Mayské děditství s prodloužením o relax na bílých plážích

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Mexiko
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha - Cancún - Praha (s přestupy) vč. všech letištních poplatků
transfery a dopravu v Mexiku klimatizovaným autobusem
5x ubytování ve standadtních hotelech se snídaní
5x ubytování v hotelu Dos Playas 3* s all inclusive
služby českého průvodce
vstupy
zákonné pojištění ve znění zákona č.159/99 Sb
Cena nezahrnuje: jiné než uvedené stravování, spropitné
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění viz katalog str. 11
1 lůžkový pokoj (14 990Kč)
spropitné pro místní personál
hotel vyšší kategorie při pobytu v Cancúnu/Riviera Maya
zobrazit 1 termín
Listopad 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Cancún - cenot Xkekén - Chichen Itzá - Izamal - Mérida -Ticul - Uxmal - Campeche - Palenque - vodopády Misol-Ha - Becan - Kuhunlich - Bacalar - Tulum - Cancún

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : Doporučené kapesné na stravování: cca 100 USD Doporučené spropitné řidičům: cca 25 USD/osoba

Min. počet účastníků : 6.

Program zájezdu

1. den

: odlet z Prahy do Cancúnu s přestupy, transfer do hotelu Margaritas, nocleh.

2. den

brzká snídaně. Odjezd z Cancúnu do Xkekenu - možnost koupání v křišťálových jeskynních vodách. Pokračování do Chichen Itzá (UNESCO), místa, kde Mayové nepřestávají udivovat svět svými vědomostmi a architektonickými dovednostmi, prohlídka areálu. Pokračování do Izamalu - města tří kultur. Prohlídka kláštera svatého Antonína z Padovy. Volný čas na oběd na typické tržnici. Po obědě cesta do Méridy . Ubytování v centru města, pěší prohlídka historického jádra, kde je možno mimo jiné obdivovat katedrálu svatého Ildefonse a Palác vlády s nástěnými malbami slavného mexického malíře Fernanda Pacheca Castra. Nocleh v Méridě.

3. den

snídaně. Odjezd z Méridy do Ticulu , města, které se proslavilo obuvnictvím a řemeslnou výrobou, zejména hrnčířstvím. Pokračování do nedalekého Uxmalu (UNESCO) s úchvatnou Kouzelníkovou pyramidou. Prohlídka tohoto starého mayskéko sídla a pokračování na oběd do typické folklórní restaurace Pap Hol Chac (není zahrnutý v ceně). Po obědě pokračování do pirátského města Campeche . Ubytování v centru města a pěší procházka historického centra. Fakultativně (dle dostupnosti) možnost projížďky panoramatickým okružním vláčkem po městě. Nocleh.

4. den

snídaně. Cesta do Palenque . Oběd v jedné z typických restaurací v Palenque (není zahrnutý v ceně), pokračování k mayským ruinám - Palenque (UNESCO), prohlídka tohoto magického místa - hrobka krále Pakala, hrobka Červené královny, slavný labyrint královského paláce. Po prohlídce cesta do městečka - Palenque pueblo, volný čas k procházkám po městě. Nocleh.

5. den

snídaně. Krátký přesun k vodopádům Misol-Ha , které jsou obklopeny bohatou flórou a faunou. Možnost návštěvy jeskyně, ve které pramení řeka a čas na osvěžující koupel. Delší přejezd do Becanu (cca 5 hodin). Prohlídka archeologické zóny Becanu a následně přesun do vesničky Xpujil , ubytování, osobní volno, nocleh.

6. den

snídaně. Cesta do nedalekého Kuhunlich , kde lze obdivovat štukové masky Boha Slunce - jedná o jediné masky, které byly vyrobeny v této velikosti. Přesun k Laguně 7 barev Bacalar a čas na oběd. Po obědě pokračování do starobylého mayského přístavu Tulum (UNESCO) a zároveň jednoho z posledních mayských měst, které zaniklo až v XVI. století s příchodem Španělů. Po prohlídce cesta na hotel Dos Playas 3*, ubytování.

7. den

- ubytování a zasloužený odpočinek v hotelu Dos Playas 3* se službami all inclusive . Hotel se nachází na jedné z nejkrásnějších pláží v Cancúnu, nedaleko mola odkud vyplouvá pravidelně trajekt na ostrov Isla de las Mujeres. (Na vyžádání za příplatek možnost ubytování v hotelu vyšší kategorie v oblasti Cancún, Riviera Maya)

8. den

- transfer na letiště. Odlet do Prahy (s přestupy).

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Mayské děditství s prodloužením o relax na bílých plážích
v cenách od 69 990 Kč