Perly Uzbekistánu - křižovatky Hedvábné stezky

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Uzbekistán
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha–Taškent–Praha s přestupy vč. všech letištních poplatků
dopravu autobusem (event. minibusem) dle programu
8 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3*/4* hotelech
7x polopenze (vč. 1 večeře s folklórním představením)
vstupné dle programu
služby průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz str. 11
1lůžkový pokoj (5 190 Kč)
vstupní vízum do Uzbekistánu (2 600 Kč – zajišťuje CK)
spropitné (místní personál, řidič)
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Taškent • Chiva • Kyzyl-Kum • Buchara • Šachrisabz • Samarkand

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Čedok.

Min. počet účastníků : 12.

Program zájezdu

1. den

odlet odpoledne z Prahy. Přílet do Taškentu , transfer do hotelu, ubytování. Nocleh.

2. den

snídaně. Prohlídka Taškentu – náměstí Nezávislosti s budovou vlády a senátu, Taškentské divadlo opery a baletu pojmenované po Ališeru Navoim, medresy Barak Chán a Kukeldaš, mauzoleum Kafal Šašího, Muzeum užitého umění. V odpoledních hodinách přelet do Urgenče v Chorzémské oáze a odjezd do 30 km vzdálené Chivy. Večeře a nocleh.

3. den

snídaně. Prohlídka klenotu Střední Asie Chivy – vnitřní město Ičan-Kala, medresa chána Muhammeda Amina s minaretem Kalta Minor, pevnost Kunya Ark z 12. století, která sloužila jako chánův palác, mauzoleum Pahlavána Mahmúda a mešita Džuma s ojedinělou možností vystoupat na minaret. Večeře a nocleh.

4. den

snídaně. Celodenní přejezd autokarem zajímavou pouští ­Kyzyl-Kum po bývalé karavanní stezce do Buchary. Večeře a nocleh.

5. den

snídaně. Prohlídka Buchary se 140 chráněnými stavebními památkami – pevnost Ark, sídlo bucharských emírů a symbol vznešenosti a moci, mauzoleum Ismaila Samaního a Česme Ajúba, nejkrásnější mešita ve městě - Bolo Hauz, vodojem Lyabi Hauz z roku 1620, tradiční uzbecký bazar s orientálním zbožím, mešita a nejvyšší minaret v Buchaře Poj Kalján a medresa Miri Arab, která dodnes slouží jako škola koránu. Večeře a nocleh.

6. den

snídaně. Přejezd autokarem do Š achrisabzu a prohlídka města starého více než 2 700 let, které je spojeno s osobností Alexandra Velikého a rodištěm dobyvatele Asie Tamerlána (Timura), uvidíte „Bílý palác“ Ak-saraj Sardi považovaný za nejvýznamnější památku ve městě, komplex Dorus Siadat, mauzoleum Džechangira, komplex Dorut Tillavat včetně Gumbazi-Seiidan a „mešity s modrou kopulí“ Kok Bumbazi. Přejezd do důležité křižovatky na Velké hedvábné stezce, do Samarkandu. Večeře a nocleh.

7. den

snídaně. Celodenní prohlídka Samarkandu – náměstí Registán s Ulugbekovou medresou a medresami Tillya-Kori a Šér-dor, mauzoleum s tyrkysovou kopulí Gur Emir, prohlídka starobylého architektonického komplexu Šachi Zinda , kde byl pohřben popel bratrance proroka Kusama ibn Abbase. Na závěr návštěva grandiózní stavby muslimského světa – mešity Bibi-Chanym z konce 14. století s hlavním portálem vysokým 40 metrů. Návštěva observatoře Ulugbeka. Večeře a nocleh.

8. den

snídaně. Prohlídka památníku Imáma Al Buchari - komplex mauzolea, mešity a dalších zajímavých staveb. Odjezd autokarem do Taškentu. Večeře s folklórním představením. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

9. den

přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Perly Uzbekistánu - křižovatky Hedvábné stezky
v cenách od 48 290 Kč