Zámky na Loiře

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Francie
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha–Paříž–Praha
transfer letiště–hotel–letiště
dopravu autokarem dle programu
3 noci ve 2lůžkovém pokoji ve 2* hotelu se snídaní
služby průvodce FIRO-tour a technického doprovodu během letecké dopravy
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (2 490 Kč)
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Paříž • Chenonceau • Villandry • Tours • Amboise • Blois • Chambord • Chartres

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 15.

Program zájezdu

1. den

odlet do Paříže , transfer do hotelu nebo dle letového řádu přejezd do centra – pěší procházka s průvodcem po nejkrásnějších místech Paříže v okolí Eifelovy věže, možnost fakultativní projížďky lodí po Seině, ve večerních hodinách přejezd na ubytování do hotelu, nocleh.

2. den

po snídani odjezd do údolí řeky Loiry – romantický zámek ­Chenonceu s úžasnou platanovou alejí, francouzskými zahradami Kateřiny Medicejské, překrásně zařízeným interiérem; zámek Villandry – proslulý svými úžasnými zahradami a spletí zastřižených keřů a květin na třech úrovních: zahrada zelinářská (jardin potager), okrasná (jardin d´ornament) a nejvýše položená vodní zahrada (jardin d´eau). Přejezd do Tours , město bylo vybudováno na místě římské osady, svého času bylo hlavním městem Francie (Place Plumereau, románská Tour Charlemagne, katedrála St. Gatien, Musée des Beaux Arts), přejezd na ubytování, nocleh.

3. den

po snídani odjezd do ­Amboise – zámek je jednou z historicky nejvýznamnějších budov Francie vůbec. Blois – býv. královská država 15. st. a dnes nejkouzelnější město na Loiře, s dodnes zachovanou uhlazenou atmosférou a historickým průčelím, vznešenými paláci a romantickými dvorky; Chambord – velkolepý královský hrad a zároveň největší ze zámků na Loiře, vybudovaný pravděpodobně dle návrhu Leonarda Vinciho. Přejezd na ubytování, nocleh.

4. den

po snídani Chartres – prohlídka unikátní krásné gotické katedrály, přejezd do Paříže – transfer na místo odjezdu na letiště (do odjezdu individuální volno), transfer na letiště v pozdních odpoledních hodinách, odlet do ČR – přílet v pozdních večerních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Zámky na Loiře
v cenách od 16 490 Kč