restaurací. Skutečnou "pastvou" pro oči je každodenní květinový a zeleninový trh v Cours Saleya. Starý klášter Notre-Dame de Cimiez, zbytky rozsáhlé původní římské osady s pozůstatky velkých lázní a amfiteátru (artefakty z vykopávek jsou umístěny v sousedním archeologickém muzeu). Ubytování v hotelu. Nocleh.

3. den

snídaně, přejezd do Monaka , místa s bouřlivou historií, nejstaršího knížectví na světě, o rozloze 1,9 km2. Za slávu vděčí především kasinu – první bylo otevřeno v r. 1865 na neúrodném výběžku, pojmenovaném na počest Karla III. jako Monte-Carlo, a bylo ve své době natolik výdělečným podnikem, že Karel III. mohl svému lidu v r. 1870 zrušit daně. V současné době je Monako daňovým rájem a jeho obyvatelé se pyšní nejvyšším příjmem na osobu na světě. Knížectví plné kulturních zážitků (ohňostrojový festival, nespočetné koncerty operních pěvců, světový balet, Velká cena Monaka, Rallye Monte-Carlo a mnoho dalších akcí během celého roku), krásná neorománská katedrála, pevnost Fort Antoine, Jardin Exotique – botanická zahrada se širokou paletou rostlin, pokládaná za jednu z nejkrásnějších v Evropě, Oceánografické muzeum. Procházka s průvodcem, odpoledne individuální volno, přejezd na ubytování, nocleh.

4. den

. den: snídaně, přejezd do Cannes , města Mezinárodního filmového festivalu, předního letoviska na pobřeží Středozemního moře. Prohlídka starého města, uprostřed čtvrti Le Suquet, na svahu Mont Chevalier, část pův. starých hradeb na náměstí Place de la Castre, kterému vévodí kostel Notre-Dame de l´Éspérance ve stylu provensálské gotiky; strážní věž z 11. st. – sídlo Musée de la Castre, proslulý Boulevard de la Croisette lemovaný palmami a zahradami, z jedné strany bok po boku luxusní hotely a butiky, na protější straně snad nejlepší písečné pláže Azurového pobřeží. Indiv. volno – možnost koupání. Přejezd do oblasti Nice, ubytování.

5. den

snídaně, dle letové řádu transfer a odlet zpět do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Nice, Cannes, Monako
v cenách od 16 490 Kč