Perly Nového Zélandu a Austrálie

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Nový Zéland
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha-Auckland, Cairns-Praha s přestupy vč. všech letištních poplatků
přelety na Novém Zélandu a v Austrálii dle programu
dopravu dle programu autobusem nebo minibusem
18 nocí ve 3/4* hotelech motelového typu
služby místních česky mluvících průvodců žijících v Austrálii a na Novém Zélandě
plavba lodí v Sydney
vstupy do národních parků
vízum do Austrálie
informační materiály
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz str. 11
1lůžkový pokoj (21 990 Kč)
stravování
plavba na Velký bariérový útes
licencovaní průvodky v NP Uluru
jízdu po nejstrmější železnice v Modrých horách
plavba za krokodýly v NP Daintree
vstupenky na atrakce, do muzeí a památek
vstupenky na lanovky
výlety lodí
osobní výlety
další vstupy
zobrazit 2 termíny
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Auckland • Rotorua • Wellington • Punakaiki • Fox Glacier • Queenstown • Milford Road • Tekapo • Christchurch • Sydney • NP Uluru • Kata Tjuta • Kuranda • Daintree • Cairns

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 10.

Program zájezdu

1. den

samostatně odlet z Prahy s přestupy.

2. den

přílet do Aucklandu . Po příletu setkání s průvodcem, vyřízení imigračních formalit a transfer na hotel. Prohlídka centra města s pulzujícím nábřežím s jachtami. Možnost návštěvy Sky Tower. Nocleh.

3. den

přejezd do centra maorské kultury Rotorua , kde uvidíte unikátní pole s geotermální aktivitou, Lázeňský dům a maorský skanzen Te Puia. Možnost zhlédnout maorské představení. Nocleh.

4. den

dopoledne nákupy a relaxace v Rotorua. Fakultativně výlet na vodopády Huka Falls . Kolem poledne zastávka u největšího jezera na Novém Zélandu Lake Taupo. Odpoledne přejezd do NP Tongariro , kde je sopečná krajina s aktivními sopkami (UNESCO). Nocleh.

5. den

prohlídka hlavního města Wellington vč. světoznámého muzea Te Papa. Plavba Cookovou úžinou s možností spatřit albatrosy i delfíny. Úžasná příroda Queen Charlotte Sound. Nocleh.

6. den

celodenní program v oblasti Picton a zálivech Marlborough Sounds. Příjemné vycházky, ochutnávka místního skvělého vína, vodní sporty, možnost celodenní aktivity “vodní safari”, při které objevíte skryté zátoky Pelorus Sound. Případně plavba poštovní lodí po usedlostech přístupných pouze z vody. Možnost vyhlídkového letu hydroplánem. Nocleh.

7. den

přejezd skrze oblast světoznámých vinic přes národní park Nelson Lakes , až k malebnému údolí řeky Buller. Uvidíte Tasmanovo moře a kolonie lachtanů v jejich přirozeném prostředí. Nocleh.

8. den

prohlídka proslulého přírodního útvaru Punakaiki (Palačinkové útesy). Návštěva města Hokitika , známého uměleckým zpracováním jadeitu, ze kterého se zde vyrábějí tradiční maorské šperky. Odpoledne program v blízkosti Fox Glacier s procházkou k úpatí ledovce, možnost absolvovat nezapomenutelný let vrtulníkem nad ledovce a kolem Mt Cook - nejvyšší hora Nového Zélandu. Nocleh.

9. den

nádherné scenérie Jižních Alp, přejezd podél řeky Haast do stejnojmenného průsmyku, kde spatříte jezera Hawea a Wanaka. V podvečer dojezd do Queenstown . Nádherné panorama z vyhlídky Bobs Peak (možnost vyjet lanovkou). Nocleh.

10. den

výlet po silnici Milford Road s neopakovatelnými vyhlídkami v NP Fiordland a plavba úchvatným fjordem Milford Sound označovaným za osmý div světa. Odpoledne možnost návštěvy ZOO s původními druhy novozélandského ptactva v městečku Te Anau. Nocleh.

11. den

přejezd okouzlujícími ledovcovými morénami a přírodními panoramaty podél pohoří Remarkables, údolím řeky Kawarau, ovocnými sady kolem městečka Cromwell a přes horský průsmyk Lindis Pass na náhorní planinu Mackenzie Basin. Výhledy na horu Mt Cook . Nocleh.

12. den

dopoledne program v okolí nejvyšší hory Nového Zélandu - Mt Cook. Neopakovatelné horské scenérie. Následně přejezd podél jezera Tekapo do Christchurch. Samostatně odlet do Austrálie. Po příletu setkání s průvodcem na letišti a transfer na hotel. Ubytování a relaxace. Dle času možnost večerní prohlídky Sydney. Nocleh.

13. den

celodenní prohlídka Sydney – přístavní čtvrť Circular Quay se světoznámou budovou Opery, monumentální Harbour Bridge , botanická zahrada s hejny papoušků a kaloňů, a výlet lodí zálivem do přístavu Darling Harbour . Nocleh.

14. den

výlet do NP Blue Mountains – tajemného světa skalních útvarů, bujné vegetace a rozeklaných údolí. Vyhlídka na monumentální skalní věže Tři sestry , sestup do obřího údolí Jamison Valley a výjezd po nejstrmější železnici světa. Cestou zpět do Sydney návštěva Olympijského stadionu. Večer prohlídka výstavní čtvrti The Rocks a „výlet“ po zdejších stylových hospodách. Nocleh.

15. den

dopoledne přelet do Rudého středu Austrálie - NP Uluru s úchvatnými přírodními scenériemi. Pozorování západu slunce nad magickým majestátním monolitem Uluru . Nocleh.

16. den

pozorování východu slunce u posvátné hory Uluru. Túra podél Mala - tradiční stezky dospívajícího muže lidu Anangu a k jedinému vodnímu zdroji v oblasti Mutitjulu. Výlet ke skalnímu komplexu Kata Tjuta a návštěva překrásného Údolí větrů . Odlet do Cairns. Večerní prohlídka města. Nocleh.

17. den

výlet do historického městečka Kuranda a na náhorní sopečnou plošinu Atherton . K cestě můžete využít nejdelší lanovku světa nad korunami stromů (fakultativně). V Kurandě možnost nákupů na zdejších vyhlášených trzích s místní produkcí nebo návštěva motýlí ZOO. Následuje ochutnávka kávy na farmě na sopečné plošině Atherton, kde prozkoumáte oblast s posvátnými majestátními stromy Fig . Návrat do Cairns. Nocleh.

18. den

celodenní výlet do nejstaršího pralesa na světě Daintree . Možná vyjížďka po umělém jezírku, které obývají desítky obrovských krokodýlů, kde uvidíte tyto jedinečné tvory v jejich přirozeném prostředí. Během návštěvy tohoto unikátního parku se setkáte také se vzácnými kasuáry, rudými klokany, koalami i spoustou tropických papoušků. V pralese Daintree budete moci pozorovat exotické vodní ptactvo a projdete se unikátními porosty mangrovů . Odpoledne ochutnáte vynikající pralesní zmrzlinu a navštívíte zdejší čajovou plantáž. Na závěr dne úchvatný mys Tribulation a jeho kokosové háje. Večerní návrat do Cairns. Nocleh.

19. den

volný den v Cairns nebo fakultativně celodenní výlet na neporušené části Velkého bariérového útesu . Necháte se pohltit pestrobarevnou záplavou podmořského života? Uvidíte želvy a velké útesové ryby. Pro zájemce je připravena možnost potápění s instruktorem (i pro nepotápěče). Výlet na útes je na katamaránu v malé skupince max. 20 osob. Dále možnost výletu na Green Island (pro ty, co nemají zájem o šnorchlování). Nocleh.

20. den

dopoledne individuální program v Cairns, poslední nákupy suvenýrů i poslední australské pivo. Samostatně odlet do Prahy s mezipřistáním.

21. den

přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Perly Nového Zélandu a Austrálie
v cenách od 139 990 Kč