Napříč Amerikou

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
USA
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha – Washington, New York – Buffalo, Buffalo – San Francisco, Los Angeles – Praha s přestupy
dopravu klimatizovaným minibusem
16 nocí v 2/3* hotelech
vstupy dle programu
služby česky hovořícího průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění – viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (21 990 Kč)
fakultativní vstupy a výlety
stravování a spropitné
vstupní autorizace do USA ESTA (490 Kč, nutný biometrický pas)
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Washington • New York • Buffalo • Niagarské vodopády • San Francisco • NP Yosemite • Death Valley • Las Vegas • NP Zion • NP Bryce Canyon • Lake Powell • NP Grand Canyon • zámek Montezuma • Scottdale • NP Joshua Tree • Palm Springs • Los Angeles • Universal Studios

Upozornění : K vyřízení vstupní autorizace ESTA je nutný biometrický pas.

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 15.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy. Přílet do Washingtonu , transfer do hotelu, individuální volno, ubytování a nocleh.

2. den

prohlídka města, která zahrnuje Bílý dům, budovu Kapitolu, Památník A. Lincolna, Arlingtonský národní hřbitov, kde můžete vidět i hrob J. F. Kennedyho, atd. V odpoledních hodinách individuální volno. Nocleh.

3. den

transfer vlakem do New Yorku (doba přejezdu cca 3 hodiny). Mezi mnoho pamětihodností patří Pátá Avenue, Rockefeller Center, Broadway, Wall Street, Central Park, Chinatown a další. Nocleh.

4. den

pokračování prohlídky New Yorku z předešlého dne, individuální volno.

5. den

dle letové řádu transfer na letiště a odlet do Buffala. Odpolední nebo večerní prohlídka města a jeho pamětihodností. Nocleh.

6. den

den u Niagarských vodopádů. Nalodění na známou loď "Maid of the Mist" , která zamíří přímo k vodopádu Horseshoe.Nocleh.

7. den

v ranních hodinách transfer na letiště a přelet do San Francisca . Po příletu transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

8. den

dopoledne prohlídka města, při které uvidíte Union Square, Civic Centrum, Fisherman Wharf a mnoho dalších zajímavostí. Nádherný výhled na San Francisco a Východní záliv budete mít z Twin Peaks. Poté, co budete stát na vrcholu kopce a pozorovat mlhu přes Golden Gate, snadno porozumíte, proč se San Francisco nazývá nejkrásnějším městem Ameriky. K hlavním atrakcím tohoto města jistě patří také cable cars a nejklikatější ulice Lombard Street. Nocleh.

9. den

brzy ráno přejezd do nejznámějšího národního parku Kalifornie – Yosemite . Tento park je zhruba stejně velký jako stát Rhode Island a každoročně sem přijíždějí miliony turistů, aby se přesvědčili o jeho kráse. Yosemitský národní park patří k ikonám amerického západu, najdete tu krásné scenérie, úžasné vyhlídky, hřmící vodopády, dechberoucí skalní stěny i skoro nekonečnou divočinu. Budete mít možnost si zde prohlédnout obry z rostlinné říše – sekvoje. Při prohlídce parku uvidíte velkolepý El Capitan a Half Dome. Nocleh.

10. den

v brzkých ranních hodinách přejezd do Death Valley , cestou zastavíte v Hot Creek u Mammoth Lakes. V těchto horkých pramenech se budete mít možnost vykoupat a nabrat síly na další cestu. Příjezd do Death Valley – Údolí smrti, což je nejníže položené místo kontinentu. Při projíždění tohoto národního parku budete mít pocit, že je to nekončící údolí. Po návštěvě národního parku pokračujete do Las Vegas. Nocleh.

11. den

Las Vegas je zvané hlavním městem hazardu. Celý den si můžete užívat všeho, co toto město, které nikdy nespí, nabízí. Hotely a kasina v podobě středověkých zámků a pyramid, všudypřítomná světla neonů, zábavné show, vystoupení špičkových hvězd a hlavně vidina výhry, to je Las Vegas. Městem vede široká pěší zóna – ulice zvaná Strip. Světelná show vytváří úchvatné divadlo a láká návštěvníky kasin a restaurací. Toto město je nejrychleji rostoucím městem na americkém západě. Nocleh.

12. den

ráno odjezd z Las Vegas za poznáním dalších krás západní části USA. Cesta povede do Utahu, do NP Zion . Slovo Zion (Sion) pochází z hebrejštiny a znamená mimo jiné posvátné místo. Tento park jsou především červené skály a hlavní kaňon, který vyhloubila řeka Virgin do místního pískovce. Dále navštívíte NP Bryce Canyon, je to jeden z nejmalebnějších národních parků. Budete mít možnost projít se kaňonem mezi tisíci skalních věží, výčnělků, kamenných jehel a hřebenů. Nocleh.

13. den

v ranních hodinách odjezd k jezeru Lake Powell , kde budete mít možnost překročit Glen Canyon Dam. Poté už vaše cesta směřuje ke Grand Canyonu , který je znám jako jeden ze sedmi divů světa. Fakultativně vyhlídkový let helikoptérou nad Grand Canyonem. Tento park je známý pro svou ohromující velikost, ale i svou nádherně barevnou a členitou krajinu. Nocleh.

14. den

ráno se přesunete přes Oak Creek Canyon, který je známý pro své úžasně barevné útesy. Zastávka u zřícenin zámku Montezuma. Když bylo toto město "objeveno", lidé se domnívali, že je to tajné město, kam se kdysi ukryli mexičtí indiáni po kolonizaci Španěly. Byla to svým způsobem obranná pevnost, protože žádný nepřítel neměl šanci se nahoru dostat. Příjezd do Scottdale ve státě Arizona. Nocleh.

15. den

cesta povede směrem na západ do Los Angeles přes malebnou pouštní krajinu. Krátká zastávka v Joshua Tree a Palm Springs, nejlákavějším místě v jižní Kalifornii. Jeho poloha mezi pásmy hor, jež jej obklopují jak z jihu, tak severu či západu, nabízí nejen lákavé turistické procházky, ale i výjezd lanovkou na Mt. San Jacinto , jenž vám poskytne nádherné scénické pohledy do všech světových stran. Vrcholky bývají pokryty sněhem, zatímco dole v Palm Springs zůstávají teploty velmi příjemné. Příjezd do Los Angeles , ubytování a nocleh.

16. den

Los Angeles – největší město USA a jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií, mezinárodního obchodu a vzdělání. Prohlídka města, při které objevíte většinu zajímavých míst, která nabízí – Beverly Hills, Downtown, bájný Hollywood se svým chodníkem slávy, Santa Monicu, Venice Beach a mnoho dalších. Návštěva filmových studií a zábavního parku – Universal Studios, kde vás Hollywood pustí tak blízko, že můžete slyšet i zvuk filmových kamer. Nocleh.

17. den

individuální program. Transfer na letiště a odlet do Evropy.

18. den

přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Napříč Amerikou
v cenách od 97 990 Kč