Kapské Město, Zahradní cesta a safari v Krugerově národním p

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Jihoafrická r.
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha – Jihoafrická republika a zpět (s přestupy) vč. letištních a bezpečnostních poplatků a případného palivového příplatku
místní přelet z George do Johannesburgu
dopravu klimatizovaným autokarem (typ dle počtu osob)
8 nocí se snídaní v hotelech (typ pokoj či bungalov) 3*/4* kategorie
vstupy dle programu
safari v otevřených terénních vozech v KNP
služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce
zákonné pojištění dle zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj ( 4 990 Kč/ květen i říjen)
výlet na Robben Island (890 Kč)
prohlídka Knysna Elephant Park (750 Kč)
prohlídka Monkeyland (750 Kč)
zobrazit 1 termín
Listopad 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Kapské Město • kraj vinic (Worcester, Ladismith) • Little Karoo • Oudtshoorn • Zahradní cesta • Krugerův NP • Johannesburg

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : pro cestu do JAR je nutné mít v cestovním pase dvě volné stránky. Vzhledem k proměnlivému počasí může být program v Kapském Městě pozměněn. Cena nezahrnuje spropitné. Možnosti prodloužení po skončení okruhu: • Viktoriiny vodopády (JZV184K)

Min. počet účastníků : 8.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Jihoafrické republiky s přestupem.

2. den

přílet do Kapského Města . Transfer do hotelu, ubytování, volný zbytek dne. Nocleh v Kapském Městě.

3. den

celodenní prohlídka Kapského Města začínající procházkou v zahradách Company’s Gardens, čtvrť s pestrobarevnými domky na úpatí Signální hory – Malay Bo-Kap. Hlavním bodem programu je návštěva Stolové hory , kam vyjedete lanovkou. Fakultativně výlet na Robben Island, asi 12 km od Kapského Města. Na ostrově bylo v době apartheidu notoricky známé vězení, kde byl mimo jiné politické vězně vězněn také Nelson Mandela. Odpoledne zbývá navštívit malebné vinice s ochutnávkou vín a univerzitní městečko Stellenbosh. Ubytování a nocleh v Kapském Městě.

4. den

celodenní výlet do okolí Kapského Města, cestou přes Hout Bay a krátký lodní výlet k lachtanímu ostrůvku Duiker, přes Chapman´s Peak Drive k parku Mys Dobré naděje a k majáku v Cape Point, dále na návštěvu k tučňákům u Boulder´s Bay. Výlet je zakončen v botanických zahradách Kirstenbosh. Ubytování a nocleh v Kapském Městě.

5. den

odjezd z mateřského města přes kraj vinic k majestátním Do Toits Kloof horám posetým vinicemi. Pokračování přes městečko Worcester a podél Hex River a horského masivu Langeberg, přes úrodné Breede River údolí plné vinic do Montagu (centrum sklizně meruněk a broskví a výroby sladkých muscadelových vín). Dále přes Ladismith, hory Little Karoo, Calitzdorp (centrum výroby jihoafrického portského vína) až do Oudsthoornu . Ubytování a nocleh v Oudtshoornu.

6. den

organizovaná prohlídka pštrosího safari parku s možností se na pštrosu také projet. Prohlídka jeskynního komplexu Cango Caves s více než 80 jeskyněmi vedoucími až do hloubky 5 km nitra hory. Veřejnosti je přístupný systém jeskyň se stalaktity a stalagmity vedoucí do hloubky 1,2 km. Pokračování dlouhým průsmykem přes hory Outeniqua, odtud pak směrem k Indickému oceánu a napojení na Zahradní cestu v malém městečku Wilderness. Den je zakončen lodním výletem po laguně řeky Knysna. Ubytování a nocleh v centru městečka Knysna.

7. den

den strávený v městečku Knysna – centru celé oblasti, a v jeho okolí. Město je situováno na březích laguny Knysna, je obklopeno hustými lesy, horami a Indickým oceánem. Oblast je známá ústřicovými farmami, tuto lahůdku budete také moci ochutnat. Tento den vám doporučujeme také k návštěvě Knysna Elephant Park neboli sloního sirotčince. Zde se můžete blíže seznámit s těmito nádhernými tvory, dotýkat se jich, krmit je. Prohlídka trvá asi 45 min. Zajímavá je i prohlídka opičího parku - Monkeyland. V rezervaci zde žije několik druhů primátů, prohlídka trvá asi hodinu. Obě prohlídky jsou fakultativní. Nocleh je v městečku Knysna.

8. den

po snídani se přepravíte na letiště v George a vnitrostátní linkou přeletíte do Johannesburgu. Z letiště se vydáte do provincie Mpumalanga , přes Belfast a Nelspruit do městečka White River nedaleko Krugerova parku , po ubytování v hotelu se vydáte na safari v otevřených terénních vozidlech (asi 3 hodiny). Po safari v KNP návrat do hotelu ve White River.

9. den

fascinující celodenní safari v otevřených terénních vozidlech v Krugerově národním parku. Návrat do hotelu na nocleh.

10. den

po snídani se vydáte zpět do Johannesburgu k odletu do Evropy.

11. den

přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Kapské Město, Zahradní cesta a safari v Krugerově národním p
v cenách od 68 990 Kč