Kostarika - ráj na zemi

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Kostarika
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha - San José - Praha (s přestupy) vč. všech leteckých poplatků
12x ubytování v kategorii 3-4
9x snídaně, 6x oběd, 3x večeře
transfery a dopravu klimatizovaným minibusem či autobusem
termály
trek v Arenalu
vodopád Fortuna - veškeré vstupy a čluny
služby česky mluvícího průvodce
dle potřeby služby místního průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: Povinné příplatky: odletová taxa ze San José - cca 29 USD - splatná na místě
jinak neuvednou stravu a fakultativní aktivity
spropitné řidičům a nosičům kufrů
Povinné příplatky: odletová taxa ze San José - cca 29 USD - splatná na místě
pojištění léčebných výloh (v Kostarice povinné)
komplexní pojištění viz katalog str. 11
jednolůžkový pokoj (16 990 Kč)
spropitné
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

San José - Sopka Poás - Tortuguero - oblast Arenal a termály Baldí - Arenal - Caňo Negro - vodopády Fortuna - Monteverde a visuté mosty - kávové plantáže - kultura Diquís - Národní park Manuel Antonio - San José

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : Do Kostariky je povinné mít uzavřené cestovní pojištění léčebných výloh.

Min. počet účastníků : 10.

Program zájezdu

1. den

let Praha - San José (s přestupy), přivítání na letišti českým průvodcem, transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

2. den

brzká snídaně. Odjezd do provincie Alajuela vlnící se krajinou do Národního parku Poás , který je nejvyhledávanější na Kostarice. Pozorování hlavního vulkánu s možností dozvědět se spoustu zajímavostí o zdejším ekosystému. Po prohlídce parku přesun do tropické zahrady "Waterfalls Garden " a procházka k vodopádům, během které se seznámíte se zdejší faunou a flórou. Oběd formou bufetu. Návrat do San José. Nocleh.

3. den

: odjezd z hotelu v brzkých ranních hodinách, průjezd národním parkem se zastávkou na bohatou snídani. Přesun do říčního přístavu La Pavona, plavba člunem po řece Suerte do Tortuguera . Během plavby místní průvodce návštěvníky seznámí se zdejší faunou a flórou. Prohlídka vesnice Tortuguero a pokračování do Turtle Beach Lodge, kde nás bude čekat oběd. Odpoledne osobní volno k procházkám podél Karibiku. Večeře formou švédských stolů. Nocleh.

4. den

vyplutí na člunech v brzkých ranních hodinách s pozorováním právě se probouzející přírody v místních kanálech. Návrat do Turtle Beach Lodge na snídani. Během dopoledne procházka s místním průvodcem do deštného pralesa . Odpoledne osobní volno k odpočinku u bazénu. Možnost fakultativních aktivit. Večeře formou bufetu. Nocleh.

5. den

po snídani plavba člunem do Pavony a cesta do Národního parku Arenal . Ubytování a oběd v resortu s termominerálními prameny a osobní volno k relaxaci. Resort nabízí 13 bazénů s různou teplotou termální vody obklopených bujnou přírodou a výhledem na vulkán. Večeře. Nocleh

6. den

: po snídani pěší procházka deštným pralesem přes 14 visutých mostů . Krátký přesun do oblasti La Fortuna a procházka k vodopádům s možností koupání. Kratší trek ze svahu vulkánu směrem k Arenalu. Večeře. Nocleh.

7. den

Po snídani cesta do tropického ráje! Plavba na člunu po řece "Río frío" do oblasti Caňo Negro , která je velmi bohatá na faunu a flóru - můžete se těšit mimo jiné na opice, želvy, tropické ptactvo, lenochody a kajmany. Návrat do resortu. Nocleh.

8. den

: po snídani přesun do mlžných lesů - Monteverde , oblast je proslulá chladným klimatem, bohatou biodiverzitou a samozřejmě mlžnými lesy. Odpolední návštěva kávové farmy "Don Juan". Večerní procházka po vesničce. Nocleh.

9. den

po snídani - Procházka mezi mraky - cca 3km procházka po visutých mostech o různých délkách a výškách, některé jsou dlouhé 50 jiné 170 metrů. Některé visí ve výšcce 12 a jiné 60 metrů. Po ukončení prohlídky parku přejezd do Manuel Antonio. Odpoledne odpočinek u hotelového bazénu nebo procházka po pláži.

10. den

po snídani přejezd k místu, kde se zachovaly kamenné koule kultury Diquís , jejichž poselství a význam dosud zůstávají utajeny. Od roku 2014 je oblast zapsána na seznamu UNESCO. Návrat do Manuel Antonio. Nocleh.

11. den

: Ppo snídani návštěva Národního parku Manuel Antonio , který se nachází na pobřeží Pacifiku a kde budete svědky opičích a mývalích loupeží. Na závěr prohlídky parku možnost koupání v teplých vodách Tichého oceánu. Ubytování. Nocleh.

12. den

po snídani dopolední relax na hotelové pláži. Ve 12 hodin cesta do hlavního města San José. Ubytování. Osobní volno. Nocleh.

13. den

Transfer na letiště San José, odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Kostarika - ráj na zemi
v cenách od 111 990 Kč