Albánie – země orlů

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Albánie
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha–Tirana–Praha s možným přestupem vč. všech letištních poplatků
transfer z letiště do hotelu a zpět
přepravu minibusem/autobusem
služby průvodce FIRO-tour
pobytovou taxu a přihlašovací poplatky
7 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 2*/3* hotelech s polopenzí
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění – viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (3 990 Kč)
vstupy cca 1 500 LEK
spropitné
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Vlora • Gjirokastra • NP Llogara • Drač • Tirana • NP Thethi • Pogradec • Lin

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 20.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Tirany. Po příletu odjezd do města Vlora . Společně navštívíme centrum města, kde stojí mezi moderní výstavbou stará mešita, památník a Muzeum nezávislosti. Toto město je úzce spjato s nejdůležitějšími událostmi dějin Albánie a konkrétně s rozpadem Otomanské říše a vyhlášením nezávislosti země. Město dýchá typickou jižní atmosférou s večerním korzem a lidmi, kteří si užívají příjemný mořský vzduch na promenádě s tavernami a restauracemi. Večeře a nocleh (3 noci).

2. den

snídaně. Celodenní výlet do vnitrozemí do města Gjirokastra (UNESCO). Město je typickým příkladem dobře dochované otomanské architektury (16.-19. století), kde lze navštívit nádherně zachovalý starý bazar s množstvím suvenýrů, citadelu s hodinovou věží a etnografické muzeum - rodný dům bývalého diktátora Envera Hodži. Návrat do hotelu v pozdních odpoledních hodinách. Nocleh.

3. den

snídaně. Celodenní výlet na Albánskou riviéru , což je hornaté, velmi panoramatické pobřeží Jónského moře rozprostírající se od Vlory až do hranic s Řeckem, poblíž ostrova Korfu. Oblast je považována za jednu z nejkrásnějších částí Albánie. Společně projedeme národním parkem Llogara , skrz který prošel kdysi Caesar při pronásledování svého protivníka Pompeie. Pak sjedeme dolů k tyrkysovým plážím, kde leží pouze pár odlehlých vesnic, které se rychle přeměňují na oblíbená letoviska. Poznáme pohnuté dějiny komunistické Albánie vč. bývalé ponorkové základny, která zůstávala po desetiletí tajným vojenským prostorem. Ponoříme se hlouběji v čase a podíváme se na tajuplnou pevnost Aliho Pashi na jedné z nejkrásnějších zátok riviéry. Možnost koupání na pláži. Naším cílem bude vesnice Borsh a její krásné vodopády. Návrat do hotelu v pozdních odpoledních hodinách. Nocleh.

4. den

snídaně. Odjezd do města Drač (albánsky Durrës), které je nejdůležitějším přístavem Albánie a až do roku 1920 bývalo hlavním městem. Společně navštívíme výrobnu známé albánské brandy „Skanderbeg", historické centrum města, ruiny starého amfiteátru, hlavní promenádu, pravoslavný kostel a mešitu. Večer volný program s možností příjemné procházky po písčité pláži nebo návštěva turistické části města s mnoha obchody, kavárnami, restauracemi a vyhlášenou cukrárnou. Nocleh (4 noci).

5. den

snídaně. Půldenní výlet do hlavního města Tirana . Společně navštívíme toto na první pohled moderní město, které však skrývá řadu zajímavých míst, včetně velkoryse pojaté hlavní třídy se sochou národního hrdiny Skanderbega, katolický kostel Matky Terezy, moderní pravoslavný kostel, mešitu ze 17. století. A nechvalně známou čtvrť „Blloku“, kde žili v přepychu předáci politického byra bývalého režimu, včetně bývalého diktátora, zatímco země žila v chudobě a izolovaně od celého světa. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách. Odpočinek a koupání v moři. Nocleh.

6. den

snídaně. Celodenní výlet do tzv. Albánských alp , do národního parku Thethi . Cestou projedeme městem Skadar, ležícím přímo u Skadarského jezera s úžasnou faunou, podél cesty se podíváme na hrad Rozafa , který se tyčí nad městem, a poté budeme pokračovat do srdce národního parku uprostřed vrcholků hor s překrásnými scenériemi. Naším cílem je vodopád ve vesnici Thethi, kam vede pouze úzká kozí stezka, kam dorazíme minibusem a projdeme se pěšky cca 30 min. směrem k vodopádu. Následuje odpočinek v čistém vzduchu národního parku. Návrat do hotelu v pozdních večerních hodinách. Nocleh.

7. den

snídaně. Celodenní výlet do města Pogradec , které leží přímo u Ohridského jezera, nejhlubšího a nejčistšího jezera na Balkáně. Cestou projedeme městem Elbasan se skromným průmyslem, který země zdědila z období minulého režimu, a krátce se zastavíme ve známé vesnici Lin . Fakultativně lze uskutečnit oběd přímo na břehu jezera ve městě Pogradec nebo se můžete procházet po dlouhé městské promenádě, která už nepřipomíná chudou balkánskou zemi, ale moderní evropské letovisko. Návrat do hotelu v pozdních odpoledních hodinách. Nocleh.

8. den

snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Albánie – země orlů
v cenách od 24 990 Kč