Nepál - svět osmitisícovek s nenáročným okruhem pod Annapurnou

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Nepál
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Káthmándú vč. let. tax a poplatků cca 20 000 Kč, 6x ubytování v ***hotelu, 3x v jednoduchém hotelu v rámci 4denního treku, 9x polopenze, doprava pronajatým mikrobusem, veškerá povolení a vstupy pro turistiku dle programu vč. treku pod Annapurnou, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vízum do Nepálu cca 25 USD (platí se po příletu do Nepálu), vstupné do památek, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 660 Kč, do 80 000 Kč za 1 260 Kč, 1lůžkový pokoj 4 500 Kč
zobrazit 2 termíny
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Vypravte se s námi mezi nejvyšší hory světa! Přichystali jsme pro vás program kombinující vyhlášené nepálské treky, ale i netradiční trasy, které zatím stále zůstávají hlavním proudem turistů neobjevené. Na 4denním treku budeme moci obdivovat majestátný vrchol Annapurny z nejrůznějších pohledů a uvidíme neopakovatelné východy a západy slunce nad celou plejádou himalájských osmitisícovek včetně Mt. Everestu. Připravené trasy nás zavedou i k tradičním chrámům, kulturním památkám UNESCO a do horských vesniček. Prostor zbyde i na prohlídku Káthmándú, horské vesnice Nagarkot či "vstupní brány za dobrodružstvím" Pokhary. Nezapomenutelné dobrodružství si s námi vychutnáte i díky garanci malé skupiny (max. 15 osob)! Provází J. Ježek.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do KÁTHMÁNDÚ.

2. den

přílet do KÁTHMÁNDÚ, transfer na hotel, ubytování. V závislosti na letovém řádu odpočinková procházka po hlavním městě NEPÁLU. Večeře.

3. den

snídaně, dopoledne prohlídka hlavních pamětihodností města včetně okouzlujícího chrámu PASHUPATI NATH TEMPLE a mnoha dalších budhistických staveb a stúp. Po zastávce ve světoznámém chrámovém komplexu DURBAR SQUARE v BHAKTAPURU se již přesuneme do horské vesničky NAGARKOT (2 195 m), která nabízí neopakovatelné panoramatické výhledy na skupinu slavných světových velehor. Kromě nejnižší ze čtrnácti osmitisícovek SHISHA PANGMA (8 027 m) uvidíme i nejvyšší vrchol světa MT. EVEREST (8 848 m) či majestátný štít hory LANGTANG (7 246 m). Po západu slunce nás již čeká ubytování (2 noci na stejném místě v Nagarkot). Večeře.

5. den

snídaně, pronajatým mikrobusem průjezd malebným centrálním údolím do západní části Nepálu se zastávkami u některých z místních pamětihodností. Příjezd do proslulého města POKHARA (827 m), v jehož bezprostřední blízkosti se nachází jedna z nejslavnějších hor světa - ANNAPURNA (8 091 m). Nenáročná procházka k jezeru s fascinujícími výhledy na tento věhlasný vrchol. Ubytování, večeře.

10. den

snídaně, odpočinkový den strávíme procházkou v centru této "vstupní brány do světa dobrodružství", jak je městu POKHARA přezdíváno. Město obklopené krásnými jezery nabídne opět mimořádné pohledy na "střechu světa". Později odpoledne individuální volno, při kterém si vychutnáme poslední bezprostřední výhledy na Himaláje. Večeře.

11. den

snídaně (v závislosti na letovém řádu může být formou balíčku), transfer na letiště do KÁTHMÁNDÚ, odlet do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Nepál - svět osmitisícovek s nenáročným okruhem pod Annapurnou
v cenách od 50 990 Kč do 53 990 Kč