Gejzíry, ledovce, vodopády a fjordy Islandu - letecké víkend

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Island
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: PROGRAM A: leteckou přepravu Praha–Keflavík–Praha
dopravu na Islandu dle programu
4 noci v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím
4 snídaně
služby průvodce FIRO-tour
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
PROGRAM B: leteckou přepravu Praha–Keflavík–Praha
dopravu na Islandu dle programu
3 noci v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím
3 snídaně
služby průvodce FIRO-tour
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (PROGRAM A - 5 990 Kč, PROGRAM B - 4 490 Kč)
celodenní výlet do oblasti Borgarfjördur (cca 65 EUR)
lodní výlet s pozorováním velryb (cca 60 EUR)
jízda na koních (cca 90 EUR)
koupání v termálních lázních Modrá laguna včetně jednoho nápoje a zapůjčení ručníku: dospělá osoba starší 14 let – 1 700 Kč, děti do 14 let v doprovodu dospělé osoby – zdarma. Termální lázně Modrá Laguna vyžadují u skupin rezervaci předem včetně počtu osob. Máte-li zájem Modrou Lagunu navštívit, uhraďte příslušnou částku při zakoupení zájezdu
další vstupy
zobrazit 1 termín
Září 2018
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Keflavík • Seljalandsfoss • Skógafoss • Dyrhólaey • Vík • Kirkjubaejarklaustur • NP Skaftafell • Svartifoss • Jökulsárlón • Kerid • Strokkur • Gullfoss • NP Tingvellir • Reykjavík • Modrá laguna • Keflavík

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 20.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Keflavíku . Cesta podél jižního pobřeží Islandu povede k okouzlujícím vodopádům Seljalandsfoss a Skógafoss, tajuplné černé pláži a nejjižnějším útesům Islandu Dyrhólaey s úchvatnými pohledy na Atlantik a dále do městečka Vík na ubytování (2 noci). Nocleh.

2. den

snídaně. Cesta kolem gigantického lávového pole, vzniklého za jedné z největších sopečných erupcí v dějinách lidstva (sopka Laki) povede ke zvláštním kamenným formacím u městečka Kirkjubaejarklaustur a do NP Skaftafell . Nenáročná, avšak atraktivní pěší túra k vodopádu Svartifoss poblíž největšího evropského ledovce Vatnajökull . Návštěva proslulé ledovcové laguny Jökulsárlón s možností projížďky speciálním obojživelným vozidlem (v případě vhodných klimatických podmínek). Návrat na ubytování. Nocleh.

3. den

snídaně. Po přejezdu podél jižního pobřeží a zastávce u kráteru Korid bude následovat cesta po „Zlatém islandském trojúhelníku" do geotermální oblasti gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír ­ Strokkur a k vodopádům Gullfoss , považovaným za nejkrásnější na ostrově. Dále procházka romantickou krajinou v NP Tingvellir , kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa. Ubytování v Reykjavíku (2 noci). Nocleh.

5. den

snídaně. Volno v ­Reykjavíku s možností návštěvy termálních lázní, botanické zahrady, muzeí a dalších zajímavých míst hlavního města Islandu. Fakultativně celodenní výlet do oblasti ­ Borgarfjördur , kraje považovaného za domov islandských ság (cena cca 65 EUR na osobu) v jehož programu bude dominantní návštěva největších horkých pramenů na Islandu Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu), kaskád vodopádů Hraunfossar tryskajících zpod lávového pole a divokého vodopádu Barnafoss . Nocleh.

6. den

snídaně. Dopoledne volný program s možností návštěvy termálních lázní. V případě vhodných klimatických podmínek se zájemci budou moci vydat na lodní výlet za velrybami (cena cca 60 EUR za 3,5 hodiny plavby) a nebo okusit jízdu na islandských koních (cena cca 90 EUR za instruktáž a 1,5 hodiny jízdy s místním průvodcem). Odpoledne cestou na letiště zastávka v proslulých termálních lázních Modrá laguna . Koupání a relaxace zde patří k nezapomenutelným zážitkům, bez kterých by návštěva Islandu nebyla úplná. Večer odlet z Keflavíku do Prahy. Přílet po půlnoci (6. den) do Prahy.

8. den

snídaně. Dopoledne volný program s možností návštěvy termálních lázní. V případě vhodných klimatických podmínek se zájemci budou moci vydat na lodní výlet za velrybami (cena cca 60 EUR za 3,5 hodiny plavby) a nebo okusit jízdu na islandských koních (cena cca 90 EUR za instruktáž a 1,5 hodiny jízdy s místním průvodcem). Odpoledne cestou na letiště zastávka v proslulých termálních lázních Modrá laguna . Koupání a relaxace zde patří k nezapomenutelným zážitkům, bez kterých by návštěva Islandu nebyla úplná. Večer odlet z Keflavíku do Prahy. Přílet po půlnoci (5. den) do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Gejzíry, ledovce, vodopády a fjordy Islandu - letecké víkend
v cenách od 25 640 Kč do 29 990 Kč