Tajuplná Persie

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Írán
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha–Teherán–Praha (s přestupem)
dopravu klimatizovaným autokarem
přelet ze Šírázu do Teheránu
9 nocí ve 2lůžkovém pokoji v 3*/4* hotelech
9x polopenze včetně 1 folklórního večeru s večeří
služby průvodce FIRO-tour
služby místního průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: Povinné příplatky: íránské vízum (1 900 Kč) administrativně zajišťuje CK FIRO-tour s tím, že na íránskou ambasádu musí klienti osobně
Povinné příplatky: íránské vízum (1 900 Kč) administrativně zajišťuje CK FIRO-tour s tím, že na íránskou ambasádu musí klienti osobně
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (6 990 Kč)
vstupy
spropitné cca 70 EUR
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Teherán • Hamadán • Qom • Kášán • Isfahán • Naín • Jazd • Kermán • Bám • Mahán • Sarvestán • Persepolis • Pasargad • Šíráz • Teherán

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : k získání víza do Íránu je nutné mít cestovní pas s biometrickými údaji. V cestovním pase nesmí být otisk razítka z izraelských hraničních přechodů. Ženy musí během zájezdu nosit šátek a nepřiléhavý oděv.

Min. počet účastníků : 15.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Teheránu (s přestupem).

2. den

přílet do Teheránu , po vyřízení vstupních formalit odjezd do Hamadánu . Ubytování a dle časových možností krátký odpočinek. Odpoledne prohlídka města, při které uvidíte skalní nápisy Gádžnamé, mauzoleum Avíceny, hrobky Ester a Murdochaje, památník Baby Tahera. Večeře a nocleh.

3. den

snídaně. Přejezd kolem hlavního náboženského centra Qom až do Kášánu , kde si prohlédnete archeologickou lokalitu Tapeh Sialk s jedním z nejstarších chrámů mezopotámského typu zikkurat, historickým domem rodiny Borodžerdí a mešity Agha Bozorg. V podvečer příjezd do Isfahánu, večeře a nocleh.

4. den

snídaně. Celodenní prohlídka pohádkového města Isfahán (UNESCO), historické náměstí Nakš-e Džahán ("půl světa"), palác Ali Kapu, mešity Imáma a šejcha Lotfolláha, historické mosty přes řeku Zajandé - most Khaju a Si-o-seh pol se 33 oblouky. Večeře a nocleh.

5. den

snídaně. Odjezd do Jazdu, cestou zastávka u karavanseraje v Naínu . Prohlídka pouštního města Jazd , kde navštívíte zoroastriánské Věže ticha (místo, kde byli pohřbíváni příslušníci staroperského zoroastriánského náboženství), chrám Ataškadeh , kde plane věčný oheň a kde jsou malby proroka Zarathuštry. Navštívíte komplex Bagh-e Doulat Abad a Páteční mešitu . Večeře a nocleh.

6. den

snídaně. Odjezd do Kermánu . Při návštěvě města uvidíte komplex Ganž-Alí-Chán s bazarem, hamámem a karavanserají. Individuální volno na bazaru a také můžete navštívit krásnou čajovnu. Večeře a nocleh.

7. den

snídaně. Dnešní den navštívíte hliněné pohádkové město Bám , kde se v minulosti stýkaly různé kultury. Rayen – návštěva pevnosti, cestou zpět zastávka u svatyně Nematolláha Valího v Mahánu , která má nejhezčí minarety v celém Iránu. Návrat na hotel, večeře a nocleh.

8. den

snídaně. Cesta do Šírázu zajímavou horskou scenérií s obědem v místní restauraci. V Sarvestánu si prohlédnete palác, který sloužil jako královská obora, a projedete kolem slaného jezera Maharlo. Večeře a nocleh.

9. den

po snídani výlet do Persepole (rozsáhlý archeologický areál je na seznamu UNESCO). Persepolis založil Dáreios Veliký v r. 522 před n. l. a jedná se o velký komplex staroperských památek. Nákš-e-Rostám s hrobkami perských králů achajmenovské dynastie a reliéfy z doby sásánovské dynastie. Pasargad s hrobkou Kýra Velikého a zbytky paláců a pevností. Návrat na hotel, večeře a nocleh.

10. den

snídaně. Prohlídka Šírázu , města opěvovaného perskými básníky. Návštěva hrobky oblíbeného perského básníka Haféze, zahrady Eram (UNESCO) a citadely Kharima Khana. Navštívíte bazar a se Šírázem se rozloučíte u Koránové brány. Transfer na letiště a přelet do Teheránu. Cestou krátká zastávka u impozantní v ěže Svobody Azadi . Večeře a nocleh v Teheránu.

11. den

snídaně. Dnes si prohlédnete hlavní město Teherán s návštěvou nejvýznamnějších památek a muzeí např. historické Národní muzeum se sbírkou archeologických pokladů, městské opevnění a palác Golestán . V případě hezkého počasí výjezd na vyhlídku nad Teheránem, která bude jistě pěkným rozloučením s městem i celým Íránem. Na úplný závěr si vychutnáte folklórní večer s večeří. Po večeři transfer na letiště k vyřízení předodletových formalit.

12. den

velmi časně ráno odlet do Prahy (s přestupem).

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Tajuplná Persie
v cenách od 59 990 Kč