Islandská pohlednice - letecké víkendy

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Island
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: PROGRAM A: leteckou přepravu Praha–Keflavík–Praha
dopravu na Islandu dle programu
4 noci v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím
4 snídaně
služby průvodce FIRO-tour
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
PROGRAM B: leteckou přepravu Praha–Keflavík–Praha
dopravu na Islandu dle programu
3 noci v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím
3 snídaně
služby průvodce FIRO-tour
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (PROGRAM A - 5 990 Kč, PROGRAM B - 4 490 Kč)
celodenní výlet do oblasti Borgarfjördur (cca 65 EUR)
lodní výlet s pozorováním velryb (cca 60 EUR)
jízda na koních (cca 90 EUR)
koupání v termálních lázních Modrá laguna včetně jednoho nápoje a zapůjčení ručníku: dospělá osoba starší 14 let – 1 700 Kč, děti do 14 let v doprovodu dospělé osoby – zdarma. Termální lázně Modrá Laguna vyžadují u skupin rezervaci předem včetně počtu osob. Máte-li zájem Modrou Lagunu navštívit, uhraďte příslušnou částku při zakoupení zájezdu
další vstupy
zobrazit 1 termín
Září 2018
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Keflavík • Hafnir • Grindavík • Seltún • Modrá laguna • Selfoss • Seljalandsfoss • Skógafoss • Reynisfjara • Dyrhólaey • Vík • Kerid • Strokkur • Gullfoss • NP Tingvellir • Reykjavík • Keflavík

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 20.

Program zájezdu

1. den

ráno odlet z Prahy do Keflavíku . Po příletu výlet na poloostrov Reykjanes – rybářská osada Hafnir , Rejkjanestá , od jehož majáku lze spatřit „Ohňový ostrov" Edey , skalní útesy a pláže v oblasti Grindavíku a oblast horkých pramenů Seltún . Odpoledne proslulé termální lázně Modrá laguna . Koupání a relaxace zde patří k nezapomenutelným zážitkům, bez kterých by návštěva Islandu nebyla úplná. Odjezd na ubytování do oblasti Selfossu (2 noci). Nocleh.

2. den

snídaně. V celodenním výletu na jižní pobřeží Islandu nebudou chybět vodopády ­ Seljalandsfoss a Skógafoss , procházka po tajuplné černé pláži Reynisfjara s kamennými útesy a úchvatný pohled na Atlantik a ledovce u nejjižnějšího mysu Islandu – útesů Dyrhólaey . Po zastávce v městečku Vík návrat na nocleh. Nocleh.

3. den

snídaně. Výlet po trase „Zlatého islandského trojúhelníku" povede ke kráteru Kerid , do geotermální oblasti gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír ­ Strokkur a k vodopádům Gullfoss , považovaným za nejkrásnější na ostrově. Procházka romantickou krajinou v NP Tingvellir , kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa. Ubytování v Reykjavíku (2 noci). Nocleh.

5. den

snídaně. Volno v ­Reykjavíku s možností návštěvy termálních lázní, botanické zahrady, muzeí a dalších zajímavých míst hlavního města Islandu. Fakultativně celodenní výlet do oblasti ­ Borgarfjördur , kraje považovaného za domov islandských ság (cena cca 65 EUR) v jehož programu bude dominantní návštěva Reykholtu, největších horkých pramenů Islandu Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu), kaskád vodopádů Hraunfossar tryskajících zpod lávového pole a divokého vodopádu Barnafoss . Nocleh.

6. den

snídaně. Prohlídka nejzajímavějších míst Reykjavíku . Odpoledne volný program s možností návštěvy termálních lázní. V případě vhodných klimatických podmínek se zájemci budou moci vydat na lodní výlet za velrybami (cena cca 60 EUR za 3,5 hodiny plavby) a nebo okusit jízdu na islandských koních (cena cca 90 EUR za instruktáž a 1,5 hodiny jízdy s místním průvodcem). V podvečer transfer na letiště v Keflavíku a odlet do Prahy. Přílet po půlnoci (6. den) do Prahy.

7. den

:

8. den

snídaně. Volno v ­Reykjavíku s možností návštěvy termálních lázní, botanické zahrady, muzeí a dalších zajímavých míst hlavního města Islandu. Fakultativně celodenní výlet do oblasti ­ Borgarfjördur , kraje považovaného za domov islandských ság (cena cca 65 EUR) v jehož programu bude dominantní návštěva Reykholtu, největších horkých pramenů Islandu Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu), kaskád vodopádů Hraunfossar tryskajících zpod lávového pole a divokého vodopádu Barnafoss . V podvečer transfer na letiště v Keflavíku a odlet do Prahy. Přílet po půlnoci (5. den) do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Islandská pohlednice - letecké víkendy
v cenách od 23 740 Kč do 28 990 Kč