Bernina Express a Golden Pass Classic

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Švýcarsko
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu klimatizovaným autokarem
5 nocí ve 2lůžkovém pokoji v hotelu se snídaní
dopravu Tasch – Zermatt – Tasch
služby průvodce FIRO-tour
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (2 490 Kč)
4 večeře (2 490 Kč)
zubačku na Jungfraujoch TOP OF EUROPE (2 990 Kč)
cesta panormatickým vlakem Bernina Express 2. tř. (1 490 Kč)
cesta panoramatickým vlakem Golden Pass Classic Belle Epoque včetně občerstvení (1 690 Kč)
ostatní vstupy
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Ženeva • Lausanne • Montreux • Gruyeres •Zermatt • Sion • Interlaken • Jungfraujoch • Pilatus • Luzern • Chur • St. Moritz

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : cena na zubačku Jungfraujoch a panoramatický vlak platí při rezervaci a platbě předem, rezervace nutná v CK.

Min. počet účastníků : 36

Program zájezdu

1. den

odjezd v podvečer z ČR přes SRN do Švýcarska.

2. den

kosmopolitní Ženeva na řece Rhoně a březích Ženevského jezera. Mezinárodní centrum nazývané "nejmenším velkoměstem na světě". Fakultativně plavba po jezeře, prohlídka města na úpatí hory Mt. Saléve, katedrála sv. Petra, radnice, Park reformace, pomník Jeana Jacquesa Rousseaua. Přejezd do Lausanne , univerzitního města 3 nadmořských výšek a sídla jedinečného mezinárodního Olympijského muzea a výboru. Prohlídka města, fakultativně Olympijské muzeum. Přejezd na ubytování do hor nad Ženevským jezerem, nocleh.

3. den

snídaně. Fakultativně výlet panoramatickým vlakem Golden Pass Classic Belle Epoque . Cesta 1. třídou na trase Montreux–Montbovon (ve vlaku se podává káva a croissant, čokoládová tyčinka a čokoláda). Gruyéres (fakultativně hrad z 12. století a prohlídka sýrárny). Exkurze do čokoládovny Cailler-Nestlé. Návrat na ubytování, nocleh.

4. den

snídaně. Celodenní výlet do Zermattu (1 620 m n. m.) na úpatí nejkrásnější hory Matterhornu (4 478 m n. m.). Fakultativně zubačkou na Gornergratt (3 100 m n. m.) s výhledy na nejvyšší horský masiv Monte Rosa a ledovce. S krátkou návštěvou Sionu – hlavního města kantonu Wallais v rhonském údolí, návrat na ubytování, nocleh.

5. den

snídaně. Přes Interlaken do Lauterbrunnenu, fakultativně zubačkou na Jungfraujoch TOP OF EUROPE (3 454 m n. m.), do nejvýše položeného železničního nádraží v Evropě. Zpět do Grindelwald Grund a dále do lázní Interlaken (mezi dvěma jezery – Thunersee a Brienzersee) s výhledy na Jungfrau (4 158 m n. m.). Přejezd na ubytování v okolí Luzernu, nocleh.

6. den

snídaně. Fakultativně nejstrmější zubačkou se sklonem místy až 48 % na Pilatus (2 120 m n. m.), nejvyšší vrchol oblasti Vierwaldstättského jezera. Město Luzern , hlavní město stejnojmenného kantonu – prohlídka. Kapličkový most, Lví památník, věžní hradby Mussegmauer, radnice, nábřeží s cechovními domy. Přejezd na ubytování, nocleh.

7. den

snídaně. Přejezd do Churu . Cesta Bernina Expressem v délce 145 km, kantonem Graubunden do St. Moritz (Svatého Mořice), na vrchol průsmyku Berninapass do výšky 2 253 m s výhledy do hor a hlubokých údolí. Odjezd zpět do ČR.

8. den

návrat v ranních až dopoledních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Bernina Express a Golden Pass Classic
v cenách od 12 490 Kč