Na cestě po Albánii s návštěvou Makedonie

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Albánie
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha-Tirana-Praha s možným přestupem vč. letištních poplatků
transfer z letiště do hotelu a zpět
přepravu autobusem/minibusem
plavbu lodí
7 nocí ve 2 lůžkovém pokoji ve 3* hotelech s polopenzí
služby průvodce FIRO-tour
pobytovou taxu
zákonné pojištění ve znění zákona č.159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1 lůžkový pokoj (2 990 Kč)
vstupy cca 3 000 LEK
spropitné
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Tiranë - Berat - Vlorë - Sazan - Karaburun - NP Llogara - Porto Palermo - Borsh - Saranda - Gjirokastër - Borove - Korca - Drillon - Shen Naun - Struga - Tiranë

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 20.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Tirany . Ubytování, prohlídka města, večeře, nocleh.

2. den

dnes nás čeká Berat - město tisíce oken, místní nádherné bílé terasovitě vrstvené domky s červenými střechami jsou zapsané na seznamu památek UNESCO. Začneme prohlídkou hradu, nahlédneme do Onufriho muzea, slavného albánského ikonografického malíře, který se do historie ikonografie nesmazatelně zapsal tím, že jako první ikonograf použil růžovou barvu do svých děl. Následuje prohlídka Apollonie a kláštera Ardenica . Pokračujeme na jih do letoviska Vlora , ubytování, večeře, nocleh.

3. den

Výlet lodí na ostrov Sazan s militaristickou tematikou. Projížďka lodí kolem ukrytých a běžně nedostupných jeskyní na ostrově Karaburun . Po návratu prohlídka města Vlora, večeře, nocleh.

4. den

vydáme se za krásami Llogarského národního parku , člunem doplujeme na krásnou liduprázdnou pláž Gjipe , pokračujeme do Porto Palermo, pevnosti, jež se nachází ve stejnojmenném zálivu, který byl v době komunistického režimu využíván jako sovětská ponorková základna. Zastávka na oběd v tradiční vesničce Borsh . Přejezd do Sarandy , ubytování, albánský večer s tradiční albánskou kuchyní, nocleh.

5. den

Navštívíme krasový pramen Modré Oko s prohlídkou a možností koupání, poté zavítáme do jednoho z nejkrásnějších míst Albánie a taktéž k památce zapasné v UNESCO jako vzácný příklad dobře dochovaného otomanského města - Gjirokastër "město břidlicových střech" . Město proslavil také bývalý komunistický diktátor Enver Hoxha, který se zde narodil. Po obědě pokračujeme do Uje i Ftohte Tepelene a na termální koupele Banjat e Benjes . Tradiční večeře na Farmě Sotira s ochutnávkou vín a místních produktů. Můžete si zde sami ulovit ryby, které Vám pak v restauraci připraví. Zde také přenocujeme.

6. den

dnes je na programu návštěva idylických vesniček s krásnými výhledy Fshati Borove a Boboshtice . Poté pokračujeme do města Korcë , které bylo po staletí důležitým náboženským centrem ortodoxních křesťanů a muslimů, sídlí zde také početná komunita bektašiů, jejichž hlavním centrem je turánské Tekke. Dominantou je krásná velká mešita z 15.století.

7. den

vydáme se k termálním pramenům Drillon , poté již překročíme hranice do Makedonie, kde navštívíme krásný monastýr Shen Naum (Sv.Naum) a město Struga na břehu jezera Ohrid a řeky Černý Drin. Za shlédnutí zde rozhodně stojí Starý bazar, muslimský klášter Helveti Teke nebo kostel Sv.Jiří, který je znám ikonou tohoto světce z r. 1267 o níž se věří, že byla nalezena v jezeře a má zázračné účinky. Zvláštností zdejší lokality jsou skalní kostely, nacházející se v okolí města. Odjezd zpět do Tirany, ubytování a večeře v místní restauraci.

8. den

snídaně, volný program dle časových možností, odlet do Prahy .

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Na cestě po Albánii s návštěvou Makedonie
v cenách od 26 990 Kč