Všechny barvy a vůně Mexika

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Mexiko
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha–Mexico City, Cancún–Praha s přestupy vč. všech letištních poplatků
transfery a dopravu v Mexiku klimatizovaným autobusem
13 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3*/4* hotelech se snídaní
8x oběd
2x večeře
vstupy a výlety dle programu
služby česky mluvícího průvodce
služby místního průvodce dle potřeby
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (12 990 Kč)
spropitné pro místní personál
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Mexico City • Teotihuacán • Puebla • Cantona • Coatepec • Veracruz • Villahermosa • Palenque • Campeche • Uxmal • Mérida • Chichén Itzá • Cancún

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 15.

Program zájezdu

1. den

samostatně odlet z Prahy do Mexico City s přestupem. Po příletu transfer do hotelu a nocleh (3 noci).

2. den

snídaně. Prohlídka historického centra Mexico City , při které uvidíte hlavní náměstí Zócalo , Národní palác s malbami Diega Rivery, Metropolitní katedrálu a centrum aztéckého impéria - Templo Mayor . Přejezd do nejznámější archeologické lokality Teotihuacánu . Prohlédnete si pyramidy Slunce a Měsíce , Quetzalcoatlův chrám a zbytky původních paláců, obklopujících tzv. Třídu mrtvých. Cestou zpět krátká zastávka v hlavním poutním místě Mexika, v bazilice Panny Marie Guadalupské . Během dne se podává oběd. Návrat do hotelu a nocleh.

3. den

po snídani návštěva Antropologického muzea , rozsahem a uspořádáním jednoho z největších a nejlepších na světě. Poté rustikální oběd na typické lodi trajinera , na níž proplujete skrz tzv. plovoucí zahrady v Xochimilco . Jedná se o oblíbený víkendový výlet, kde si návštěvníci vychutnávají tradiční jídlo a hudbu. Později přejedete do koloniální městské části Coyoacan , kde navštívíte Casa Azul neboli Modrý dům, což je rodný dům a dnes muzeum nejslavnější mexické malířky Fridy Kahló . Návrat na hotel a nocleh.

4. den

snídaně. Průjezd vysokohorským údolím v blízkosti sopek Popocatépetl a Iztaccihuatl. Cesta vás dovede do Puebla (UNESCO), také známého jako „Město andělů“, které se nachází v úrodném údolí na úpatí pohoří Sierra Madre Oriental. Navštívíte katedrálu, centrum města, kostel Santo Domingo s překrásnou Růžencovou kaplí a tržiště El Parian . Během výletu se podává oběd v místní restauraci, kde můžete ochutnat místní omáčku Mole . Odpoledne prohlídka archeologické lokality Cantona , usazené v krásné krajině plné borovic, yuk a kaktusů. Navečer odjezd do Xalapy. Nocleh.

5. den

dnešní den bude nabitý událostmi a cestováním. Po snídani odjezd do vesničky Coatepec - centrum výroby kávy s návštěvou muzea, jehož součástí je malá kávová plantáž, kde se seznámíte s procesem pěstování a zpracovávání kávy. Krátká zastávka v Antigua de México , kde navštívíte nejstarší kostel a celnici na americkém kontinentu. Také se zastavíte u prastaré ceiby , stromu, k němuž podle legendy přivázal své lodě dobyvatel Hernán Cortéz před zahájením výpravy na hlavní aztécké město Tenonchtitlán. Poté přejedete do Veracruz - přístavního města, kde si vychutnáte příjemnou atmosféru živého náměstí, projdete se po přístavním molu a ochutnáte tzv. „lechero“ (kávu s mlékem servírovanou prostřednictvím malého rituálu). Cesta podél pobřeží vás dovede do tropicky barevného města Tlacotalpan (UNESCO), ležícího na břehu mohutné řeky Papaloapan. Poté vjedete do pohoří Los Tuxtlas a projdete se po náměstí městečka Santiago Tuxtla , kde se nachází největší nalezená olmécká kamenná hlava. Dojezd k jezeru Catemaco. Večeře a nocleh (2 noci).

6. den

po snídani si v San Andrés Tuxtla prohlédnete výrobu doutníků. Okolí města má dlouholetou tradici v pěstování a zpracovávání tabáku. V blízkosti San Andrés se nachází vodopád Eyipantla , vodní skok cca 40 metrů vysoký a 50 metrů široký na řece, která odvádí vodu z nedalekého jezera Catemaco, které vzniklo na dně sopečné kaldery a je obklopeno tropickou vegetací. Na jednom z ostrovů jezera Catemaco žije početná skupina makaků, původem z Indie, ale na stromech okolo břehů je občas možné zahlédnout i místní chápany. Tradiční je také zastávka u některého ze šamanů, jejichž činnost je v okolí laguny světoznámá. Zbytek odpoledne bude věnován relaxaci na břehu laguny nebo u hotelového bazénu. Večeře a nocleh.

7. den

snídaně. Odjezd do regionu Comalcalco , který je vyhlášený pěstováním původního mexického produkta - kakaa. Na kakaové fince Jesus María se projdete po kakaových plantážích a zjistíte, jak jsou kakaové boby zpracovávány do pochutin bohatých na vůni a chuť. Místní oběd se všudypřítomnou vůní kakaa. Poté odjezd do města Villahermosa , kde navštívíte jedinečný archeologický park La Venta , v němž je rozmístěno několik desítek pozůstatků starověkých Olméků. Poté zbývají ještě cca tři hodiny jízdy savanami, v nichž meandrují velké tropické řeky Grijalva a Usumacinta, do cíle naší dnešní cesty, na okraj pralesa a blízkosti ruin prastarého mayského města Palenque. Nocleh v pralese.

8. den

snídaně. Dopoledne prohlídka starých mayských chrámů v Palenque – jedněch z nejkrásnějších pyramid tzv. „del Mundo Maya“ . Obklopeny džunglí vytvářejí unikátní atmosféru symbiózy starověké architektury a deštného pralesa. V okolní džungli možná spatříte opice, tukany a papoušky. Kolem poledne odjezd k největší laguně Mexického zálivu - Laguna de Términos . Cestou oběd v místní restauraci. Zastávka v rybářské vesničce Isla Aguada, odkud poplujete lodí na výlet ve společnosti delfínů, pelikánů a jiného vodního ptactva. Poté přesun do jednoho z nejkrásnějších a nejcitlivěji zrestaurovaných mexických koloniálních měst Campeche (UNESCO). Příjemná večerní procházka po centrálním náměstí, nábřežní promenádě Malecon a nádherné pěší zóně (UNESCO). Důležitý španělský přístav chránila před nájezdy pirátů mohutná obranná zeď, doplněná sedmi baštami a dvěma pevnostmi. Nocleh.

9. den

snídaně. Odjezd do města Becal , proslaveného výrobou nejkvalitnějších palmových klobouků na světě - známých panamáků, které poslouží jako praktický dárek nebo ochrana před yukatánským sluncem. Průjezd regionem Puuc , kde se nachází předšpanělská architektura vyznačující se bohatou výzdobou na fasádách. Poté návštěva archeologické zóny Uxmal (UNESCO) s prohlídkou tzv. Kouzelníkovy pyramidy - jedné z největších a nejpůsobivějších mayských pyramid, dále uvidíte např. Čtverec jeptišek, Královský palác - vyhlášený za nejpůsobivější v mayském světě, a malé Juego de pelota - hřiště na místní míčovou hru. Oběd v mayské rodině v pravém mayském domě ve vesnici Santa Elena, kde můžete ochutnat vynikající yukatánskou specialitu „cochinita pibil“ (vepřové maso naložené v koření achiote). Přejezd do Méridy , kulturního centra yukatánských Mayů. Panoramatická prohlídka města a možnost procházky po hlavním náměstí, jemuž vévodí nejstarší katedrála na americkém kontinentě. Nocleh.

10. den

po snídani odjezd k ruinám města Chichén Itzá (UNESCO) - nejvýznamnější a nejnavštěvovanější archeologická zóna na poloostrově Yucatán. Pyramida El Castillo, známější jako Kukulkánova pyramida, byla před několika lety zapsána mezi Sedm divů moderního světa. Během prohlídky dále uvidíte impozantní hřiště na místní míčovou hru (pelota) nebo Astronomickou observatoř, pro mayský svět netypickou stavbu s kruhovým půdorysem. Zastávka v tropické zahradě Ik Kil na oběd. V této zahradě se nachází impresivní cenota - vápencová propast 30 metrů hluboká plná křišťálově průzračné vody, ve které se můžete vykoupat. Nocleh.

11. den

snídaně. Výlet do městečka Valladolid , obydleného téměř výhradně yucatánskými Mayi. Návštěva místního lihovaru, kde ochutnáte likér vyráběný z modré agáve. Poté prohlídka málo známých mayských ruin Ek Balam (Černý Jaguár), jednoho z mála míst, kde je ještě možné stoupnout si na pyramidu vlastní nohou. Centrem pozornosti je chrám na jedné z pyramid, evokující křesťanské a asijské umění. Krátká projížďka na kolech či rikšou k místní cenotě s možností koupání. K obědu budete mít možnost ochutnat opět jinou tradiční kuchyni dle lokálních receptur. Přejezd do přírodní rezervace Río Lagartos , unikátního systému mangrovníkových porostů, na hranici mezi pevninou a mořem, mezi slanou a sladkou vodou. Noční plavba loďkou po kanálech mezi mangrovníky, kde lze pozorovat krokodýly. Nocleh.

12. den

začátek dne ještě před rozedněním - výlet lodí do rezervace za denního světla, při kterém vás ohromí pohled především na červené plameňáky, bílé pelikány, růžové kolpíky, bukače, mnoho druhů volavek a na další mořské a přímořské živočichy. Pak navštívíte mořské pobřeží v La Colorada , kde si můžete doslova na vlastní kůži vyzkoušet bahenní koupel a poté se opláchnout v nádherně čisté sladké vodě v místní cenotě. Po snídani přejezd do Cancúnu . Individuální volno u Karibiku a možnost samostatné večerní návštěvy některého z vyhlášených cancúnských obchodních center. Nocleh (2 noci).

13. den

snídaně. Individuální volno s možností relaxace na plážích Karibiku. Nocleh.

14. den

snídaně. Individuální volno do transferu na letiště. Samostatně odlet z Mexika do Prahy s přestupy.

15. den

přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Všechny barvy a vůně Mexika
v cenách od 79 990 Kč