Velký okruh Jihoafrickou republikou

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Jihoafrická r.
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha – Johannesburg, Kapské Město – Praha (s přestupy) vč. letištních a bezpečnostních poplatků a případného palivového příplatku
místní přelet Durban – Port Elizabeth
dopravu klimatizovaným vozidlem (typ dle počtu osob)
11 nocí v hotelech/lodgích (typ pokoj či bungalov) 3*/4* kategorie se snídaní
safari v KNP (cca 3 hodiny)
safari v Hluhuwe Umfolozi (cca 3 hodiny)
5x večeře
2x oběd
vstupy a aktivity dle programu, pokud není uvedeno jako fakultativní
služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce
zákonné pojištění dle zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (7 990 Kč)
fakultativní služby a výlety: návštěva parku Kolébka civilizace (590 Kč)
1 den safari v KNP v otevřených terénních vozech (2 190 Kč)
projížďka lodí po jezeře St. Lucia (590 Kč)
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Johannesburg • Mpumalanga • Krugerův NP • Svazijsko • Hluhluwe Umfolozi • St. Lucia • Durban • Port Elizabeth • Oudsthoorn • Knysna • Kapské Město • Stellenbosh

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : pro cestu do JAR je nutné mít v cestovním pase dvě volné stránky. Vzhledem k proměnlivému počasí může být program v Kapském Městě pozměněn. Cena nezahrnuje spropitné.

Min. počet účastníků : 18.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Jihoafrické republiky s přestupem.

2. den

přílet do Johannesburgu, přivítání s průvodcem, transfer do Pretorie , hlavního města země. Prohlídka města – Melrose House, Voortrekker monument, dům Paula Krugera, Freedom park, Palác spravedlnosti a budovy Spojenectví. Odpoledne fakultativně návštěva památky světového dědictví "Kolébka lidstva" (nejobsáhlejší sbírka fosilií předků lidského rodu na světě, kromě toho domov pro mnoho druhů zvířat a rostlin, z nichž některé jsou na pokraji vyhynutí). Večeře a nocleh v hotelu nedaleko Johannesburgu.

3. den

po snídani odjezd do provincie Mpumalanga , kraje fascinujících scenérií, bohaté fauny a flóry, domoviny kmene Ndebele známého svými uměleckými talenty. Pokračování do regionu Panorama Route a prohlídka míst Blyde River kaňon, Three Rondevels, Bourke’s Luck Pothols, God’s window – největších magnetů této oblasti. Příjezd do městečka Graskop , již na pomezí Krugerova NP na večeři a nocleh.

4. den

kolem poledne překročení hranic Krugerova národního parku založeného Paulem Krugerem v r. 1898, rozprostírajícího se na rozloze téměř 2 miliónů ha. V parku můžete pozorovat život v africké divočině a spatřit „BIG 5” – pět nejvyhledávanějších druhů africké zvířeny. Projíždění parkem ve vašem zájezdovém vozidle, odpoledne safari v parku v otevřených terénních vozech (asi 3 hodiny v ceně zájezdu). Přejezd na nocleh do 4* hotelu Pestana Kruger lodge, umístěného jen 150 m od Malelane, vstupní brány do Krugerova NP.

5. den

: den strávený v Krugerově parku. Safari v zájezdovém vozidle nebo fakultativně celodenní safari v otevřených terénních vozidlech. Nocleh v Pestana Kruger Lodge.

6. den

den: po snídani opuštění parku a pokračování k hranicím do království Svazijsko . Návštěva hlavního města Mbabane a exotického řemeslného trhu, manufaktury Ngwenya na výrobu skla a dílny Swazi Candles na výrobu svíček nedaleko města Manzini. Večeře a nocleh v hotelu ve Svazijsku.

7. den

překročení hranic zpět do JAR, pokračování přes území známé jako Pobřeží slonů do národního parku Hluhuwe Umfolozi , nejstaršího parku v Jižní Africe. Také zde můžete spatřit všechny z „BIG 5“ při safari v otevřených terénních vozech (v ceně). Cílovou destinací je iSimangaliso Wetland park . Park je vyhlášeným světovým dědictvím UNESCO, tato chráněná oblast zahrnuje 8 různých ekosystémů s více než 520 živočišnými druhy. Odpoledne možnost projížďky lodí k hrochům a krokodýlům na jezeře St. Lucia (fakultativně). Nocleh poblíž St. Lucia.

8. den

po brzké snídani pokračování rovnou do Durbanu , po krátké okružní prohlídce (bude-li dovolovat čas) odlet do Port Elizabeth (případně projížďka po St. Lucia může být tento den ráno, oběd v Durbanu a odlet do Port Elizabeth až v podvečerních hodinách). Po příletu orientační prohlídka města, pozdní oběd a ubytování v hotelu na pobřeží, odkud je snadná procházka k moři, k obchodům a restauracím. Nocleh v Port Elizabeth.

9. den

cesta nádhernou krajinou přes místa jako je Jeffrey´s Bay , Tsitsikama , Storm´s Rivers Mouth , most Bluekrans , kde strmé skály padají rovnou do oceánu a jeho obrovských vln a překlenout je pomáhají mnohé mosty, kde se setkáte s porostem původního pralesa. Pokračování přes přímořská městečka Plettenberg Bay , Knysna a přes průsmyk Outentiqua Pass až do Oudtshoornu . Zde ubytování a nocleh.

10. den

organizovaná prohlídka pštrosího safari parku s možností se na pštrosu také projet. Cesta vás nyní povede podél horského pásma Langeberg až do Calitzdorpu, centra produkce jihoafrického portského vína. Budete pokračovat regionem Little Karoo přes průsmyk Huisriver do městečka Ladismith , nad kterým se tyčí hora Towerkop. Traduje se, že vrchol byl rozeklán koštětem čarodějnice, když přelétávala přes hřeben hory. Přes malé městečko Barrydale přejedete do Montagu , hezkého městečka s několika národními monumenty. Je ideálním místem k procházce a lehkému občerstvení při cestě. Montagu je také centrem pěstitelství meruněk a broskví a je také dobře známé výrobou sladkých vín Muscadel. Poté už pojedete údolím Breede River , přes majestátní hory Du Toits , poseté vinicemi. Město Paarl na druhé straně hor je posledním místem před vaší cílovou destinací Kapské Město. Příjezd do Kapského Města, ubytování a nocleh.

11. den

celodenní prohlídka Kapského Města začínající procházkou v zahradách Company’s Gardens, čtvrť s pestrobarevnými domky na úpatí Signální hory – Malay Bo-Kap . Hlavním bodem programu je návštěva Stolové hory , kam vyjedete lanovkou (lanovka je v ceně). Poté zbývá navštívit malebné vinice s ochutnávkou vín a univerzitní městečko Stellenbosh . Ubytování a nocleh v Kapském Městě.

12. den

celodenní výlet do okolí Kapského Města, cestou přes Hout Bay a krátký lodní výlet k lachtanímu ostrůvku Duiker Island , přes Chapman‘s Peak Drive k parku Mys Dobré naděje a k majáku v Cape Point , dále na návštěvu k tučňákům u Boulder‘s Bay . Výlet včetně lehkého oběda je zakončen v botanických zahradách Kirstenbosh . Ubytování a nocleh v Kapském Městě.

13. den

volný čas (na tento den se mohou případně posunout některé prohlídky, které by se v Kapském Městě nestihly uskutečnit předchozí den) až do odletu z Kapského Města zpět do Evropy (s přestupem).

14. den

přílet do Prahy.

15. den

Viktoriiny vodopády - Zimbabwe (JZV184J)

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Velký okruh Jihoafrickou republikou
v cenách od 75 990 Kč do 79 990 Kč